(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Bez motora tālu netiksi
Ints Grasis
Neveiksmīgi beidzies Latvijas čempionāta 3.posma sacensības mūspuses autokrosa meistariem. Visus trīs priekulniekus Bauskā "Mūsas" trasē pievīla automašīnu sirdis – motori.
Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja Open klases braucējs Raimonds Ķervijs, sākums licies cerīgs – mašīna gāja un pusfinālā varēja turēties līderu pulkā, taču tad atklājās dzinēja defekts, un sacensību tālāko daļu bija tikai jācenšas nobraukt līdz galam, lai iegūtu kādu ieskaites punktu čempionāta kopvērtējumā. Ierindojoties 10.vietā, tas arī izdevās. "Domāju, ka motors kalpos ilgāk… Viss liecina, ka tagad priekšā stāv ļoti nopietns kapitālais remonts," sacīja R.Ķervijs. "Līdz nākamajam posmam (tas notiks Priekulē 11.septembrī – I.G.) ir trīs mēneši, tad tehnikas ķīlēšanai laika pietiks."
Priekulnieku Valteru Zīvertu un ekspriekulnieku Jāni Boku, kuri startē bagiju klasē, arīdzan pievīla motori. Valters bija spiests izstāties, bet Jānis mocījās līdz galam, lai iegūtu punktus čempionāta ieskaitē.
Savās klasēs Bauskā uzvarēja Raimonds Tiltiņš, Kaspars Bloms, Armands Hohfelds (visi no TSC "Auto") un Rolands Jaunzems (Rīga).

Ērikam Ķiepe-Kipgem sudrabs pasaules čempionātā
Emīls Dreiblats
Liepājas ūdens motosportists Ēriks Ķiepe-Kipge nedēļas nogalē pasaules čempionātā Čehijā izcīnīja otro vietu O-350 laivu klasē. Pērn pasaules čempionātā viņš bija devītais, bet pirms diviem gadiem ierindojās 13.vietā. Kaut arī Čehijā viņš startēja ar to pašu laivu, ar kuru pērn, tomēr ziemas sezonā ieguldītais darbs, uzlabojot laivu un dzinēju, nav bijis veltīgs.
Kā atzina Ēriks Ķiepe-Kipge, uz šīm sacensībām viņš devās, lai vispār līdz galam nobrauktu visus četrus braucienus. "Es zināju, ka varu cīnīties par vietu pirmajā trijniekā, bet necerēju, ka patiešām izcīnīšu medaļu pasaules čempionātā," piebilda sportists.
Uz sacensībām Čehijas pilsētā Podolskā bija ieradušies 20 ūdens motosportistu, no kuriem pēc kvalifikācijas braucieniem uz starta devās 16 labākie. Ķiepe-Kipge atsevišķos braucienos finišēja ceturtais, trešais un trešais, kopvērtējumā ierindojoties otrajā vietā. Pirmo vietu izcīnīja polis Henriks Finorackis, bet trešais palika ungārs Feils Janoss.
Kā pastāstīja Ērika Ķiepe-Kipges pārstāvētā kluba "H2O sports" menedžeris Agris Reinfelds, Itālijas ūdens motosportisti bijuši šokēti par to, ka neviens šās valsts pārstāvis neiekļuva labāko trijniekā, un pieprasīja dažādas pārbaudes. "Uzreiz pēc sacensībām veiktajās pārbaudēs nekādi pārkāpumi dzinējos vai degvielas sastāvā netika konstatēti. Tomēr itāļi nelikās mierā un pieprasīja papildu degvielas pārbaudi, kura, visticamāk, tiks veikta Monako," pastāstīja A.Reinfelds.
Svētdien Ēriks Ķiepe-Kipge startēs Latvijas čempionāta otrajā posmā, kas notiks Liepājā.

Kaspars Kraulis uzvar Polijā
Nedēļas nogalē liepājnieks Kaspars Kraulis piedalījās Polijas kausa izcīņas posmā motokrosā. 125 kubikcentimetru klasē viņš pārliecinoši uzvarēja abos braucienos un kļuva par posma uzvarētāju. Kraulis atzina, ka šogad galvenās sacensības viņam ir Latvijas čempionāts, tādēļ tagad sportists gatavojas trešajam posmam, kas jūnija beigās notiks Aizputē.

Viktors Lebedevs tiek pie 3.vietas un 2000 eiro
Ints Grasis
Cēsu apkaimē risinājās Latvijas čempionāta autorallijā 4.posms. Liepājas labākā ekipāža Viktors Lebedevs un Māris Deklaus gan absolūtajā ieskaitē, gan N4 grupā izcīnīja 3.vietu.
Viktors Lebedevs un Māris Deklaus ar savu "Mitsubishi Lancer Evo VI" kārtējo reizi apliecināja sevi kā stabilus braucējus. Viņi, šogad startējot trijos posmos, tajos arī finišējuši un guvuši ieskaites punktus Latvijas čempionātā. Pagaidām čempionāta kopvērtējumā liepājnieki par vienu punktu N4 klasē atpaliek no 3.vietā esošajiem – lietuviešiem Girdauska/Šoša, kuri Cēsu rallijā spēja mūsējos apsteigt par 11 sekundēm un uzvarētājiem – Egles/Vilmaņa ekipāžai – zaudēja 58 sekundes. Starp citu, par trešo vietu Viktors un Māris saņēma arī prēmiju –2000 eiro.
Liepājnieki Dans Leščs un Jānis Vīksna klasē R2000 iebrauca 2.vietā, bet Mareks Okmanis un Gints Vēsmiņš klasē A2000 bija otrie.
Ar nepacietību gaidām nākamo Latvijas čempionāta un Baltijas kausa izcīņas posmu – ralliju "Kurzeme", kas šogad notiks 9. un 10.jūlijā.