Kurzemes Vārds

03:27 Ceturtdiena, 9. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Pēc kāda principa dalīt amatus?

Šī nu atkal bijusi nedēļa, kad mūsu lasītāji savās vēstulēs un telefona zvanos redakcijai izteiktās domas nav koncentrējuši uz kādu atsevišķu tēmu, kā tas vēl nesen bija par apkures turpināšanu vai beigšanu, par atkritumu izgāšanu, kur pagadās, vai šausminošajām cenām, kādas mūs gaida Eiropas Savienībā. Lasītāju šonedēļ paustais sadalījās dažādos virzienos un gan pēc satura, gan formas bija atbilstošs dažādām gaumēm.

Bija amizanti viedokļi. Kāds izteicās, ka laikrakstā neesot vajadzīga televīzijas programma, jo viņš tajā neieskatoties, un neieskatoties tāpēc, ka nevarot atrast raidījumu, kas ieinteresētu… Tas atgādina kādas Liepājas amatpersonas savulaik visai augstprātīgi teikto, ka viņa nelasot "Kurzemes Vārdu", jo tas rakstot viņai nepieņemami. Interesanti tikai, kā var bez lasīšanas zināt, ir vai nav pieņemami?

Eiropas Savienības tēma šonedēļ ieskanējās kāda zemnieka neapmierinātībā, ka esot jākārto tik daudz papīru. Laikam ar to būs jārēķinās. Atceros sarunu pirms gadiem desmit ar kādu cilvēku, kas no Rietumeiropas bija atgriezies dzīvot Latvijā. Sūkstījos par birokrātiju, kas valda pie mums, cerēdams saņemt nomierinošu atbildi, ka tas droši vien palicis no attīstītā sociālisma laikiem un gan jau izzudīs. Taču atbilde bija gluži pretēja: tad jau jūs vēl nezināt, kas ir birokrātija…

Pavīdēja trokšņa tēma. Kādu kaitinājusi kraukļu ķērkšana Rožu laukumā, taču cits tajā saskata dzīvās radības klātbūtnes nomierinošo izpausmi pilsētas centra troksnī un steigā. Bija basketbola cienītāja iebildums pret tauru skaņām un bungu rīboņu spēles laikā, taču ar to nu jārēķinās, ka sacensības nav sēru mītiņš.

Visai dīvains bija kāda lasītāja uzskats, ka, lūk, puse Liepājas iedzīvotāju esot krievi, tāpēc pilsētas policijā, skolu mācību spēkos, ierēdņos, tiesu sistēmā un tamlīdzīgi tautību attiecībai arī jābūt 50 pret 50 procentiem. Te nav runa par to, cik pareizi vai nepareizi dalīt pēc tāda principa. Var tikai iedomāties situāciju, kāda rastos, ja mēģinātu to darīt pēc etniskā principa. Jo krievu Liepājā ir nevis 50, bet 34 procenti, un 5,6 procenti ir ukraiņu, 3,8 – baltkrievu, 3 – lietuviešu, 1,1 – poļu, un kur tad vēl citas tautības, kuras kopā ir 1,8 procenti.

Andžils Remess