Kurzemes Vārds

03:14 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Izlaidumos gaidāms bārbiju salidojums

Atkal tuvojas izlaiduma brīdis ar tradicionāliem novēlējumiem turpmākajai dzīvei, puķu kalniem, smaidiem un fotoaparātu zibšņiem. Tāpēc šai dienai parasti gatavojas savlaicīgi. Kamēr puiši apģērbu izvēlē paļaujas uz vecāku vai draudzenes gaumi, iepirkšanos atstājot uz pēdējo brīdi, tikmēr meiteņu rosība jau rit pilnā sparā – tiek izstudēti jaunākie modes žurnāli, vairākkārt pārcilāti apģērbu veikalu plaukti, tramdītas šuvējas un iepriekš aizrunātas frizieres. Lai uzzinātu, kas šogad modē un cik jaunais svētku tērps izmaksās, "Kaktuss" devās klejojumos pa Liepājas veikaliem.

Nepieciešama pacietība un izdoma

Lai gan nozīmīgā diena nav vairs aiz kalniem, pastaiga pa veikaliem liecināja, ka absolventiem vajadzēs krietni papūlēties, lai atrastu sev vēlamo tērpu. Vairāki Liepājas apģērbu veikali, šķiet, ignorē jauniešiem nozīmīgo dienu, jo ar balles tērpu tirdzniecību nenodarbojas vai piedāvā pagājušā gada neizpirktos tērpus (ne visur tiem ir izpārdošanas cena). Kā pastāstīja devītās klases beidzēja Krista, viņa ar mammu meklējot tērpu jau nedēļu, diemžēl klejojumi esot veltīgi. "Es neesmu no tām tievajām meitenēm, kuras var ielīst jebkurā tērpā, bet manam augumam nekā piemērota nav. Protams, ja neskaita bezformīgās blūzes, kas piestāvētu manai vecmāmiņai," sarūgtināta Krista. Viņa visdrīzāk tērpu meklēšanu pārtraukšot un mēģināšot kaut ko sakombinēt no mājās atrodamiem apģērbiem. Sarūgtinājumu izteica arī divpadsmitās klases skolniece Liene, kas atklāja, ka vēlējusies tērpu pašūt, diemžēl visas zināmās šuvējas jau bijušas aizrunātas pirms ilga laika.

Lai vai kā, situācija nav tik bezcerīga, lai kādam būtu jāiet uz svinīgo sarīkojumu Ievas un Ādama tērpā, atliek tikai apbruņoties ar pacietību, rēķināties ar krietnu laika patēriņu un izdomu apģērbu un krāsu kombinēšanā. Jāpiebilst, ka zēniem ir vēl mazāk iespēju, kur izvēlēties svinību ancuku – vai nu jāatstāj liela naudas summa kādā no dārgo vīriešu apģērbu veikaliem, vai jāizvēlas ne visai kvalitatīvā tirgus prece.

Modē atgriežas baltā krāsa un melnās kleitiņas

Iegriežoties veikalos, uzreiz var pamanīt, ka šogad dominē rozā krāsa. To apliecināja arī "Twenty 1 lifestyle" pārdevēja Līga: "Šogad modē ir dažādas krāsas, bet īpaši dominē rozā, ķieģeļu sarkanā un dzeltenā." Sešpadsmit gadu vecā Diāna sacīja, ka viņa ir ļoti apmierināta ar šā gada modē esošo rozā krāsu, jo tā darot jaunietes sievišķīgākas, kaut gan izceļ ķermeņa defektus. Diānas draugs piebilda, ka rozā ģērbtās jaunietes esot līdzīgas lellēm Bārbijām – sievišķīgas, seksīgas un neatvairāmas. "Tādas meitenes savaldzinātu ikvienu vīrieti," krāsas spēku atklāj puisis.

