Kurzemes Vārds

05:27 Otrdiena, 21. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Liepāja ir nobalsojusi par tēvzemiešiem

Līvija Leine

Eiroparlamenta vēlēšanas Liepājā sestdien aizritēja mierīgi. Tajās, pēc "Kurzemes Vārda" iegūtajām ziņām, piedalījušies mazliet vairāk nekā 40 procenti balsstiesīgo liepājnieku. Vislielāko atbalstu Liepājā guva apvienība "Tēvzemei un brīvībai"/LNNK". Par to pēc aptuveniem aprēķiniem nobalsoja 44 procenti cilvēku, kas piedalījās vēlēšanās. Partiju "Jaunais laiks" Liepājā atbalstīja 16 procenti balsojušo, Tautas partiju – gandrīz 9 procenti, "PCTVL" – 8,2 procenti, LSDSP – 5,8 procenti, partiju "Latvijas ceļš" – 5,3 procenti, tikpat daudz Tautas saskaņas partiju. Vismazākā pretimnākšana mūsu pilsētā bijusi "Latgales gaismai" – 0,15 procenti un SDS – 0,18 procenti.

Visvairāk darba bija 237.vēlēšanu iecirkņa (8.vidusskolas telpās) komisijai. Tās priekšsēdētāja Gunta Atiķe priecājās, ka pirmie 28 vēlētāji iecirkņa durvis vēruši jau septiņos no rīta. Šā iecirkņa vēlētāju sarakstā bija iekļauti 5000 balsstiesīgo liepājnieku. Citos iecirkņos vēlētāju skaits nepārsniedza 2000. Taču iecirkņa komisija ar uzdevumu tika galā, un cilvēki par iespēju brīdi pastāvēt rindā īpaši skaļi nepiktojās. Tik liela slodze šim iecirknim bija, pateicoties Pilsētas domes Īpašuma pārvaldei, kas vēlēšanu iecirkņus sagrupēja pēc namu skaita, bet neiedomājās, ka Ezerkrasta lielajos daudzdzīvokļu namos dzīvo daudz vairāk cilvēku nekā privātmājās.

Iebildumus Pilsētas vēlēšanu komisijai nebija pauduši arī novērotāji no partijām. Tikai pie Pedagoģijas akadēmijas savas kārtējās atrakcijas bija sarīkojuši barkašovieši. Bet, tā kā pikets nedrīkst notikt pie attiecīgā objekta tuvāk par 50 metriem, policija viņus lūdza pārvietoties uz ietvi. Taču tur stāvēt piketētājiem vairs nelikās interesanti un viņi izklīda.