Kurzemes Vārds

23:54 Sestdiena, 30. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Iereibuša jaunieša izraisītā avārijā cieš desmit cilvēku
Andrejs Rjabcevs
Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Operatīvās vadības dienestā "Kurzemes Vārds" uzzināja, ka sestdien smaga autoavārija notikusi Raiņa un Pīlādžu ielas krustojumā. Tur automašīnas "Audi 80" vadītājs izraisīja sadursmi ar Jūras spēku spēkratu, kurā atradās 11 pasažieru, arī obligātā militārā dienesta karavīri. Liepājas Centrālajā slimnīcā pēc sadursmes nogādāti kopumā desmit cilvēku, bet vēl diviem palīdzība sniegta uz vietas un viņi atlaisti.
Policijā stāstīja, ka sestdien ap pulksten 9.20 saņemta informācija par automašīnu sadursmi Pīlādžu un Raiņa ielas krustojumā. Notikuma vietā policistiem vajadzēja uz laiku slēgt satiksmi, jo abas mašīnas no trieciena bija samestas uz sāniem, līdz ar to nosprostojot ielu ar intensīvu satiksmes plūsmu. Kā noskaidroja policisti, automašīna "Audi 80", kuru vadīja 1984.gadā dzimušais Andris, lielā ātrumā pa Pīlādžu ielu piebraukusi pie krustojuma ar Raiņa ielu, taču vadītājs neņēma vērā ceļa zīmi "Dodiet ceļu" un izbrauca krustojumā. Tad arī notikusi sadursme ar Jūras spēku džipu, kas norīkojumā veda obligātā militārā dienesta karavīrus. Kā stāstīja policijā, sadursmē vissmagāk ir cietis vieglās automašīnas vadītājs, kas nogādāts slimnīcas Reanimācijas nodaļā. Mediķi konstatējuši viņam galvaskausa un mugurkaula traumas, taču sīkākas ziņas par viņa veselības stāvokli nav. Ar dažāda smaguma savainojumiem uz slimnīcu aizvesti arī visi trīs pasažieri no automašīnas "Audi", kā arī vēl vecākā virsniece, brīvlīguma šoferis un četri obligātā militārā dienesta puiši. Kaut arī Jūras spēku automašīna sadursmē tika apgāzta, traumas ir samērā vieglas – puišiem konstatēti dažādi sasitumi, dažiem ir arī smadzeņu satricinājums, bet virsniecei lauzta roka.
Pašlaik policija vēl noskaidro negadījuma apstākļus, taču ir aizdomas, ka automašīnas "Audi 80" vadītājs pirms sēšanās pie stūres lietojis alkoholiskos dzērienus, arī citi automašīnā sēdošie bija dzēruši. To nenoliedza arī Liepājas Centrālās slimnīcas mediķi.

Tēvs piekauj dēlu
Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē saņemts iesniegums, ka tēvs piekāvis savu dēlu. Konflikts starp abiem ģimenes locekļiem izcēlies 19.aprīlī ap pulksten 22 Siļķu un O.Kalpaka ielas krustojumā. Pašlaik vēl nenoskaidrotu iemeslu dēļ tēvs vairākas reizes iesitis pa seju un citām ķermeņa daļām astoņus gadus vecajam Kārlim. Pie apstākļu noskaidrošanas ķērušies Nepilngadīgo lietu inspekcijas darbinieki, kas izvērtēs tēva rīcību un lems par soda piemērošanu.

Tecinot ļergu, applūdina dzīvokli
Pašvaldības policijas darbinieki pagājušās nedēļas nogalē uzgājuši nelegālā alkohola ražotni kādā daudzdzīvokļu namā. Kā stāstīja policijas preses sekretāre Ineta Mikute, namu pārvaldes darbinieks vērsies policijā, jo kādā daudzdzīvokļu namā Ģenerāļa Baloža ielā kaimiņš applūdinājis zemāk dzīvojošos. Kamēr namu pārvaldes darbinieki gaidīja policijas darbinieku ierašanos, vainīgais ūdens tecinātājs izskrējis no sava mitekļa un patvēries pie kaimiņienes. Kad vīrieša dzīvoklī iegāja policijas darbinieki, tur konstatēta nelegālā alkohola ražotne. Par notikušo nekavējoties ziņots Ekonomikas policijai, ar kuru kopā dzīvoklī atrasta aparatūra kandžas tecināšanai, kā arī divas 200 litru tilpuma mucas ar šķidrumu pārtvaicēšanas procesa veikšanai.

Dauza logus skolai un privātpersonai
Pagājušajās brīvdienās Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē saņemtas divas sūdzības par huligānu darbošanos. Piektdienas vakarā ap pulksten 23.10 policijā pēc palīdzības vērsās iedzīvotāji no Kungu ielas 30, kur kādam dzīvoklim izsistas astoņas logu rūtis. Uz aizdomu pamata par šī likumpārkāpuma izdarīšanu kārtības sargi aizturējuši divus vīriešus – 1971.gadā dzimušos Arti un Romānu.
Līdzīgs notikums reģistrēts arī naktī uz 24.aprīli, kad pašlaik vēl nenoskaidrotas personas izsitušas stiklus Mākslas vidusskolai. Policijā saņemts ziņojums, ka skolas ēkai, Toma ielā 25, no sētas puses huligāni ar akmeņiem izsituši astoņas logu rūtis. Zaudējumi tiek precizēti.

Gāja pastaigāties un noslīka
Jau otro nedēļas nogali Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes darbiniekiem nākas reģistrēt gadījumus, kad noslīkst cilvēks. Sestdien ap pulksten 23 nelaimes gadījums noticis Dunikas pagasta grantskarjerā "Vanaģene". Kāda ģimene devusies uz savu sakņu dārziņu pie karjera, bet pēc darba 1947.gadā dzimušais Valerijs S. izteicies, ka vēlas pastaigāties. Kad vīrietis pēc ilgāka laika vēl nebija atgriezies, pārējie sākuši viņu meklēt un atraduši guļot grantskarjerā. Policijā stāstīja, ka vīrietis visticamāk nav devies peldēties, jo viņam bijušas visas drēbes. Ticamāka šķiet versija, ka vīrietis gājis garām ūdenskrātuvei un viņam palicis slikti. Īsto nāves iemeslu noskaidros tiesu medicīnas ekspertīzē.