Kurzemes Vārds

17:19 Ceturtdiena, 9. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Otro reizi uz Valmieras grābekļa

Vakar Latvijas Basketbola līgas otrajā ceturtdaļfināla spēlē BK "Līvu alus/Liepāja" neizdevās revanšēties par pērnā gada zaudējumu bronzas sērijā, un ar rezultātu 60:88 (15:24, 14:16, 11:18, 20:30) piekāpās BK "Valmieras piens". Līdz ar to liepājnieki izstājās no tālākās cīņas par medaļām un 2.maijā aizvadīs pirmo spēli par piekto vietu čempionātā.

Pirms mača bija apšaubāma valmieriešu līdera Gata Meldera iesaistīšanās spēlē, jo pirmajā ceturtdaļfināla spēlē viņš guva potītes savainojumu, tomēr trauma nebija tik nopietna, lai komandas kapteinis nedotos laukumā izšķirošajā spēlē.

Jau mača sākumā mājinieki aizsardzībā spēlēja ļoti cieši, un mūsējiem bija problēmas tikt līdz brīvam metienam, turklāt liepājnieki aizsardzībā nespēja tikt galā ar pretinieku centra spēlētāju Mingo. Spēlē iejusties neizdevās arī liepājnieku uzbrukumu līderiem Citskovskim, Oberšatam un Karebinam, un atpūtā ejot rezultāts jau draudīgs – 29:40.

Arī spēles turpinājumā valmierieši, savu līdzjutēju iedvesmoti, veiksmīgi spēlēja aizsardzībā un sekmīgi uzbruka gan no groza apakšas, gan tālās distances. Viesiem nebija nekādas izredzes uz rezultāta izlīdzināšanu sērijā, un mūsējiem nācās samierināties ar zaudējumu un gaidāmo cīņu par piekto vietu. Rezultatīvākais liepājnieku rindās bija Dainis Oberšats, kurš guva 14 punktus. Diemžēl vienā no galvenajām sezonas spēlēm liepājnieki nespēja iemest nevienu trīspunktu metienu – visi 15 bija neprecīzi.

Pēc spēles BK "Līvu alus/Liepāja" galvenais treneris pastāstīja, ka mūsējie psiholoģiski gatavojušies mačam, taču nav spējuši noskaņojumu realizēt spēlē, turklāt liepājnieku līderi nav nospēlējuši tā, kā tas no viņiem gaidīts. "Sezona līdz ar to vēl nav beigusies, un mums būs jāspēlē par piekto vietu," uzsvēra treneris.