Kurzemes Vārds

20:51 Trešdiena, 11. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Automašīnas vadītājs mēģina apzagt tranzītkravu
Andrejs Rjabcevs
Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes darbinieki pirmdien pulksten 23.40 aizturējuši kravas automašīnu un tās vadītāju, kas cauri Latvijai vedis tranzītkravu un Liepājas rajonā mēģinājis to apzagt. Policijas Administratīvā biroja priekšnieks Modris Janeks stāstīja, ka policisti kravas automašīnu "Volvo Fiz" ar piekabi "Schmitz" pamanījuši nelielā celiņā aptuveni 300 metru no Liepājas – Rucavas šosejas. Piebraucot tuvāk, policijas darbinieki ieraudzījuši, ka kravas automašīnai, iespējams, apzināti bojāts pārseguma tents, kas norāda uz iekļūšanu kravas nodalījumā. Krava bija noslēgta un aizzīmogota.
Kā "Kurzemes Vārdam" teica Liepājas Ekonomikas policijas priekšnieks Genādijs Atujevs, automašīna vedusi tranzītkravu – Ķīnā ražotus apģērbus un apakšveļu – no Liepājas ostas uz Lietuvu. Pa ceļam autovadītājs, 1960.gadā dzimušais Viktors iebraucis mežmalas celiņā, un tur arī sabojāts kravas pārsegs, lai piekļūtu precēm. Autovadītājs ir liepājnieks, un arī firma, kurai pieder automašīna, ir reģistrēta Liepājā, tomēr izmeklēšanas interesēs sīkākas ziņas netiek izpaustas.
Ir zināms, ka vadītājs sniedzis paskaidrojumus un atbrīvots, savukārt automašīna ar visu kravu nogādāta muitas slēgtajā teritorijā, un pašlaik gan muitnieki, gan arī Ekonomikas policijas darbinieki veic sīkāku izmeklēšanu, lai noskaidrotu, kas varētu būt pazudis no kravas satura un vai nav notikušas citas nelikumības. G.Atujevs arī teica, ka kārtība sargi noskaidrojuši vairākas personas, ar kurām kravas automašīnas vadītājam bijusi noslēgta vienošanās par līdzdalību.
G.Atujevs atteicās komentēt, vai policisti nejauši pamanīja no lielceļa nobraukto spēkratu, vai arī par iespējamām nelikumībām iepriekš saņemta informācija.

Pamazām izsaimnieko firmas degvielu
Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē 26.aprīlī pa pastu saņemts iesniegums no uzņēmuma "Gaita-V", kurā norādīts, ka aptuveni pirms mēneša viens no uzņēmuma darbiniekiem izdarījis zādzību aptuveni 185 latu vērtībā. Noskaidrojot apstākļus, policisti uzzināja, ka 1970.gadā dzimušais Māris vairākkārt firmas teritorijā, Kungu ielā 91a, zadzis dīzeļdegvielu. Uzņēmuma saimnieki aprēķinājuši, ka vīrietis piesavinājies aptuveni 500 litru degvielas.

Mīklaini nogriež ausi un lauž roku
Liepājas Centrālās slimnīcas Traumpunktā šajās dienās vērušies vairāki cilvēki ar miesas bojājumiem, kas radušies visnotaļ mīklainā veidā.
26.aprīlī pulksten 15.40 palīdzību mediķiem lūdza 1989.gadā dzimušais Vadims, kas sūdzējās par sāpēm kreisajā rokā. Veicot izmeklēšanu, jaunietim tika konstatēts rokas lūzums, tāpēc mediķi par notikušo nekavējoties ziņoja kārtības sargiem, kuriem jānoskaidro, vai notikušajā nav saskatāmas krimināla nodarījuma pazīmes. Policijas Administratīvā biroja priekšnieks Modris Janeks stāstīja, ka pašlaik notikušo ir grūti izmeklēt, jo cietušais jau vairākkārt paspējis mainīt savas liecības. Pēdējā versija ir tāda, ka Vadims rokas lūzumu guvis savās mājās Atmodas bulvārī. Dzīvoklī iebrukuši vairāki nepazīstami jaunieši, kas ar krēslu iesituši viņam pa roku. Svešinieki it kā meklējuši puiša brāli, kas esot palicis kādam kaut ko parādā. Policija noskaidro notikušā apstākļus.
Tajā pašā dienā slimnīcā palīdzību lūdza vīrietis, kuram tika konstatēti dīvaini miesas savainojumi. Vīrietim, kas sevi dēvēja par 1971.gadā dzimušo Oļegu, mediķi konstatēja labās auss gliemežnīcas augšdaļas amputāciju, kā arī grieztu brūci galvā. Vīrietis turklāt bija iereibis, tāpēc sakarīgi nav varējis paskaidrot, kur guvis savainojumus. Lai arī slimnīcā vīrietis ieradās ar nošķelto auss gabalu rokā, mediķiem dzirdes orgānu neizdevās glābt. Kad policija sāka noskaidrot notikušo un meklēt cietušo, izrādījās, ka viņš mediķiem varētu būt sniedzis maldīgas ziņas, jo nosauktajā dzīvesvietā policistiem vīrieti nekādi neizdodas sastapt.

Velosipēdu atstāj bez uzraudzības
Medzes iedzīvotājs Nikolajs vērsies policijā ar sūdzību, ka viņam nozagts velosipēds. Vīrietis savu zaļas krāsas braucamo "Leopard" atstājis Medzē pie veikala "Tev", taču, iznākot no tirdzniecības vietas, konstatējis, ka velosipēds pazudis. Vīrietis uzskata, ka braucamā vērtība ir 70 latu.

Dzērumā neatceras savu vārdu
26.aprīlī ap pulksten 15 Pašvaldības policijas dežūrdaļā palīdzību lūdza darbinieki no uzņēmuma "Liepājas siltums" Apmeklētāju pieņemšanas centra, kur kāda sieviete dzērumā uzmācoties klientiem. Policisti aizturēja aptuveni 50 gadu vecu sievieti, kas bija pārmērīgi lietojusi alkoholiskos dzērienus un vairs nespēja pienācīgi uzvesties. Viņa bija tik noreibusi, ka nespēja atcerēties savu vārdu, jo pirms ievietošanas atskurbtuvē policistiem nosauca tādus personas datus, ar kādiem ne Pašvaldības policijas, ne arī Valsts policijas datu bāzē nav reģistrēts neviens cilvēks. Vēlāk vakarā sieviete, kas bija pietiekami atžirgusi, nodota Imigrācijas nodaļas darbiniekiem, kuri izvērtēs, vai viņa valstī uzturas legāli.