03:59 Otrdiena, 19. novembris

BK "Lauma" soļa attālumā no bronzas
Pauls Kaufmanis
Latvijas Sieviešu basketbola līgas mazajā finālā BK "Lauma" ar rezultātu 76:48 (14:12, 23:21, 15:2, 24:13) pārliecinoši apspēlēja BK "Avantis-Turība" un, lai atkārtotu pērnā gada panākumu – bronzas medaļas, "Laumai" jāuzvar vēl tikai vienā mačā.
BK "Lauma" trenere Līvija Alpe-Lūka pastāstīja, ka spēles sākumā mūsējām neveicās metienos un pretinieces spēja panākt pārsvaru 12:2. Taču mūsējās spēja atspēlēties, un puslaika turpinājumā cīņa ritēja punkts punktā, un, atpūtā ejot, liepājnieces spēja iekrāt nelielu pārsvaru – 37:33. Līdzīgi kā iepriekšējā mačā Liepājā izšķirošā bija trešā ceturtdaļa, kad mūsējās lieliski nospēlēja aizsardzībā, neļaujot pretiniecēm tikt līdz groza apakšai, zaudēja tikai divus (!) punktus. Rīdzinieces centās rezultātu izlīdzināt ar tālmetieniem, taču nesekmīgi, un mūsējās svinēja svarīgu un pārliecinošu uzvaru – 76:48. Rezultatīvākā liepājniecēm bija Inta Kaupa, kura guva 19 punktu.
Cerams, ka trešdien pulksten 19 Liepājas Sporta un kultūras pilī paredzētā ceturtā sērijas spēle būs pēdējā un liepājniecēm izdosies izcīnīt čempionāta medaļas.

Metalurgi piekāpjas arī otram galvenajam konkurentam
Andrejs Rītiņš
Latvijas futbola meistarsacīkšu sestajā spēlē "Liepājas metalurgs" cieta otro zaudējumu pēc kārtas, Rīgā ar 0:1 piekāpjoties "Skonto" komandai.
"Liepājas metalurgs": Krucs, Žuravļovs, Kļava, Katasonovs, Lukašāvičs, Rinkus, Daņilovs, Skinderis, Kalns (Soloņicins), Dobrecovs (Kirhners), Grebis.
75.min. – 0:1.
Jau vairāk nekā desmit gadu par Latvijas futbola līderi pamatoti uzskatītais "Skonto" šopavasar vairs nerāda tik pārliecinošu sniegumu kā citus gadus. Tāpēc varēja cerēt, ka, lai neļautu abiem galvenajiem konkurentiem attālināties, liepājniekiem aizvakardienas spēlē izšķirošais būs tas, vai viņi psiholoģiskā ziņā attapsies no zaudējuma ventspilniekiem. Spēles gaita parādīja, ka attapušies mūsējie ir, tikai ar to nepietika.
Metalurgi sākumā pat izskatījās drošāki par pretiniekiem, taču atdūrās pret rīdzinieku labi organizēto aizsardzību un nespēja atrast nevienu risinājumu, lai to caursistu. Pamazām spēle izlīdzinājās, taču arī "Skonto" pirmajā puslaikā tikai reizi pa īstam apdraudēja viesu vārtus.
Otrajā puslaikā rīdzinieki uzbruka bīstamāk, pāris reižu visu savu māku nācās rādīt vārtsargam Aleksejam Krucam, un tomēr spēles beigu daļā arī viņš vairs nebija glābējs. Bet metalurgi, tāpat kā 1.puslaikā, līdz nopietnai sitiena pozīcijai netika ne reizi.
Līderpozīcijas zaudēja ne tikai metalurgu komanda, bet arī mūsu snaiperi Grebis un Dobrecovs, kuri palaida garām ventspilnieku Rimku.
Par "Liepājas metalurga" pēdējās divās spēlēs ciesto zaudējumu iemesliem lūdzām pastāstīt komandas galveno treneri Benjaminu Zelkēviču:
– Pirmkārt, aizsargi ir jauni, viņiem vēl nav pieredzes, tāpēc arī ir kļūdas, kuru varētu nebūt. Uzbrukumam nav triecienspēka. Komandā ir daudzi laba līmeņa spēlētāji – Grebis, Rinkus, Katasonovs, Lukašāvičs, Skinderis, taču ir nepieciešams papildināt ar vēl pāris futbolistiem. Žēl, ka tieši pret galvenajiem konkurentiem savainojumu dēļ nevarēja spēlēt Zirnis un Ringis, bet pēdējā spēlē noraidījuma dēļ arī Ivanovs.
Pārējie rezultāti: "Jūrmala" – "Rīga" 1:1, "Dinaburga" – "Auda" 2: 0, "Ventspils" – "Ditton" 3:0.
8. "Auda" 6 3 – 17 0
4.maijā notiks pirma riņķa pēdējās kārtas spēles, un "Liepājas metalurgs" šajā dienā savā laukumā tiksies ar "Rīgu".