Kurzemes Vārds

07:12 Otrdiena, 14. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Protesta akcija pret termināli
Kirils Bobrovs
Sestdien Karostā, netālu no Kalpaka tilta, noritēja protesta akcija pret naftas termināļa celtniecību tā dēvētā industriālā parka zonā. Pasākums bija sankcionēts, informācija par to tika izplatīta jau iepriekš. Par to ziņoja arī plašsaziņas līdzekļi visā Latvijā. Bija paredzēts izvietot piketus kanāla abās pusēs un savienot tos ar dzīvo ķēdi, lai tādējādi neļautu izgriezt tiltu un aizkavētu kuģu kustību. Droši vien tieši tādēļ uz šejieni bija atsūtīta Pašvaldības policijas grupa ar priekšnieku Normundu Dīķi priekšgalā. Taču viņi izrādījās lieki, jo pašu akcijas dalībnieku norādītajā vietā sapulcējās maz. Turklāt arī sākums bija izraudzīts nedaudz neveiksmīgi – brīdis, kad tiltu atbilstoši grafikam izgriež, dodot ceļu kuģiem.
Lai uzsvērtu iespējamo paredzētā termināļa ekoloģisko kaitējumu, viena no protesta grupas dalībniecēm stāvēja gāzmaskā. Vairāki cilvēki turēja plakātus, kas aicināja aizsargāt mūsu vidi, bet trīs bija atrisinājuši jaunus skaistos Eiropas Savienības zilos karogus. Akcijas vietā ieradās Pilsētas domes pārstāvji, tiesa gan, zema ranga darbinieki, dažu sabiedrisko organizāciju pārstāvji, žurnālisti. Improvizētās diskusijās runāja par valsts un pašvaldības struktūru it kā nepareizo pozīciju un naftas biznesa lobēšanu, par iedzīvotāju inertumu un pašvaldības politiku. Laika apstākļi un nelielais dalībnieku skaits neveicināja protesta akcijas norisi visas dienas agrumā, kā bija paredzēts.

"Liepājas ūdens" izdod grāmatu bērniem
Lāsma Ģibiete
Uzņēmums "Liepājas ūdens" nupat izdevis Mihaela Koglinga grāmatiņu bērniem "Ekspedīcija "Ūdens brīnums"", kas tapusi sadarbībā ar Vācijas ūdens, notekūdeņu un atkritumu apvienību. Tā ir turpinājums pērn izdotajai bērnu grāmatai "Ceļojums pazemē", ko uzņēmums dāvināja visiem Liepājas sākumskolu skolēniem. Jaunā grāmatiņa paredzēta kā uzskates materiāls jaunāko klašu bērniem, tā sarakstīta viegli saprotamā valodā, papildināta ar skaistām ilustrācijām. Grāmatas latvisko variantu sagatavoja uzņēmuma attīrīšanas iekārtu tehnologs Jānis Zviedris. To paredzēts izdalīt skolēnu ekskursiju laikā SIA "Liepājas ūdens" objektos.

Memoriālu upuriem atklās 9.jūnijā
Liepājas holokausta memoriāla komiteja nolēmusi, ka 9.jūnijā Līvas kapos svinīgi atklās memoriālu Otrā pasaules karā bojā gājušajiem Liepājas ebrejiem. Šo komiteju izveidoja ASV dzīvojošais vēsturnieks Edvards Anderss, kas daudz darījis holokausta izpētē, liepājnieks Vladimirs Bāns, kā arī pašlaik Izraēlā dzīvojošie ebreji Semjons Feigersons un Ella Barkāne. Komitejas uzdevumā Edvards Anderss organizēja ziedojumu vākšanu ārzemēs, bet darbus mūsu pilsētā vadīja Vladimirs Bāns. Uz 12 metru garās sienas ir 6400 upuru vārdi un 44 to drosmīgo vāciešu un latviešu vārdi, kuri, riskēdami ar savu dzīvību, izglāba 33 Liepājas ebrejus. Svinīgajā ceremonijā piedalīsies bijušie liepājnieki ebreji un viņu pēcnācēji no ASV, Kanādas, Izraēlas, Austrālijas, Lielbritānijas, Francijas, Somijas un citām valstīm, kā arī tie, kuri ziedojuši memoriāla celtniecībai. Aicināti arī Latvijas valdības un Liepājas pašvaldības pārstāvji, Valsts prezidentes kanceleju pārstāvēt solījis padomnieks vēstures lietās Antonijs Zunda, būs diplomāti no ASV, Krievijas, Lielbritānijas, Vācijas, Zviedrijas un Izraēlas, vēsturnieki Andrievs Ezergailis un Paulis Lazda no ASV, Aivars Stranga un Marģers Vestermanis no Rīgas. Memoriālu atklās dienās, kad mūsu valstī notiks visas pasaules Latvijas ebreju saiets.

Tūristu uzņēmējiem beidzies semināru cikls
Šajā ciklā iesaistījās Liepāja, Klaipēda un Ventspils. Pavisam notika četri semināri, kuros katrā piedalījās vairāk nekā 20 cilvēku, kas nodarbojas ar viesu uzņemšanu un citiem tūrisma pakalpojumiem. Semināru laikā viņi varēja iepazīties ar to, kā veiksmīgi sākt šo biznesu, uzzināt par efektīvākajām marketinga metodēm šajā jomā, kā arī par Eiropas Savienības prasībām un likumiem, kas jāievēro tūrisma nozarē strādājošajiem.