Kurzemes Vārds

01:59 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Nekļūt kādam par pakāpienu

Ik pa laikam redakcijai piezvana vai arī tajā ienāk ļaudis, kas joprojām ziņo par nepatīkamām sajūtām Karostā – ar vārdu sakot, termināļu tuvumā. Un pagājušonedēļ atkal saņēmām signālus no iedzīvotājiem, ka smaka uzvirmojusi, gan ne tik stipra, kā pirms pāris vasarām, kad tā aptvēra visu Liepāju kā smogs, bet nu, tā sakot, – ikdienišķā…

Tātad viss turpinās – firmas darbojas, iedzīvotāji protestē, likumdevēji klusē, pašvaldība projektē… Bet mēs, kā jau pilsētas laikrakstam pieklājas, sekojam šiem procesiem, tos atspoguļojam un to arī turpināsim darīt, lai arī kā tas kādam vai kādiem nepatiktu.

Šoreiz gan pārdomas radās ne jau par pašu procesu, kas vērsts uz tīrāku gaisu Liepājā un tādējādi veselīgāku vidi mūsu bērniem un nākamām paaudzēm. Interesantas šķiet pārvērtības šās protesta kustības rindās. Ja kādreiz, aizbraucot uz Karostu parunāties ar cilvēkiem, nāca klāt vecāki cilvēki un māmiņas ar maziem bērniņiem un sūdzēja savas bēdas, tad tagad jūtams, ka ir spēki, kas šo Karostas iedzīvotāju neapmierinātību izvēlējušies, lai tai pieslietos un spodrinātu savas spalvas.

Interesanti gan, kur toreiz bija tā sauktie osipoviešu, sociālistu utt. pārstāvji, kad pilsētā notika smakas skandāls visā krāšņumā. Kaut kā nemanījām – laikraksts viens kopā ar iedzīvotājiem mēģināja rast situācijā skaidrību un vērst to par labu pilsētai.

Bet tagad, kad tuvojas visāda veida vēlēšanas, izrādās, ka tieši LNDP kustībai smaku jautājums pilsētā kļuvis tik svarīgs, ka jāpiedalās sanāksmēs ar amatpersonām, ka jāzīmējas piketos. Protams, katram jau sava pārliecība, citam tā atnāk vēlāk, citam ātrāk – tomēr, to visu vērojot, neatstāj sajūta, ka viskreisāko spēku pārstāvji atraduši veidu, kā celt popularitāti uz nabaga iedzīvotāju rēķina.

Šobrīd kustības līderis Osipovs ir apcietinājumā sakarā ar pretošanos policijai kādas citas protesta akcijas laikā. Un, lūk, galvaspilsētā jau organizēts pikets viņa atbalstam, ar bildēm uz plakātiem un saukļiem par politieslodzītā atbrīvošanu. Te nu jāiesaka iedzīvotājiem, lai rūpīgāk izvētī, kas un kurā brīdī uzmetas par viņu aizstāvjiem, lai nekļūtu vienkārši par pakāpienu kādam politiskajā karjerā, kurš pēc tam tikai noslaucīs kājas uz padevīgā paliktnīša un dosies tālāk.

Sarmīte Pelcmane