Kurzemes Vārds

10:16 Trešdiena, 5. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Pusotru mēnesi uz otrā pakāpiena. Bet pēc tam?
Andžils Remess
Latvijas futbola meistarsacīkšu pēdējā spēlē pirms pusotru mēnesi ilgā pārtraukuma "Liepājas metalurgs" savā laukumā ar 2:1 uzvarēja Daugavpils "Dinaburgu" un pakāpās 2.vietā. Tajā liepājnieki atradīsies vismaz līdz 4.jūlijam, kad meistarsacīkstes turpināsies un mūsējie Liepājā tiksies ar "Ventspili".
"Liepājas metalurgs": Krucs, Zirnis, Ivanovs, Skinderis, Lukošāvičs, Rinkus (Kalns), Kļava, Daņilovs, Dobrecovs, Katasonovs, Grebis (Soloņicins).
10.min. Daņilovs – 1:0, 35.min. – 1:1, 58.min. Dobrecovs –2:1.
Šo spēli nevar nosaukt par tādu, kas izraisītu emocijas ar notikumu krasiem pavērsieniem vai vismaz dinamisku norisi. Ja nu kas turēja sasprindzinājumā, tad iznākums. Kaut arī liepājnieki spēlēja pārliecinošāk, par labvēlīgu iznākumu īstas drošības nebija līdz pat tiesneša beigu signālam.
Ar visu savu gauso un monotono darbību metalurgiem bija labas iespējas spēles iznākumu izšķirt jau 1.puslaikā. Jo pēc tam, kad Edijs Daņilovs no vārtu priekšas ietrieca bumbu tīklā, lieliskas sitienu pozīcijas neizmantoja Katasonovs, Daņilovs, vairākkārt Rinkus. Viesi uz to atbildēja ar tālšāvieniem, bet rezultātu izlīdzināja pēc stūra sitiena, kad kļūdījās Krucs.
Arī 2.puslaikā spēle ritēja tikpat gausi, tikai aktivizējās Viktors Dobrecovs, kuru pretinieku vārtsargs savu vārtu priekšā nopļāva, un cietušais pats realizēja 11 m soda sitienu. Kad spēles beigu posmā daugavpilieši visus spēkus sūtīja uz liepājnieku vārtiem cerībā rezultātu izlīdzināt, Dobrecovam radās lieliska iespēja mūsējo uzvaru padarīt pārliecinošāku, taču viņš neprata izmantot nokļūšanu aci pret aci ar vārtsargu.

Aizvadītās kārtas pārējie rezultāti: "Skonto" – "Ventspils" 1:0, "Ditton" – "Jūrmala" 1:1.

1. "Skonto" 10 18 – 2 26
2. "Liepājas metalurgs" 11 33 – 13 23
3. "Ventspils" 11 23 – 12 21
4. "Dinaburga" 11 11 – 15 14
5. "Ditton" 11 9 – 18 14
6. "Jūrmala" 10 10 – 13 10
7. "Rīga" 10 10 – 15 8
8. "Auda" 10 4 – 30 0

"Liepājas metalurga" galvenā trenera Benjamina Zelkēviča komentārs par aizvadīto posmu:
– Ar to neesmu apmierināts. Un vispirms ar savā laukumā zaudētajiem septiņiem punktiem pret "Jūrmalu", "Ventspili" un "Rīgu". Mēs esam iesituši daudz vārtu, taču pārāk daudz vārtu arī zaudējuši. Savu iespaidu atstāja tas, ka vairākās spēlēs nevarēja piedalīties savainotais Zirnis, ne vienmēr glāba vārtsargi. Pārāk daudz kļūdījās jaunie spēlētāji, kuri vēl nav nobrieduši. Viņiem psiholoģiski grūti izturēt lielo slodzi, kad spēles notiek tik bieži un atbildība ir tik liela, jo mūsu uzdevums ir un paliek izcīnīt Latvijas čempiona nosaukumu. Esmu pārliecināts, ka savu spēli vēl uzlabos Dobrecovs, Grebis, Katasonovs, Lukošāvičs. Un tomēr vajadzīgs papildinājums, vajadzīgs garāks spēlētāju soliņš. Man ir padomā vairāki spēlētāji, kurus iesaistīt komandā, un viņus pārbaudīsim pārtraukumā līdz jūlija sākumam, kad paredzētas sešas treniņspēles. Vēlreiz atkārtoju: mūsu uzdevums ir iegūt Latvijas čempiona nosaukumu, un mēs to iegūsim.
"Liepājas metalurga" komandas guvums pēc 11 spēlēm iepriekšējos sešos gados (aiz gadskaitļa – punkti, vieta tabulā un cik punktu šķīra no 1.vietas):

1998. 21 2. 1
1999. 23 2. 4
2000. 25 2. 8
2001. 29 2. 2
2002. 19 4. 8
2003. 23 1.

Metalurgi izcīna kausus
Emīls Dreiblats
Sestdien Ogrē "Liepājas metalurga" 1992.–1993. gadā dzimušo un 1994.–1995. gadā dzimušo zēnu komandas pārspēja savus vienaudžus no kluba "Aisbergs" un izcīnīja Latvijas Jaunatnes un bērnu hokeja līgas kausus, tādējādi pieliekot punktu garajai sezonai.
Abas liepājnieku komandas finālsērijās līdz trim uzvarām bija uzvarējušas divos iepriekšējos mačos. Sērijas trešajā spēlē visjaunākajā grupā metalurgi uzvarēja ar 3:2, bet jaunākajā grupā mūsu komanda uzvarēja negaidīti pārliecinoši – 15:1, turklāt šī komanda sešās kausa izcīņas spēlēs guva 67 vārtus, ielaižot tikai divus.
"Liepājas metalurga" 1994.–1995. gadā dzimušo zēnu komandā par labāko aizsargu tika atzīts Ģirts Pinnis, par labāko uzbrucēju Kārlis Ozoliņš, bet labākā vārtsarga titulu ieguva Oskars Bergmanis. Ģ.Pinni turnīra organizētāji nosauca arī par šo sacensību labāko aizsargu. 1992.–1993.gadā dzimušo Liepājas zēnu komandā par labākajiem spēlētājiem atzina aizsargu Kristapu Dzievu un uzbrucējus Kristiānu Pelšu un Edgaru Slīpo. Par turnīra labāko vārtsargu savukārt tika atzīts liepājnieks Vadims Miščuks un labākais aizsargs – Kristers Freibergs.
Treneris Igors Ļebedevs atzina, ka sezona Liepājas hokejistiem bijusi gara un treniņos ieguldīts daudz smaga darba, tādēļ prieks par uzvaru ir divtik liels. "Jau domājot par nākamo sezonu, vēl nedēļu patrenēsimies, un tad dosimies brīvdienās. Treniņus atsāksim jūlija sākumā," jauno liepājnieku treneris nedomā apstāties pie sasniegtā un jau lūkojas nākotnē.