Kurzemes Vārds

21:21 Sestdiena, 7. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Dzēš nodokļu parādus
Pamatojoties uz likumu "Par nodokļiem un nodevām", kā arī uz Kurzemes Apgabaltiesas kolēģijas lēmumu par bankrota procedūras pabeigšanu un maksātnespējas procesa izbeigšanu SIA "Cunfte", bez tam arī ņemot vērā uzņēmuma nodokļu parādus, Liepājas dome nolēma dzēst bankrotējušās sabiedrības "Cunfte" iedzīvotāju ienākumu nodokļa parādu 4420,58 latu apjomā. Tajā skaitā pamatparāda palielinājums ir 2836,62 latu, bet nokavējumu naudas – 1359,66 latu. Tieši tādā pašā kārtībā nolemts dzēst iedzīvotāju ienākumu nodokļa parādu bankrotējušajai SIA "Dželīna", gan mazāku summu – 22,13 latu apmērā.

Veic grozījumus
Izskatot Latvijas pašvaldību bezpeļņas organizācijas sabiedrības "Latvijas Pašvaldību mācību centrs" vēstuli, Liepājas Pilsētas dome nolēmusi izdarīt grozījumus aizdevuma līgumā, kas noslēgts 1998.gadā starp Liepājas Pilsētas domi un Latvijas Pašvaldību mācību centru. No tiem svarīgākais: aizstāt bezprocentu aizdevumu 3576 latu apmērā ar aizdevumu 3576 latu ar likmi 1 procenta apjomā gadā no aizdevuma summas atlikuma.

Notiks seminārs par valodu
Liepājas Pedagoģijas akadēmijā rīt notiks seminārs "Valodas vajadzību un lietojuma izpēte Liepājā", kurā plašākai auditorijai publiskos Latvijas Universitātes Latviešu valodas institūta un LPA zinātniskā pētījuma rezultātus. Šis projekts īstenots ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu un tā direktors ir Dr. habil. philol. Jānis Valdmanis. Seminārā referēs arī doc. Dr. philol. Linda Lauze, Dr. philol. Vineta Ernstsone, Dr. philol. Daiga Joma, socioloģe Ieva Pakse. Projektu LPA koordinē docente L.Lauze.

Vajadzīgi jauni līgumi
Tos slēgs, pareizāk – pārslēgs, ar saviem abonentiem firma "Ostkom". Jaunā līguma veidlapa jau sagatavota un juridiski pārbaudīta. Jaunums nav saistīts ar Eiropas Savienības prasībām, bet gan ar citu faktoru, starp citu, ar dokumentu aprites standartizāciju, grāmatvedības programmām un pārmaiņām pašos pakalpojumu veidos. Tāpēc līgumus papildinās ar attiecīgajiem pielikumiem. To noformēšana prasīs zināmu laiku, taču abonentam, jau kārtējo reizi apmeklējot firmu un samaksājot rēķinu, ieteicams līdzi ņemt pasi, lai ātrāk saņemtu līgumu. Bez tam firma "Ostkom" paredz drīzumā no abonementu grāmatiņām pāriet uz ik mēnesi izsūtāmiem rēķiniem. Tāda samaksas forma jau tiek ieviesta Nīcā.

Pieņemšana Ģenerālkonsulātā
Krievijas Federācijas Ģenerālkonsulātā notika pieņemšana sakarā ar valsts nacionālās neatkarības dienu. Tikšanās norisa zem klajas debess iestādes dārzā. Ģenerālkonsulāta atbildīgie darbinieki pieņēma apsveikumus, taču oficiālas runas nebija paredzētas, uzreiz sākās viesu sarunas ar diplomātiem un citam ar citu. Ģenerālkonsuls Vjačeslavs Semjonovs pacentās pieiet pie katra un aprunāties. Starp uzaicinātajiem bija pilsētas galva Uldis Sesks, izpilddirektors Normunds Niedols un to struktūru pārstāvji, kam visbiežāk iznāk tikties darba darīšanās ar Ģenerālkonsulāta darbiniekiem, tātad uzņēmēji, valsts iestāžu darbinieki, skolu direktori, veterānu un citu sabiedrisko organizāciju aktīvisti, žurnālisti. Pieņemšanas dalībniekiem nelielu koncertu sniedza populārais folkloras ansamblis "Voļņica".

Tauru skaņās defilē militārie orķestri
Indra Imbovica
Darba nedēļas nogalē liepājniekus ar koncertu un defilē programmas priekšnesumu iepriecināja Latvijas Nacionālo bruņoto spēku Sauszemes spēku orķestris no Daugavpils (diriģents Roberts Saulēvičs, orķestra priekšnieks Raimonds Igolnieks) un Jūras spēku orķestris no Liepājas (diriģents Guntis Kumačevs un orķestra priekšnieks Uldis Locenieks). Mūsu militārie orķestri izmantoja gadījumu, kad nākamajā dienā Ventspilī notiek Latvijas XI Pūtēju orķestru svētki "Re, kur muzikanti spēlē!", lai muzicētu arī Liepājā.
Ja mēs savējos, Jūras spēku orķestri, zinām un ne reizi vien esam klausījušies viņu koncertus un priecājušies par daudzajiem defilē programmas panākumiem starptautiskajos militāro orķestru festivālos, tad daugavpiliešus redzējām un dzirdējām pirmo reizi, un arī viņu defilē programmai, kuras horeogrāfe ir baletmeistare Inese Čača, bija pirmizrāde.
Aizvadītajā sestdienā Ventspilī ar plašu atklāšanas parādi un dažādiem pasākumiem un koncertiem visas dienas garumā notika Latvijas XI Pūtēju orķestru festivāls "Re, kur muzikanti spēlē!", bet pirmo reiz tas risinājās 1960.gadā Alūksnē, un kopš tā laika orķestri regulāri tiekas ik pēc trim vai četriem gadiem.

