Kurzemes Vārds

20:55 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Slepkava ar nazi veikalā sarīko slaktiņu

Viktors Ulberts, Kristīne Pastore
Vakar policija aktīvi strādāja, lai notvertu slepkavu, kurš 1.jūnija naktī nogalināja veikala "Zīle" pārdevēju un smagi ievainoja apsargu.
Zināms, ka pulksten 2.50 Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvalde saņēmusi informāciju no apsardzes firmas "Spīdola", ka veikalā "Zīle", kas atrodas Grīzupes ielā 24a, noticis pamatīgs slaktiņš. Ar vairākiem naža dūrieniem nogalināta pārdevēja – 1973.gadā dzimusī Vija K., savukārt 1956.gadā dzimušais Aleksandrs K., kurš veikalu sargājis, uzbrukumā arī saņēmis vairākus naža dūrienus, taču izdzīvojis un nogādāts Centrālajā slimnīcā, kur steidzami operēts.

Cietušo operē četras stundas
Smagi cietušā vīrieša dzīvības glābšanā piedalījās ķirurgi Viesturs Rozītis, Jevgēņijs Veļickis, Uģis Spinga un Jurijs Stepanovs, arī anesteziologi un citi mediķi. Kā sarunā ar "Kurzemes Vārdu" atzina ārsti, šis bija viens no smagākajiem politraumu gadījumiem, ko viņiem nācies ārstēt. Durtas brūces bija kaklā, krūšu kurvī, vēderā un citur. Operācija ilga vairāk nekā četras stundas, un šobrīd cietušais atrodas Reanimācijas nodaļā. Slimnīcas galvenais ārsts Egils Freidenfelds sacīja, ka šobrīd ievainotā vīrieša veselības stāvoklis ir stabils. Ja nesāksies komplikācijas, atveseļošanās notiks sekmīgi.
Atceroties līdzīgus gadījumus, E.Freidenfelds pastāstīja, ka arī aptuveni pirms diviem mēnešiem slimnīcas ārstiem nācās sniegt palīdzību taksometra vadītājam no Rīgas, kuru pasažieris bija atstājis pie slimnīcas ar 18 durtām brūcēm.

Apkārtējie iedzīvotāji ir šokēti
Lai netiktu traucēta izmeklēšana, policija nekādu papildu informāciju nesniedz. Notikuma vieta ir apvilkta ar norobežojošo lenti, un tur vakar cītīgi strādāja eksperti.
No apkārtnes iedzīvotājiem "Kurzemes Vārdam" izdevās noskaidrot, ka mazais diennakts veikaliņš "Zīle" bijis apkārtējo ļaužu iecienīts. Zaļās birzs rajonā tā bijusi vienīgā vieta, kur iepirkties vēlās vakara stundās. Piemēram, kāda kundze atcerējās, ka tikai dažas stundas pirms slepkavības viņa iepirkusies "Zīlē" pie nu jau nogalinātās pārdevējas, jo vēlu vakarā atbraukusi no dārza, bet mājās pietrūcis maizes.
Cita kundze vārdā Ausma pastāstīja, ka labi pazinusi pārdevēju, kura veikalā strādājusi vairākus gadus. "Ļoti jauka, klusa meitene bija. Cik žēl, ka tā noticis." Ausma pusseptiņos no rīta vedusi pastaigā suni un nevarējusi saprast, kāpēc pie veikala stāv policijas un ātrās palīdzības automašīnas un tām apkārt ļaužu pūlis visas ielas platumā. "Domāju, kāda avārija notikusi. Bet, kad uzzināju patiesību, man vajadzēja apsēsties uz soliņa, jo aukstas tirpas skrēja caur kauliem. Kaut nu vismaz apsargs izdzīvotu," cerības pauda Ausma.
Notikušais Zaļās birzs iedzīvotājiem esot šoks. Protams, laiku pa laikam bijuši lokāli kautiņi, taču ne jau tik nežēlīgas slepkavības. Bez tam veikaliņš "Zīle" neesot bijusi vieta, kur mēdz pulcēties aizdomīgas personas. Spēļu automāti jau sen no turienes izvākti, alkoholu naktīs tirgot aizliegts, tāpēc "Zīle" darbojusies kā parasta, maziņa pārtikas bodīte.