Kurzemes Vārds

07:18 Pirmdiena, 16. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Gleznotājam Staņislavam Diņģelim – 105
Indra Imbovica
Liepājas muzeja mazajā zālē atklāta gleznotāja Staņislava Diņģeļa 105.dzimšanas dienai veltīta piemiņas izstāde. Viņš nodzīvoja garu mūžu – 89 gadus. Dzimis Daugavpilī, S.Diņģelis sevi kā mākslinieku apliecināja Liepājā – no autodidakta izveidojās par mākslinieku ar labu krāsu izjūtu un brīvu, atraisītu glezniecības manieri. Savu ceļu mākslā viņš sāka 20.gadsimta trīsdesmitajos gados Liepājas Mākslas veicināšanas biedrības Zīmēšanas un gleznošanas studijā, bet turpināja pie profesora Konrāda Ubāna.
Staņislava Diņģeļa piemiņas izstādē no muzeja krājuma atlasītas 15 viņa gleznas, galvenokārt Liepājas vecpilsētas ainavas, arī divi pašportreti un dažas dabas ainavas, tostarp viena marīna. Mākslinieks ir bijis vērīgs un dabas radītā pārdzīvojuma iespaidā izkopis savu krāsu izjūtu, toņu nianses, gaismu rotaļu līdz atzīstamai pilnskanībai.

Sociālais dienests – visu nedēļu pret atkarībām
Līvija Leine
Visu nedēļu Liepājas domes Sociālais dienests Veselības nedēļas laikā organizēja pasākumus, kas bija orientēti sabiedriskās domas aktivizēšanai cīņā pret atkarībām. Narkoatkarības pārvarēšanas palīdzības punktā visu nedēļu bija Atvērto durvju dienas, kurās katrs interesents varēja iepazīties ar tā darbu. Vakar Rožu laukumā šā punkta darbinieki un Pedagoģijas akadēmijas studenti organizēja pasākumu "Sports pret narkotikām". Ikviens interesents varēja piedalīties netradicionālās spēlēs un stafetēs. Izrādās, piemēram, lai mazu bumbiņu pa lenti ieripinātu noteiktā vietā, vajadzīga gan roku veiklība, gan spēja darboties komandā, gan saprast otru cilvēku. Turpat varēja skatīt studentu teātra izrādi "Rikošets", kas tēlaini, kustību valodā runāja par atkarībām un vardarbību kā tās sekām. Vakar notika arī Sociālā dienesta organizēts seminārs "Ģimene – atkarību profilakses pamats". "Mēs, pieaugušie, tik ļoti esam aizņemti ar sadzīves rūpēm, darbu, ka bieži vien vairs neatliek spēka un laika pievērst patiesu uzmanību saviem bērniem un jaunajai paaudzei kopumā. Un, ja pamanām un reaģējam, tad biežāk pēc tam, kad jau noticis kaut kas slikts: bērni lieto alkoholu, narkotikas, smēķē, nav atraujami no datora," – tā par nepieciešamību saasināt sabiedrības uzmanību par atkarības problēmām saka šo pasākumu galvenā organizatore, sociālā darbiniece Nikola Lakševica.

Zināmi festivāla "Liepājas dzintars" konkursa finālisti
Emīls Dreiblats
Festivāla "Liepājas dzintars – 2004" konkursa finālā izvirzītas astoņas grupas, informēja festivāla producente Dace Gruntmane. Ar atlases konkursa žūrijas lēmumu par finālistiem kļuva grupas "Post Factum" (Liepāja), "VIC Anselmo" (Rīga), "Tony Clifton" (Gotlande, Zviedrija), "Double Faced Eels" (Rīga), "Land" (Viļņa, Lietuva), "Malo Mesto" (Gomeļa, Baltkrievija), "Saules Kliosas" (Viļņa, Lietuva) un "Hospitāļu iela" (Rīga).
Konkursa pirmajai kārtai pavisam bija pieteikušās 46 grupas no Latvijas, Lietuvas, Zviedrijas, Krievijas un Baltkrievijas. Dalība "Liepājas dzintara" konkursā jau bija nodrošināta festivāla "Stage Number One" uzvarētājam – grupai "Hospitāļu iela". 29.mūzikas festivāls "Liepājas dzintars" notiks no 6. līdz 8. augustam. Arī šogad, tāpat kā pērn, to rīko SIA "Liepājas Sporta un kultūras pils" sadarbībā ar "Rietumu radio" un firmu "Show Empire Group".

Sezonu beidzis Tautas mākslas un kultūras centrs
Indra Imbovica
Aizvadītajā sestdienā ar koncertu "Sprīdītis Eiropā" sezonu beidza Tautas mākslas un kultūras centrs. Šoreiz gan ne savās mājās – Latviešu biedrības namā, kur turpinās kapitālais remonts, bet gan Pedagoģijas akadēmijas lielajā zālē. Ņemot vērā remontdarbus Biedrības namā, sezona pašdarbības un amatiermākslas kolektīviem nav bijusi viegla, kad vairākiem no tiem bija un ir jāsagaida savas darbības ievērojamas jubilejas un jāgatavojas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, taču mēģinājumiem trūkst telpu.
Acīmredzot tāpēc arī sezonas noslēguma koncerts bija visai pieticīgs, jo nepilnas stundas garajā priekšnesumā piedalījās labi ja puse no daudzajiem Tautas mākslas un kultūras centra kolektīviem. Koncertprogrammas ideju "Sprīdītis Eiropā" veidoja piecas Pedagoģijas akadēmijas neklātienes studentes. Doma ļoti aktuāla un simboliska – mazā Latvija Eiropas Savienībā, taču tēma "atgriešanās laimīgajā zemē – mājās" Biedrības nama kolektīvu pašreizējā reālās dzīves situācija tik pozitīvas izjūtas nerada.