Kurzemes Vārds

17:56 Ceturtdiena, 9. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Grobiņnieki izmesti no saraksta

GROBIŅAS PAGASTĀ. Satraukumu par pēdējiem jaunumiem, proti, Grobiņas pagasta pašvaldības izzušanu no Latvijas lauksaimniecībai mazāk labvēlīgo apvidu saraksta kārtējā Pagasta padomes sēdē pauda deputāti.

Viena no Eiropas Komisijas regulām nosaka piemaksu lauksaimniekiem par katru hektāru, kuru viņi apsaimnieko mazāk labvēlīgā apvidū. Ja Grobiņas pagasts no šī saraksta ir svītrots uz visiem laikiem, pašvaldības lauksaimnieki nesaņems būtisku atbalstu savai saimnieciskajai darbībai.

Sākotnēji Latvija prasīja, lai 86 procenti valsts zemju tiktu iekļautas trijās MLA kategorijās, taču ES iebilda un šo skaitli samazināja par desmit procentiem, kaut Eiropa uzstāj, lai MLA iekļaujamo zemju apmērs būtu tikai 33 procenti. Iespējams, tādēļ daļa Latvijas teritorijas, tika izslēgta no saraksta. Interesanti, ka tādējādi Liepājas rajona teritorijā visi pagasti ir MLA sarakstā, izņemot Grobiņas pagastu.

Protams, ka deputāti nedomā samierināties ar to, ka gar degunu aizies Eiropas nauda, un gatavo vēstuli zemkopības ministram un Latvijas Pašvaldību savienības vadītājam. "Mēs cīnīsimies, jo situācija ar lauksaimniecībā izmantojamām zemēm pie mums nav nemaz tik laba," sacīja Pagasta padomes priekšsēdētājs Modris Ekšteins. Viņš arī pauda izbrīnu, ka minētajā sarakstā iekļautas mūsu rajona pilsētas – Pāvilosta, Aizpute, Priekule, bet Grobiņas pilsēta un Grobiņas pagasts ne.

"Sanāk, ka mūsu pagasts ir pielīdzināts Zemgales auglīgajām zemēm," teica pagasta deputāte Anna Viņķele. MLA rādītāju aprēķina pēc četriem parametriem: zemes vērtību ballēs; iedzīvotāju skaitu uz vienu kv.km; iedzīvotāju ienākumu nodokļa apjomu; laukos dzīvojošo skaitu.

"Lauksaimniecībā izmantojamā zeme pagastā ir sadrumstalota, apgrūtināta ar daudzām komunikācijām un aizsargjoslām," īsumā raksturojot situāciju, sacīja A.Viņķele.

Grobiņnieki nav vienīgie no Latvijas pašvaldībām, kas izņemti no MLA saraksta, tādēļ prognozējams, ka strīdi un diskusijas turpināsies, jo no MLA maksājumiem būs atkarīga zemnieku iespēja attīstīties.