Kurzemes Vārds

17:18 Ceturtdiena, 9. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Mans prieks

Ziedi vīrietim

Kristīne Pastore

Nereti ir dzirdēts sieviešu viedoklis, ka viņas jūtas mazliet neērti, vīrietim dāvinot ziedus. "Nu labi, var vēl rozes vai kādas citas cēlas puķes, bet es nevaru iedomāties, ka varētu kādam vīrietim uzdāvināt sniegpulkstenītes vai vizbulītes," atzinās kāda jauna sieviete. Ko tur minēt, labāk pajautāsim viņiem pašiem, kā īsti ir ar ziedu dāvināšanu, kā tas patīk pašiem vīriešiem.

Ilgvars Jaunģelže, Liepājas tiesas priekšsēdētājs:

– Man ļoti patīk ziedi un man arī patīk tos saņemt. Tāpēc es nezinu, kādēļ dažas sievietes kautrējas vīriešiem dāvināt puķes. Tam nav nekāda iemesla, jo ziedi vienlīdz labi piestāv visiem – gan sievietēm, gan vīriešiem. Manas mīļākās puķes ir rozes, lilijas, tulpes un neļķes, un man patīk, ja tās dāvina lielos pušķos. Tomēr katram ziedam ir savs laiks un tāpēc priecājos arī par sniegpulkstenītēm. Galvenais, lai ziedi ir dāvana no sirds.

Jānis Vilnītis, akciju sabiedrības "Liepājas papīrs" viceprezidents:

– Man patīk saņemt ziedus, taču dažkārt jūtos mazliet neērti, jo man šķiet, ka labāk tomēr ir, ja vīrietis ziedus dāvina sievietei, nevis otrādi. Bet man patīk tos saņemt gan dzimšanas, gan vārdadienā un arī citos svētkos. Manas mīļākās puķes ir puķuzirnīši. Bet, ja kāda sieviete man uzdāvinās vizbulītes, tad būs svarīgi, kas tā ir par sievieti.

Pēteris Hanka, Aizputes domes priekšsēdētājs:

– Man ļoti patīk, ja sievietes man dāvina ziedus! Manuprāt, tā izpaužas sievietes īpašā inteliģence, un es šādas sievietes ļoti augstu vērtēju. Ja kāda sieviete kautrējas vīrietim dāvināt ziedus, tie ir tikai aizspriedumi un novecojuši stereotipi, kas jāatmet. Man vismīļākās ir dzeltenas rozes. Tas ir skaisti un vienlaikus mazliet intīmi. Un arī pirmās pavasara puķītes ir skaistas – sieviete, kas man tādas uzdāvinātu, manās acīs uzplauktu.

Aivars Sproģis, "Liepājas pasta" direktors:

– Man patīk saņemt ziedus, un nav svarīgs to krāšņums vai pieticība, bet gan vārdi, ko saka reizē ar ziedu pasniegšanu. Jā, tieši pateiktie vārdi ir paši būtiskākie, tāpēc reizē ar tiem mani iepriecina gan rozes, kas ir manas mīļākās puķes, gan arī vienkārši lauku ziediņi. Un ziedi noder jebkurā situācijā. Tie var būt gan oficiāli, gan personiski, gan aicinoši uz sadarbību, gan cieņas izrādīšana.

Eksperta viedoklis

Vaira Kārkliņa, ziedu dizaina studijas "Liepzars" vadītāja:

– Ja sievietes ir vairāk kolektīvas būtnes, tad vīrieši vairāk ir vienpatņi, un tāpēc viņiem piestāv tādi ziedi, kas ir karaliski un vieni paši. Tie var būt arī dažādi eksotiski ziedi, piemēram, trelīcijas, kallas, ziedoši ananāsi un citi. Ziedu pušķī, ko veido vīrietim, vislabāk piestāv viens zieds, kas būs vertikāls un līdz ar to uzsver vīrišķo spēku, un pārējie pušķī būs zaļumi, savukārt sievietēm vairāk piestāv horizontālas formas pušķi. Protams, ka klasiska vērtība ir rozes, jo ar tām nekad nevar kļūdīties, taču, manuprāt, tās vairāk atzīst vidējās un vecākās paaudzes vīrieši, jaunākie izvēlas arī citus modernos ziedus. Un es pati esmu novērojusi, ka daudzus vīriešu aizkustina arī sīkie pavasara ziediņi. Tas nozīmē, ka aiz viņu ārišķīgā spēka slēpjas jūtīga dvēsele.