Kurzemes Vārds

17:27 Trešdiena, 12. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Jaunās fotogrāfes izstādē aicina "Mazliet tālāk..."
Indra Imbovica
Līgo svētku dienās Karostā, laicīgās mākslas galerijā "K.Māksla", vēl iespējams apskatīt un vērtēt Pedagoģijas akadēmijas absolventu fotodarbu izstādi "Mazliet tālāk...". Tās autores ir māsas Ieva un Inga Ādmines.
Izstādes fotogrāfiju kolekcija ir abu māsu augstskolas beigšanas kvalifikācijas un diplomdarbs, kura vadītājs ir fotomācības pasniedzējs Aivars Rozenbahs un kas tika novērtēts ar atzīmi – izcili. Inga un Ieva uzsver, ka fotodarbi tapuši tikai ar fotoaparātu, neizmantojot šodien tik moderno tehniku – datoru. Vienā daļā fotodarbu par objektu izmantota ābele, kura, mainoties krāsu gammai, gaismām un kustībai, būtiski maina arī savu vizuālo tēlu, tāpat, izmantojot šos krāsu filtrus, rodas fantastiskas ziemas un rudens ainas. Turpat izstādē videoprojekcijā var vērot interesanti sakārtotus un pasniegtus tos fotodarbus, kas palikuši ārpus ekspozīcijas.

Čehi vēlas ciešāku sadarbību
Čehijas Republikas vēstnieks Latvijā Jans Finferle savā vēstulē Liepājas pilsētas galvam Uldim Seskam izsaka pateicību par labi sagatavotajām un noorganizētajām Čehijas dienām Liepājā jūnija sākumā. Īpaši uzsvērts pašvaldības ārējo sakaru un protokola nodaļas darbinieču Ligitas Pudžas un Natālijas Vecvagares ieguldījums. Vēstnieks vēl pauž pārliecību, ka Čehijas Republikas prezentācija liepājniekiem sniegusi informāciju par šo valsti un ka sadarbība un tuvāku partnerattiecību dibināšana starp Čehijas Republikas vēstniecību un Liepāju nu kļūšot intensīvāka.

Ostmalā jau top pamati "Dzintaru pulkstenim"
Vecajā ostmalā sākušies darbi vides dizaina objekta "Dzintaru pulkstenis" pamatu izbūvei. Pats objekts ostmalas promenādē tiks uzstādīts jūlija sākumā, bet Jūras svētkos, 10. jūlijā, liepājnieki un viesi varēs apskatīt, kā pērn pašu pilsētnieku galvās radusies ideja īstenota dzīvē. Ostmalā strādā uzņēmuma "Liepājas Labiekārtošanas sabiedrība" vīri, kuru uzdevums ir iebetonēt pulksteņa pamatus. Svētku dienās betona masa sacietēs, pēc tam sāks montēt pašu objektu, kura atrašanās vietu ostmalas promenādē pagājušajā nedēļā noteica Būvvaldes speciālisti un tēlniece Olga Šilova. "Dzintaru pulkstenis" būs veidots no apmēram 50 litriem dzintara gabaliņu, kurus saziedojuši paši liepājnieki pērn notikušajā akcijā "Atstāj savu dzintaru Liepājas laikā". Būvvaldes un Komunālās pārvaldes speciālisti paredzējuši visu Vecās ostmalas rajonu turpmāk pakāpeniski veidot par brīvi pieejamu, modernu un interesantu pastaigu un atpūtas vietu jebkuram apmeklētājam. Promenādes otrās kārtas rekonstrukciju paredzēts uzsākt šīs vasaras beigās.

Rīgas ārsti Liepāju nosauc par paradīzi
Pieredzes apmaiņas vizītē ieradās vairāk nekā 40 ārstu delegācija no Rīgas un citām Latvijas pilsētām. Vizītes laikā medicīnas darbinieki apskatīja pilsētu, klausījās lekciju par nieru slimībām, kā arī satikās ar Liepājas kolēģiem. Vecliepājas Primārās veselības aprūpes centra vadītāja Violeta Celma pastāstīja, ka Rīgas ārsti atzinuši Liepājas mediķu darba apstākļus par paradīzi. Viņi secināja, ka Liepājas kolēģiem strādāt ir vieglāk, jo šeit iestādes ārstiem prasa daudz mazāku īres naudu par prakses vietām. Rīgas ārsti atzina, ka tieši augstās īres maksas dēļ daudzi neriskē atvērt savas privātprakses. Būtiski atšķiras arī transporta pakalpojumu izmaksas. Tāpat arī atšķirīgo finansējumu moduļu dēļ Rīgas pacienti atšķirībā no liepājniekiem uz vizīti pie ārsta gaida milzīgās rindās nereti vairākus mēnešus.

Zemenes – saldas un gardas
Nu jau labu laiku Liepājas tirgos raiti rit tirgošanās ar zemenēm. Pārdevējiem par pircēju trūkumu nu nekādi nav jāsūdzas, jo ogas tiek izpirktas dažu stundu laikā un ļaudis pat stāv rindās, lai tiktu pie iecerētā kāruma. Šobrīd Pētertirgū zemenes var nopirkt, sākot no 1,50 līdz 2,50 latiem. Jo lielākas un saldākas ogas, jo lielāka cena. Populārākās zemeņu šķirnes ir "Zefīrs", "Venta", "Honey", "Jūnija smaids" u.c. Daudzi pārdevēji audzē un savu gardo preci uz tirgu ved ne pirmo gadu pēc kārtas. Piemēram, Šalmu ģimene no Purmsātiem. Vēl nopērkamas zemenes, kas augušas Jūrkalnes zemnieku saimniecībā "Muižlejas", Ziemupes pagasta "Cīruļos", Kalētu pagasta "Prinčos", Medzes pagasta "Stacijas ēkā" un daudzviet citur.