04:06 Otrdiena, 15. oktobis

Jaunie šahisti soli no pjedestāla
Kaspars Migla
Kuldīgā aizvadītas Latvijas 57.skolēnu sporta spēles šahā, kurās piedalījās dalībnieki, kas dzimuši 1988.gadā un jaunāki. Liepāja astoņu vienību konkurencē bija pārstāvēta ar divām , komandām, un mūsu pušiem nācās mēroties spēkiem ar šahistiem no Rīgas, Jēkabpils, Valkas, Jelgavas, un, protams, Kuldīgas. Atšķirībā no pagājušā gada, šajā turnīrā nespēlēja mūsu meitenes, ļaujot jaunajām rīdziniecēm uzveikt divas vietējās blices.
Komanda "Liepāja I" ieguva dalītu trešo labāko punktu summu – 16 no 28 iespējamajiem, taču sliktāki papildrādītāji mūsējos atstāja ārpus goda pjedestāla – pozīciju sliktāk nekā pērn Liepājā. Individuāli labākos sniegumus parādīja Ritvars Reimanis un Arkādijs Kovaļevskis (abiem pa 5 punktiem no 7), pie saviem galdiņiem ierindojoties otrajās vietās. Jānis Veits un Sergejs Šarutins ieguva pa 3 punktiem. Mūsu otrā komanda (A.Cernogorovs, P.Vasilis, A.Bugajs, J.Bugajs) ar 7 punktiem dalīja 7.–8.vietu.

BK "Lauma" izlīdzina rezultātu bronzas sērijā
Pauls Kaufmanis
Latvijas Sieviešu basketbola līgas otrajā spēlē par bronzas medaļām BK "Lauma" savā laukumā ar rezultātu 78:68 (17:16, 17:18, 16:15, 28:19) izcīnīja uzvaru pret BK "Avantis-Turība". Līdz ar to sērijā līdz trīs uzvarām liepājniecēm izdevās izlīdzināt rezultātu.
Jau mača sākumā laukumā notika sīva spēkošanās, kas rādīja, ka, līdzīgi kā iepriekšējā spēlē, uzvaras liktenis tiks izšķirts tikai pēdējās minūtēs. Liepājniecēm veiksmīgi izdevās pārvarēt pretinieču aktīvo segšanu pa visu laukumu, taču uzbrukums bieži vien beidzās ar neprecīzu metienu. Abas komandas gandrīz vai katrā otrajā uzbrukumā pārkāpa noteikumus (visā spēlē liepājniecēm 35 piezīmes, viešņām – 33). Pirmajā puslaikā nevienai no komandām tā arī neizdevās iekrāt vairāk par piecu punktu pārsvaru, un, atpūtā ejot, rezultāts neizšķirts – 34:34.
Spēles otrā daļa iesākās pēc līdzīga scenārija – cīņa ritēja punkts punktā. Mača lūzumu mūsējās panāca pēdējās ceturtdaļas sākumā, kad, veiksmīgi spēlējot aizsardzībā, liepājnieces gandrīz sešas minūtes pretiniecēm neļāva rezultatīvi uzbrukt, tādējādi iegūstot desmit punktu handikapu – 59:49. Šo rezultāta starpību līdz cīņas beigām rīdziniecēm tā arī neizdevās sadeldēt, un mūsējās svinēja uzvaru – 78:68. Rezultatīvākā liepājnieču rindās bija Inta Kaupa, kura, laukumā pavadot visas 40 minūtes, guva 19 punktu.
BK "Lauma" trenere Līvija Alpe-Lūka ar aizvadīto spēli bija apmierināta, par uzvaras galveno pamatu uzskatot sekmīgo darbību aizsardzībā mača izskaņā. Viņa uzslavēja arī veiksmīgo Aijas Ādiņas iesaistīšanos spēlē pēc muguras traumas gada sākumā. Nākamo maču liepājnieces aizvadīs sestdien izbraukumā.