Īpaši rozā krāsa pamanāma veikala "Inka stils" apģērbos. Veikalā esošā rosība liecina, ka, neskatoties uz samērā augsto cenu, sievietes neatsakās no iekārotā tērpa. Pārdevēja Tatjana pastāstīja, ka pircēji šogad ir iecienījuši arī baltus bikškostīmus, pieprasītas esot arī mazas, melnas kleitiņas. Ja pagājušo gadu topā bija brūnā krāsa, tad šogad tērpi izceļas ar dzīvespriecīgām krāsām, spilgtumu un izteiktiem rakstiem – puķēm, bumbuļiem un strīpām. "Manuprāt, absolventi beidzot izskatīsies, kā jauniešiem pienākas – atraktīvi, pamanāmi un stilīgi. Citus gadus drūmās krāsās tērptie skolēni atgādināja tantes un onkuļus ar bērnu sejām," spriež pagājušā gada absolvente Maija.

Veikala "Effect" pārdevēja Jeļena "Kaktusam" sacīja, ka liela rosība rit arī audumu veikalā. Priekšroka tiek dota minēto krāsu audumiem. Savukārt mežģīnes un pūkas, kas iepriekšējos gados akcentēja tērpus, neesot vairs pieprasītas. No audumiem visvairāk tiek pirkti gaisīgie, kokvilnas un trikotāžas izstrādājumi.

Garās vakarkleitās ietērptas jaunkundzes, šķiet, šogad būs mazāk, jo vairākums veikalu piedāvāto kleitu garums sniedzas virs vai nedaudz pāri celim. Tās absolventes, kas vēlas izcelties uz pārējo fona, var iegādāties kādu no veikalos atrodamajām stilīgajām un ekstravagantajām kleitām. Priecāties var arī tās meitenes, kurām patīk un piestāv kuplas kleitas, jo šosezon veikalu plauktos to ir īpaši daudz. Sev vēlamu modeli var iegādāties arī bikšu piekritējas un žakešu cienītājas.

Vīrieši savukārt akcentu var likt uz krekliem, kurus var iegādāties ar dažādiem rakstiem, krāsām un no dažādiem audumiem. Īpaši iecienīti ir audumi, kas izskatās saburzīti.

Plašā klāstā tiek piedāvātas arī rotaslietas, kuras viegli pieskaņot izvēlētai izlaiduma tērpa krāsai. Lai iegādātos tērpam atbilstošas kurpes, būs jāšķiras no pāris nervu šūnām. Ja absolventu neapmierina veikalu piedāvājums vai tirgus apavu izvēle, labāk doties uz galvaspilsētu.

Idejas, kur iztukšot maciņu

Ar to, ka izlaidumu laikā nemanāmi tukšojas naudas maciņš, ir saskāries ikviens absolvents. Tāpēc "Kaktuss" papētīja, no kādas summas būtu jāšķiras, lai iegādātos svētku apģērbu.

Veikalā "Inka stils" kostīmu cena ir vidēji 40 latu, kleitu – 30, topiņš komplektā ar svārkiem izmaksās ap 35 latiem.

Veikalā "Effect" audumus kleitām var iegādāties par 3 – 8 latiem metrā.

Veikalā "Malvīne" pēc izvēles var iegādāties kleitas par 30 – 60 latiem.

Jauniešu iecienītajos veikalos "Selēna" bikses kopā ar topiņu izmaksās no 20 – 25 latiem, dārgākās vakarkleitas pirkums izmaksās 30 – 40 latu.

Ja vēlas "Dzeta modē" iegādāties kādu no plašā klāstā piedāvātajiem krekliem, būs jāšķiras no 6 līdz 20 latiem, kaklasaišu cena ir 6 –12 latu. Meiteņu bikšu cena ir ap 30 latiem, žakešu – ap 40 latiem, topiņus un svārkus var iegādāties no 8 līdz 20 latiem.

Veikalā "Pluss B" vīriešu žaketes var nopirkt par 45–67 latiem, kreklus ar īsām rokām no 10 līdz 15. Kaklasaites var iegādāties par 8 latiem, uzvalkus no 70 latiem. Jāpiebilst, ka mazo izmēru apģērbi jau izpārdoti.

Tirgū un veikalos, kuros tirgo no Lietuvas un Krievijas ievestās preces, kleitas savā īpašumā var iegūt, šķiroties no 12 –35 latiem, blūzīšu un svārku vidējā cena ir 10 latu. Vīriešu uzvalku cena ap 50 latiem. Nevajadzētu aizmirst arī humpalu veikalus, iespējams, tieši tur var atrast tērpu, kas palīdzēs izcelties uz pārējo absolventu fona.