Kurzemes Vārds

03:43 Trešdiena, 27. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

"ERGO Latvija" jaunās telpās

Lāsma Ģibiete

Apdrošināšanas akciju sabiedrības "ERGO Latvija" Kurzemes reģionālās filiāles vadītāji aicināja savus ilglaicīgos klientus un sadarbības partnerus uz svinīgu pasākumu uzņēmuma jaunajās telpās Kūrmājas prospektā. Tas notika vienā laikā ar Klientu dienām. "Jaunais biroja dizains atbilst "ERGO" korporatīvajam stilam, tā iekārtojums ir pārdomāts un izveidots tā, lai mūsu klientiem būtu patīkami uzturēties un saņemt konsultācijas pie apdrošināšanas speciālistiem," skaidroja Kurzemes reģionālās filiāles vadītāja Sandra Dreiberga. "Tā ir sanācis, ka ikgadējās Klientu dienas un filiāles atklāšana iegadījusies vienā laikā. Abiem pasākumiem par godu esam iecerējuši savus klientus un sadarbības partnerus pārsteigt ar īpašām dāvanām."

Ezerkrasta sākumskolai – apgleznotas sienas

Ierodoties uz mācību gada noslēgumu, Ezerkrasta sākumskolas skolēni bija patīkami pārsteigti – skolas kāpņu telpas sienas rotāja gleznojumi, kuros attēloti visi četri gadalaiki. Tā ir LSDSP jauniešu organizācijas dāvana skolai sakarā ar partijas 100 gadu jubileju. Mākslas darbus sāka veidot jau aprīļa beigās un pabeidza mācību gada pēdēja nedēļā. Kā sarunā ar "Kurzemes Vārdu" atzina skolas ārpusklases darba organizatore Aiga Griniece, "dzīvespriecīgie zīmējumi skolu brīnišķīgi atsvaidzina un apkārtējo atmosfēru vērš vēl daudz jautrāku". Arī bērniem jaunās pārmaiņas patīk.

Sociālais dienests rīko vasaras nometnes

Kopš vakardienas sākušas darboties vasaras nometnes 25 bērniem invalīdiem un 50 bērniem no sociālā riska ģimenēm, kā arī dienas nometne desmit invalīdiem ratiņkrēslos un viņu pavadoņiem. Bērnu invalīdu nometnē piedalās bērni no 7 līdz 17 gadu vecumam, tā ilgs mēnesi, tāpat kā sociālā riska ģimeņu bērniem. Invalīdi ratiņkrēslos atpūtīsies desmit dienas, paralēli nodarbībām ratiņdejās un sporta aktivitātēm viņus konsultēs psihologs, frizieris un stilists. Bet 5.jūnijā viņi piedalīsies Latvijas invalīdu sporta festivālā Ozolniekos. Sociālais dienests šo nometņu organizēšanai atvēlējis 6953 latus.

Atlasa pretendentus darbam Lielbritānijā

Kā informēja Kurzemes reģiona "EURES" konsultants Andris Segliņš, Eiropas valstu nodarbinātības dienestu sadarbības tīkla "EURES" ietvaros Latvijas "EURES" konsultanti pašlaik realizē projektu, kurā darba meklētājiem tiek piedāvātas legāla darba iespējas Lielbritānijas zivju apstrādes uzņēmumā. Latvijas "EURES" konsultanti sadarbībā ar Lielbritānijas darba devēju veic pretendentu atlasi vakantajām darba vietām. Vēl dažas dienas darba meklētāji, kuriem ir angļu valodas zināšanas, var pieteikties uz brīvajām vietām pie A.Segliņa Nodarbinātības valsts aģentūras Liepājas filiālē.

