Kurzemes Vārds

00:03 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Kāpēc Liepājai iet garām starptautisku festivālu koncerti?

LUDMILA RUBĪNA, E.Melngaiļa Mūzikas vidusskolas klavierspēles skolotāja

Šajās dienās mūsu laikrakstā kāda sieviete bija jautājusi, kāpēc Liepājā nenotiek neviens Starptautiskā Baltijas baleta festivāla koncerts? Jā, patiešām – kāpēc? Izrādās, šādu jautājumu sev uzdod ne viens vien liepājnieks. Nespēju atcerēties vispār, kad pēdējo reizi mūsu pilsētā būtu ar izrādi viesojies balets. Baltijas baleta festivāls notiek jau 9.reizi, tā izbraukuma izrādes bija vairākās Latvijas pilsētās, tikai ne pie mums. Taču Liepājas Simfoniskais orķestris spēlēja tā atklāšanas koncertuzvedumā Centrālajā dzelzceļa stacijā – Klaipēdas Muzikālā teātra izrādē "Čaplina atgriešanās". Mums, liepājniekiem, kuriem savulaik pašiem bija opera un balets, vairs nav iespēju sekot līdzi pasaules baleta attīstībai, tā modernajai kustībai. Liels prieks un gandarījums, ka vismaz bija laime dzirdēt vienu starptautiskā zēnu kora festivāla "Rīgas Doms" izbraukuma koncertu – Minskas lielisko zēnu dziedājumu Romas katoļu Sv.Jāzepa katedrālē.

Runa nav tikai par festivāliem, Liepājai garām aizbrauc arī ne viena vien slavena mūzikas grupa, vokālais ansamblis vai džeza mūziķi. Nupat vēl bija cerība dzirdēt puišu jauno grupu "Cosmos", diemžēl nezināmu iemeslu dēļ koncerts tomēr nenotika. Rodas iespaids, ka, ja nebūtu Liepājas Simfoniskā orķestra, kas uzaicina pie mums pasaules klases mūziķus un solistus, tad runas par Liepāju kā mūzikas galvaspilsētu ātri vien izčākstētu.

Protams, es labi saprotu, ka pamatā visu nosaka finansiālās iespējas. Ļoti daudz naudas prasa rīkot festivālus uz vietas, tomēr ne tik daudz tas prasa, ja pievienotos šiem Rīgā notiekošajiem mūzikas forumiem. Bet tad ir jāseko, jākontaktējas ar organizatoriem. Un tomēr nav mums kārtīgas koncertzāles. Pat tādās iestādēs kā Sporta un kultūras pils vai Latviešu biedrības nams zāles nav vajadzīgajā līmenī sakārtotas. Mūsu kultūras dzīves vadītājiem jābūt vairāk ieinteresētiem. Ar izklaidi vien tālu netiksim. Skaidrs ir viens: ja šādi notikumi aiziet mums garām, tad, ieejot Eiropas Savienībā, Liepāju joprojām nepazīs.