Vecais spīķeris – jaunā veidolā
Daiga Mikuļska
Pagājušās nedēļas nogalē Zemnieku ielā 32, vecajā spīķerī, kas būvēts 19.gadsimtā un kur atradās tvaika dzirnavas, pircējiem durvis vēra jauna tirdzniecības vieta. Pirmajā un otrajā stāvā mēbeles piedāvā firma "Manas mēbeles", bet trešajā, ceturtajā stāvā iekārtots apģērbu veikals. Šis būs vislielākais firmas "Degas apģērbi" veikals Latvijā.
Ēkas un teritoriju Zemnieku ielā 32 apsaimnieko SIA "Īpašumu nomas serviss". Sadarbībā ar arhitektu biroju "AKA" notika spīķera rekonstrukcija, bet māksliniece Zigrīda Atāle parūpējusies par telpu iekārtojumu. Būvdarbus objektā veica SIA "Remonts K", kā arī uzņēmumi "Vega", Liepājas Labiekārtošanas sabiedrība, "Ceļu, tiltu būvnieks", Grobiņas SPMK. Ēka pilnībā aprīkota ar mūsdienīgām komunikācijām. Spīķera un teritorijas labiekārtošanā kopumā ieguldīti 1,5 miljoni eiro. Veikali strādās bez brīvdienām, un līdz ar to atvēršanu nodrošinātas 40 jaunas darba vietas.

Iepazīstinās ar EURES darbību
Tā kā Latvija kļuvusi par Eiropas valstu Nodarbinātības dienestu sadarbības tīkla EURES dalībnieci, EURES konsultanti organizē semināru Kurzemes reģiona darba devējiem un pašvaldībām. Tas notiks rīt viesnīcā "Amrita". Seminārā piedalīsies un ar tā dalībniekiem runās Nodarbinātības valsts aģentūras Liepājas filiāles vadītāja D.Baumane, Kurzemes reģiona EURES konsultants A.Segliņš, kā arī lektore I.Ruperte, Banku augstskolas asociētā profesore T.Volkova un NVA Kurzemes reģionālās nodaļas vadītāja D. Kaufelde.

Sāks remontēt pēc Jāņiem
Jūnija beigās pēc līguma parakstīšanas plānots sākt O.Kalpaka ielas rekonstrukciju posmā no 15.vidusskolas līdz veikalam "Beta". Jau informējām, ka Komunālā pārvalde izsludināja konkursu par šo darbu veikšanu un tajā uzvarēja SIA "Ceļu, tiltu būvnieks". Plānots, ka šī Liepājas ievedceļa posma remontam tiks iztērēti gandrīz 249 tūkstoši latu. Ievedceļa galvenais uzdevums ir savienot ostu, SEZ teritoriju un noliktavas ar iekšzemes teritoriju.

Ciemiņi no Brandenburgas
Liepājā ieradās Brandenburgas ekonomikas ministrs Ulrihs Junghanss ar delegāciju. Vācijas delegācijas vizītes mērķis ir veicināt Liepājas sadarbību ar Brandenburgas reģionu, kā arī iepazīties ar ostu, Liepājas Speciālo ekonomisko zonu un bijušo militāro teritoriju konversijas gaitu. Ministrs apmeklēja uzņēmumus, kuriem ir pieredze Vācijas tirgū. Delegācijā bija iekļauts arī Brandenburgas ekonomikas ministrijas referents Peters Šinke, Frankfurtes pie Oderas amatniecības pārstāvis Jirgens Vaclavs, Brandenburgas Tautsaimniecības biroja Baltijas valstīs vadītājs Artūrs Caune, Brandenburgas Konversijas kompetences centra pārstāvis Vilko Verners.

Rotarieši dāvina "Luteklīti"
Starp tiem daudzajiem bērniem, kuri aizvadītās nedēļas nogalē apmeklēja Jāņa Mediņa operas "Luteklīte" iestudējumu Liepājas teātrī, vairāki desmiti pie ieejas uzrādīja biļeti, kuru tiem bija dāvinājis Liepājas Rotari klubs. Naudu šim nolūkam kluba biedri saziedoja, bet biļetes nodeva Pilsētas domes jaunatnes lietu un NVO ekspertei Brigitai Dreižei, kura tās savukārt izdalīja Speciālās internātskolas un Jauniešu dienas centra audzēkņiem, tās tika arī kādai no Karostas daudzbērnu ģimenēm. 50 biļetes Liepājas bērniem nopirka arī Pilsētas dome.