Pārmaiņu pilsētas

Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks un Attīstības pārvaldes priekšnieks Gunārs Ansiņš no 2. līdz 6. jūnijam piedalīsies projekta "Cities of Change" ("Pārmaiņu pilsētas") pasākumā Apoldā (Vācija), kurā paredzēts izvērtēt projekta divu gadu darba rezultatus un diskutēt par izaicinājumiem un priekšrocībām jaunajām ES dalībvalstīm. U.Sesks kopā ar astoņiem citu projekta "Cities of Change" pilsētu mēriem uzstāsies ar ziņojumu īpašā paneļdiskusijā par Liepājas pieredzi ilgtspējīgā stratēģiskā plānošanā un pārvaldībā pašvaldībā. Projektā darbojas Poznaņa un Ostrova Veļkopoļska no Polijas, Tatabanja un Gēra no Ungārijas, Poprada un Košice no Slovākijas, Smoljana un Pazardžika no Bulgārijas, Liepāja un Rēzekne.

Pastaiga pa Liepāju katru dienu

Arī šovasar Lejaskurzemes Tūrisma informācijas birojs gan liepājniekus, gan arī pilsētas viesus aicina pastaigā pa Liepāju. Tā ir divu stundu gara ekskursija ar devīzi "Tiksimies Rožu laukumā". Tieši tur arī pastaiga sākas. Kā sarunā ar "Kurzemes Vārdu" pastāstīja viena no gidēm Maija Ernstsone, ekskursijas laikā notiks vecpilsētas apskate, arī vērojums uz pilsētu no putna lidojuma, uzkāpjot Sv.Trīsvienības baznīcas tornī, Jūrmalas parka un arī to vietu apskate, ko izvēlēsies paši tūristi. Pavadoņi būs Pedagoģijas akadēmijas tūrisma specialitātes studenti. Bet pastaiga beigsies kādā no pilsētas kafejnīcām, kur ikviens ekskursants saņems bezmaksas dzērienu. Šogad būs arī vairāki jaunumi. Pirmkārt, šīs ekskursijas notiks katru dienu, arī sestdienās, svētdienās un svētku dienās – tikšanās Rožu laukumā pulksten 14, un, otrkārt, katra mēneša beigās izlozēs laimīgo tūristu, kas dāvanā saņems pusdienas kādā no pilsētas kafejnīcām.

Andra Gertsona foto

Mācību gadu noslēdz ledushallē

A.Puškina 2.vidusskola mācību gada izskaņu aizvadīja ledushallē, kur vienlaikus pasniedza arī skolas goda locekļa, mecenāta Kirova Lipmana prēmijas. Tās saņēma vairākās nominācijās, kurās klašu kolektīvi izvirzīja 54 kandidātus. K.Lipmana prēmijas saņēma 34 sportisti. Par veiksmīgāko skolas hokejistu treneri atzina Vladislavu Dobreņķiju. Prēmijas saņēma arī hokejisti Staņislavs Vasiļjevs, Vladislavs Miščuks un Arturs Kuzmenkovs. Par sasniegumiem sportā balvas ieguva arī Vadims Daškēvičs, Anastasija Kuļikova, Oļesja Moisejenko, Anastasija Sevastova, Tamāra Bakuradze, Lina Lileikite, Kristīne Protasa, Tatjana Navickaite un Kristīne Neilande. Prēmijas saņēma arī tie skolēni, kas sasnieguši labus rezultātus mācību darbā. Pēc svinīgā pasākuma notika hokeja mačs starp 2.vidusskolas hokejistiem un 10.–11. klašu skolēniem.

Var iegādāties speciālos krūšturus

Veiksmīgi sadarbojoties ar sieviešu veļas šūšanas uzņēmumu "Miss Lolita", krūts dziedzera vēža asociācija "Vita Liepāja" ir radusi iespēju sievietēm, kas pārcietušas krūts dziedzera operāciju, iegādāties speciālos krūšturus, kas pagatavoti pēc individuāla pasūtījuma. Sievietes, kam tie ir nepieciešami, lūdz rīt ierasties Onkoloģiskajā poliklīnikā (Tirgoņu ielā 15), kur tos varēs nopirkt.