Kurzemes Vārds

04:11 Ceturtdiena, 9. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

No sestdienas līdz sestdienai

Nevaru palikt vienaldzīga

Aizvadītās nedēļas notikumus komentē Liepājas Pedagoģijas akadēmijas Informācijas un sabiedrisko attiecību daļas vadītāja INGA PŪRE

Jauni upuri Irākā

Šonedēļ gan pasaulē, gan Latvijā plaši diskutē par karu Irākā. Atkal jauni terorakti, cilvēku upuri. Spānijas premjerministrs Hosē Luiss Rodrigess Sapatero svētdien paziņoja par lēmumu no Irākas atsaukt savas valsts karavīrus. Šim piemēram seko Hondurasa, Dominikanas Republika, arī Polijas valdība apsver šādu iespēju. Latvijā līdz ar to notiek plašas debates, vai arī mūsu valstij nebūtu jāpārtrauc miera uzturētāju misija Irākā. Kā rāda aptaujas portālā "Delfi" un Latvijas televīzijas raidījumā "Kas notiek Latvijā?", sabiedrības viedoklis ir divējāds: vieni uzskata, ka tas jādara nekavējoties, otri norāda, ka jāturpina iesāktais. Interesanti, ka respondentu ne vienā, ne otrā pozīcijā nav vairākumā – cik daudzi ir par, tikpat daudzi ir pret. Izskan jautājums: vai Latvijai jau pirms gada vajadzēja sūtīt savus puišus uz svešu zemi? Tiek izteikti viedokļi, ka tā bijusi liela kļūda, kārtīgi neapdomāts solis. Tiek jautāts, vai ASV ieiešana Irākā nav nosaucama par okupāciju un vai Latvija un pārējās vairāk nekā 20 valstis nav tajā līdzatbildīgas. Cits par šādiem jautājumiem pauž sašutumu un norāda uz Latvijas cēlo mērķi – uzturēt miera misiju, aizstāvēt civiliedzīvotājus. Mans viedoklis ir tāds, ka man un nevienam no mums, kas pats nav bijis Irākā un nav līdz pēdējam sīkumam iepazinis kara darbības cēloņus un norisi, nevar būt sava ļoti stingra nostāja šajā jautājumā. Arī man tādas nav. Es nevaru piekrist ne vieniem, ne otriem, es nevaru paust savu viedokli, balstoties tikai uz plašsaziņas līdzekļos lasīto un dzirdēto. Tomēr tas viss neļauj palikt vienaldzīgai, liek domāt un aizdomāties.

Itālijas prezidents Rīgā

Latvijā jaunus pavērsienus dažādās jomās varētu ienest arī Itālijas prezidenta Karlo Čampi divu dienu vizīte Rīgā. Tikšanās laikā abu valstu prezidenti vienojās attīstīt ekonomiskās un kultūras saites, kā arī padziļināt dialogu drošības un aizsardzības jautājumos.

Mani Itālija vienmēr ir fascinējusi ar savu krāšņo dabu, temperamentīgajiem cilvēkiem, tās daudzveidīgo piedāvājumu tūristiem. Ceru, ka sadarbība ar itāliešiem izvērtīsies veiksmīga un interesanta.

Turpina plosīties ugunsgrēki

Vēl joprojām Latvijā turpinās ugunsgrēki pērnās zāles dedzināšanas dēļ. Pagājušās nedēļas nogalē apjomīgs ugunsgrēks plosījās arī mūsu Liepājas ezerā, kādēļ izdega vairāki simti kvadrātmetru niedru. Eksperti pieļauj ļaunprātīgu dedzināšanu.

Kopumā šogad jau reģistrēti vairāk nekā 2000 šādu postījumu. Manuprāt, tas ir šokējoši liels skaitlis. Ir arī cilvēku upuri, tiek izpostīta flora un fauna. Tā ir liela bezjēdzība.

Zinātnes dienas akadēmijā

Liepājas Pedagoģijas akadēmijai rit 50. jubilejas gads. Tā sakarībā tiek organizēti daudzi un dažādi pasākumi. Lai tos varētu veiksmīgi realizēt, akciju sabiedrība "Latvijas Unibanka" ir piekritusi būt par pasākumu ģenerālsponsoru. Šī ziņa šonedēļ priecēja mūs visus.

Ceturtdien akadēmijā notika viens no jubilejai veltītajiem pasākumiem – IV Starptautiskā zinātniskā konference "Valodu apguve: problēmas un perspektīva", kas kopā pulcēja ne tikai mūsu un kaimiņvalstu valodniekus, bet arī valodas pētniekus no Polijas un pat Francijas. Tas ļauj redzēt mūsu vietu starptautiskā kontekstā. Toties studenti aktīvi rosījās un gatavojās studentu zinātniskajai konferencei, kas notiks nākamnedēļ. Tā ir īpaša ar to, ka organizēšanu uzņēmušies paši studenti. Tās programma ir daudzsološa un atraktīva, atšķirīga no iepriekšējiem gadiem.

Siltums ienāk ielās

Priecē siltais laiks. Strauji ceļas gaisa temperatūra. Cilvēku apģērbs kļūst arvien plānāks un košāks. Interesanti skati vērojami ielās – dažs vēl staigā mētelī un zābakos, cits blakus vasaras krekliņā, sandalēm kājās.

Līdz ar silto laiku šonedēļ namos pārtrauca apkuri. Tas bija tieši laikā.