Kurzemes Vārds

10:03 Pirmdiena, 28. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jūra negrib atdot bojā gājušos zvejniekus

Andrejs Rjabcevs

Vakar turpināja meklēt pie Zviedrijas krastiem nogrimušā Liepājas zvejnieku kuģa "Astrīda" apkalpes locekļus. "Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka nelaimes vietā strādā Zviedrijas glābšanas dienesti, kas no kuģa vraka trešdien jau izcēla divus bojā gājušos, taču tumšā un niršanai bīstamā laika dēļ darbus vajadzēja pārtraukt.

Kā pastāstīja Latvijas Jūras spēku preses sekretāre Iveta Skurstene, trešdienas vakarā glābšanas operācijas vajadzēja pārtraukt, jo tumsa un lielie viļņi jūrā kļuva bīstami nirējiem. Sākotnēji bija paredzēts, ka kuģa vrakā vēl palikušo divu bojā gājušo zvejnieku mirstīgo atlieku izcelšanu turpinās vakarrīt, taču, kā norādīja I.Skurstene, diemžēl gandrīz visu dienu pie Zviedrijas krastiem bija pamatīgi viļņi, kādos iegremdēties nirējiem nav iespējams. Zviedrijas Krasta apsardzes dienests pašlaik arī neko nav ziņojis par diviem pazudušajiem zvejniekiem, jo "Astrīdas" tilpnēs atrastas tikai četru cilvēku mirstīgās atliekas, lai gan, pēc kuģa īpašnieka teiktā, apkalpē bija seši cilvēki.

Abi trešdien no vraka izceltie bojā gājušie zvejnieki nogādāti Karlskrūnā, taču vēl nav izlemts jautājums par mirstīgo atlieku vešanu uz Liepāju. Tā kā nelaime notikusi Zviedrijas teritoriālajos ūdeņos, tai ir jāizlemj – veikt ekspertīzi Zviedrijā vai ļaut mirstīgās atliekas vest uz Liepāju. Liepājas tiesa un prokuratūra ir informēta par notikušo un brīdināta, ka varētu rasties nepieciešamība veikt tiesu medicīnisko ekspertīzi Liepājā.

Pašlaik nav arī sīkākas informācijas par iespējamo kuģa nogrimšanas iemeslu. Lai arī Krasta apsardzes dienests nesteidzas ar paziņojumiem, zviedru prese ir pārliecināta, ka "Astrīda" nogrimusi pēc sadursmes ar lielāku kuģi. Ja tas tā tiešām noticis, tad vainīgo kuģi nebūtu grūti atrast, jo kuģu kustība šajā reģionā tiek kontrolēta, un Krasta apsardzes dienestam šāda informācija ir pieejama.

Liepājas Pilsētas domes deputāti vakar savā sēdē izteica līdzjūtību bojā gājušo jūrnieku ģimenēm, kā arī nolēma sniegt materiālo palīdzību piederīgajiem. Pašlaik gan vēl tiek gaidīta oficiāla informācija ar bojā gājušo zvejnieku personas datiem. Pēc šīs informācijas izvērtēšanas izlems par palīdzības apjomu katrai ģimenei.