Kurzemes Vārds

21:15 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Pavasarīgs koncerts kopā ar austriešu solistēm
Indra Imbovica
Neierastā laikā rīt Liepājas teātrī mūsu Simfoniskais orķestris un tā mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Imants Resnis ielūdz uz pavasarīgu noskaņu pilnu koncertu. Programmā iekļauta V.A.Mocarta, Dž.Verdi, Ž.Ofenbaha, Ž.Bizē un J.Štrausa skaistākā mūzika un ārijas no operām "Figaro kāzas", "Dons Žuans", "Burvju flauta", "Traviata", "Toska", "Rigoleto", "Karmena" u.c.
Uz šo koncertu orķestris uzaicinājis liepājniekiem jau pazīstamu un pasaules koncertzālēs vienu no visvairāk pieprasītajām Mocarta mūzikas (īpaši Nakts karalienes lomā operā "Burvju flauta") izpildītājām, austriešu soprānu Ingridu Keizerfeldi. Kopā ar viņu Liepājā no Austrijas ieradīsies arī viņas kolēģe, mecosoprāns Juta Pancenbeka, bet abām māksliniecēm piepulcēsies mūsu Nacionālās operas tenors, 2003.gada Lielās mūzikas balvas laureāts Aleksandrs Antoņenko.
I.Keizerfelde kopā ar savu dzīvesbiedru, koncertmeistaru Māri Skuju jau sestdien sniedza koncertu ciklā "Solo Brilliante" Rīgā, Vāgnera zālē. I.Keizerfelde studējusi Grācā, un viņas repertuārā ir skaņdarbi no Baha līdz mūsdienu mūzikas opusiem. Soliste regulāri sadarbojas ar pasaulslaveno diriģentu Zubinu Metu. Bet mecosoprāns Juta Pacenbeka Latvijā uzstāsies pirmo rezi. Strauji uzlēkusī zvaigzne Aleksandrs Antoņenko ar Liepājas orķestri sadarbojies ne vienreiz vien. Koncertā viņš dziedās gan solo, gan arī duetā ar austrieti Ingridu Keizerfeldi.

Lauvu klubs noorganizē dāvanu
Daiga Mikuļska
Nupat no Vācijas, no Hamburgas, atgriezusies Liepājas Bērnu nama audzēkne, 8.vidusskolas 9.klases skolniece Ieva Lēvalde. Viņa nedēļu dzīvoja un strādāja uz viena no pasaulē lielākajiem buriniekiem "Mir", kas pērn burukuģu festivāla "Citty Sark Tall Ships Races" laikā bija apskatāms arī Liepājā. Brauciens uz Hamburgu bija iespējams ar Liepājas Lauvu kluba biedru iniciatīvu un bankas "Nord/LB Latvija" finansiālo atbalstu.
No Latvijas uz Hamburgu brauca desmit jauniešu grupa, arī I.Lēvalde. Jaunieši uz burukuģa dzīvoja nedēļu un darīja visus tos darbus, kurus uzticēja "Mir" kapteinis Sergejs Timošenkovs un kuģa bocmanis. Vairākas reizes "Mir" devies jūrā. Uz burinieka matrožu pienākumus pildīja arī citi jaunieši no Krievijas un Vācijas. Šim braucienam Ieva Lēvalde tika izraudzīta labo sekmju un uzvedības dēļ.

Skolēni vēl var pieteikties pilsētas sakopšanas talkām
Sakopšanas talku koordinācija Spodrības mēneša laikā šogad uzticēta Pilsētas domes Vides nodaļai, kas sadarbībā ar citām organizācijām organizē talcinieku plūsmu. Uz iepriekšējo aicinājumu pieteikties sakopšanas talkām atsaucās arī vairākas skolas, kas jau saposušas teritoriju vairākās pilsētas vietās. Kā sacīja Vides nodaļas ainavu arhitekte Daina Dzeguze, tā kā pilsētas sakopšana turpināsies līdz maija vidum, tās skolas, kas vēl nav pieteikušās darbam, var to izdarīt, par savu vēlmi strādāt informējot Vides nodaļu.

Aicina iesniegt priekšlikumus par pilsētas apzaļumošanu
Tieši Spodrības mēneša laikā vislabāk ir redzamas un izvērtējamas tās vietas, kam būtu jāvelta pastiprināta uzmanība, kā arī tās, kuras varētu apzaļumot. Ne vienam vien liepājniekam ir vērtīgas idejas, kuras varētu izvērtēt un iekļaut nākamā gada apzaļumošanas plānos. Tāpēc, kā sacīja ainavu arhitekte Daina Dzeguze, ikviens liepājnieks aicināts savus priekšlikumus iesniegt Vides nodaļā. To var darīt jau tagad un varēs līdz pat septembrim, kad iedzīvotāju izteiktās idejas izvērtēs un nepieciešamo naudu to realizēšanai iekļaus nākamā gada budžetā.

Eiropu svinīgi paplašinās arī Liepājā
Kā informēja Pilsētas domes preses stundā, 1.maijā, kad Latvija pievienosies Eiropas Savienībai, arī mūsu pilsētā ikviens varēs piedalīties dažādos svinīgos un izklaides pasākumos: gan Eiropas Savienības svinīgā karoga pacelšanā, gan bērnu zīmējumu akcijā, gan koku stādīšanā un daudzos citos, arī noklausīties Liepājas Simfoniskā orķestra koncertu teātrī. Koncerts būs bez maksas, un ieejas kartes uz to var saņemt teātra kasē.

Bērzu sulām nav piekrišanas
Kā pagājušās nedēļas beigās "Kurzemes Vārds" pārliecinājās Jaunliepājas Annas tirgū, šopavasar tecinātajām un uz tirgu pārdošanai atvestajām bērzu sulām nav piekrišanas. Sulas piedāvā, sapildītas piecu litru kannās, viens litrs maksā piecus santīmus, bet pircēju nav. Kā zināja teikt pārdevēja, iespējams, tas tādēļ, ka pircējiem prasītā cena šķiet par dārgu. Var būt, ka bērzu sula vēl parādīsies pārdošanā tirgos, taču uz plašu piedāvājumu nav ko cerēt.

Mediķus apmācīs ugunsdrošībā
Centrālajā slimnīcā ārstiem un medicīnas māsām notika teorētiskās mācības ugunsdrošībā. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes speciālisti demonstrēja videofilmu un stāstīja par četriem svarīgākajiem faktoriem, ja izcēlusies ugunsnelaime: tumsu, dūmiem, karstumu un laiku, lai paglābtos. Tas bija ievads šogad paredzētajā teorētisko un praktisko mācību ciklā par to, kā rīkoties ugunsgrēka gadījumā slimnīcā. Praktiskās mācības visa gada laikā notiks atsevišķi katrā nodaļā.