Kurzemes Vārds

10:20 Trešdiena, 5. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Kā sienāži zaļā pļavā

Šonakt agrā rīta stundā – pulksten 3.58 sākās astronomiskā vasara. Kā redzam pēdējās dienās, saulīte, gluži vai apkaunējusies par agrāko nepiedienīgo uzvedību, nu, sagaidot vasaras saulgriežus, kļuvusi laipnāka.

Šobrīd varam spriņģot kā sienāži zaļā pļavā – tikai kāda nu kuram tā pļava... Cits gulšņā pludmalē un medī pigmentus, cits lej sviedrus darba druvā. Taču visus vieno prieks par to, ka beidzot nav jāuztraucas, kā sasildīt savu mājokli.

Tikai atcerēsimies, kā bija tajā pasakā par sienāzi un skudru, kura vieglprātīgajam čīgātājam atgādināja, ka arī vasaras priekos nedrīkst aizmirst par ziemu. Un skudrai bija taisnība – vasara pagāja ātri un drīz vien sals jau atkal klauvēja pie durvīm. Ak, vai, sienāzim, kas nebija ņēmis vērā gudro padomu!

Velkot paralēles ar Liepāju, arī mums nenāktu par ļaunu šajā siltajā, jaukajā laiciņā tomēr paturēt prātā, ka tas nebūs mūžīgi, un atcerēties kaut vai iepriekšējās apkures sezonas dramatismu, kad īsi pirms tās uzsākšanas "Latvijas gāze" draudēja "Liepājas siltuma" parādu dēļ atvienot gāzes pievadīšanu visai pilsētai. Pašvaldībai nekas cits neatlika, kā veikt maksājumus avansā, lai siltumražotāji varētu norēķināties ar "Latvijas gāzi" un pilsētu paglābtu no auksto, aizsalušo radiatoru traģēdijas.

Šobrīd "Liepājas siltums" izplatījis uzsaukumu iedzīvotājiem, kurā atgādina, ka vasara ir labākais laiks parādu samaksai, un aicinājis tos pakāpeniski nokārtot. Citādāk vēlāk būs jāšķiras no vēl lielākas summas, arī soda procentiem par laikus neveiktajiem maksājumiem.

Paralēli jūtama rosība no namu pārvaldes "Vecliepāja" puses, kura iesniegusi domē priekšlikumu par garantijām bankas kredītam, ko varētu paņemt dzīvokļu ekspluatācijas uzņēmumi, lai ierīkotu skaitītājus visos namos. Diemžēl iecerētā kredīta summu tā arī neizdevās noskaidrot, saņemot atrunu, ka tiek veikti aprēķini un tā mainās ne pa dienām, bet pa stundām. Lai nu kā, skaidrs, ka maza tā nebūs. Bet kredītus dzēsīs paši siltuma patērētāji. Piemēram, Saldū līdzīgā situācijā iedzīvotāji piecu gadu laikā piemaksās sešus santīmus par katru platības kvadrātmetru. Rīgā – 2,5 santīmus, toties desmit gadu laikā. Kā būs Liepājā? Iedzīvotājiem taču būtu tiesības arī to uzzināt jau laikus!

Sarmīte Pelcmane