06:32 Pirmdiena, 22. jūlijs

Strītbola čempionātam joprojām liela atsaucība
Emīls Dreiblats
Nedēļas nogalē Jūrmalas parkā, Peldu ielas galā, norisinājās Liepājas strītbola čempionāta otrais posms. Kā informēja viens no sacensību organizētājiem Edgars Deksnis, tradicionāli otrajā posmā dalībnieku atsaucība ir mazāka nekā čempionāta atklāšanā, tomēr šoreiz par sportotgribētāju trūkumu sūdzēties nevarēja – cīņā devās 47 komandas.
Arī šoreiz divās grupās (dāmu U-99 un jauktajā) bija pieteikusies tikai viena komanda, tādēļ uzvarētājs tika noskaidrots bez cīņas. Kungu U-99 grupā par pārsteigumu parūpējās vienība "Vakars uz ezera", apsteidzot pirmā posma un pērnā gada kopvērtējuma uzvarētājus "AJAJ". U-13 grupā šoreiz uzvarēja "Liepājas vanagi 2", pieveicot iepriekšējā posma uzvarētājkomandu "Maģiskais metiens".
U-15 grupā uzvarēja apvienība "Valdis", U-19 un U-23 konkurencē, tāpat kā pirmajā posmā triumfēja "Rietumu bloks" un "Dzelzsbetons", bet U-27 grupā vislabāk veicās "Grobiņas autoservisam". Vienīgajā meiteņu grupā (U-16) pirmajā posmā izcīnīto uzvaru arī šoreiz nosargāja komanda "80-tie".
Trīspunktu metienu konkursā daudziem par pārsteigumu visprecīzākais bija sacensību jaunākais dalībnieks Artūrs Lasmanis, un strītbola čempionāta organizētāji prognozē, ka finālā ar viņa snaipera dotībām nāksies rēķināties ikvienam sāncensim.
Nākamais Liepājas ielu basketbola čempionāta posms notiks 7.augustā. Strītbola mači paredzēti arī "Līvu alus" svētku ietvaros 3.jūlijā un pludmales svētku "Caines Beach Party" laikā 23. un 24.jūlijā.

Riteņbraucēji sacenšas par Liepājas balvu
Liepājas pilsētas Sporta pārvaldes un Liepājas Riteņbraukšanas
kluba organizētajās sacensībās, kas svētdien norisinājās Liepājas ielās un Jūrmalas parkā, piedalījās ap 30 dalībnieku. Liepājas Riteņbraukšanas kluba prezidents Verners Pīlēns atzina, ka pēdējos mačos Liepājas sportisti lielākoties spiesti atzīt Kuldīgas riteņbraucēju pārākumu.
Jaunāko zēnu grupā, kā jau ierasts, nepārspēts palika Jānis Stonis, otrais finišēja Ulvis Prieduls, bet trešais bija Oskars Mazdrēvics. Vecāko zēnu grupā, kurā startēja arī Kuldīgas riteņbraucēji, pirmais bija Linards Butauts no Dunalkas, otrais Mikus Serdants un trešais Jurģis Stukuls (abi no Kuldīgas). Jauniešu konkurencē pārliecinošu uzvaru izcīnīja Normunds Zariņš no Kuldīgas, bet cīņā par otro vietu Kristaps Zuzāns pieveica Jāni Kupši – no uzvarētāja abi liepājnieki atpalika par minūti.
Vīriem labākais bija Andris Dmitrijevs, otrais Māris Cēsinieks un trešais Uldis Čukurs, kurš finišā tikai par riteņa tiesu apsteidza vecmeistaru Aivaru Zomerfeldu. Tomēr Zomerfeldu ģimene bez balvas nepalika, jo dāmu konkurencē šoreiz triumfēja Inga Zomerfelde.
Nākamās Liepājas Lielās balvas izcīņas sacensības notiks 4.jūlijā Beberliņu trasē.

Poļinai Jeļizarovai divas zelta medaļas
Nedēļas nogalē Rīgā norisinājās Latvijas Jaunatnes sporta centra sacensības vieglatlētikā vidējā vecuma grupā (1989./1990.gadā dzimušie sportisti). Divas zelta medaļas bija pa spēkam izcīnīt liepājniecei Poļinai Jeļizarovai. 2000 metru kavēkļu skrējienā viņa sasniedza jaunu Latvijas junioru rekordu – 6:52,56. Šis ir arī jauns Liepājas labākais sasniegums pieaugušo konkurencē – pirms mēneša viņa šo distanci veica 6:56,27. Vēl jaunā Liepājas vieglatlēte uzvarēja 3000 metru skrējienā – 10:00,80. Jaunākajā grupā vienīgo medaļu Liepājai sagādāja Agneta Balode, uzvarot 1500 metru skrējienā (5:04,80).

Romānam Miloslavskim jauns Latvijas rekords
Latvijas čempionātā peldēšanā, kas notika Ķīpsalas baseinā Rīgā, Liepājas sportists Romāns Miloslavskis 1500 metru peldējuma laikā sasniedza jaunu Latvijas rekordu 800 metru distancē brīvajā stilā (8:40,66). Kopumā Liepājas Kompleksās sporta skolas audzēkņi no Rīgas atveda 18 medaļas.
R.Miloslavskis arī triumfēja 50, 100, 200 un 400 metru distancēs brīvajā stilā, kā arī 100 metru peldējumā tauriņstilā. Liepājniece Svetlana Žizņevska uzvarēja 50 un 100 metru distancēs brīvajā stilā, kā arī izcīnīja otro vietu 200 metru peldējumā brīvajā stilā.
Liepājas Kompleksās sporta skolas audzēkne Zane Dēbele uzvarēja 50 un 200 metru peldējumā uz muguras, kā arī ierindojās otrajā vietā 100 metru peldējumā uz muguras. Raimonda Ponomarjova izcīnīja trīs otrās vietas – 50 un 200 metru peldējumā uz muguras, kā arī 50 metru distancē tauriņstilā.
Liepājas Kompleksās sporta skolas meiteņu komanda (R.Ponomarjova, S.Žizņevska, Z.Dēbele, Sabīne Atte) 4x100 metru stafetē brīvajā stilā ierindojās trešajā vietā, savukārt 4x100 metru kompleksajā peldējumā izcīnīja sudraba godalgas.
Romāns Miloslavskis gatavošanos olimpiskajām spēlēm turpinās Slovēnijā. Jūlija sākumā viņš plāno piedalīties Horvātijas atklātajā čempionātā, bet pēc tam liepājniekam paredzēta 26 dienu ilga treniņnometne Krētā. 10.augustā viņš ieradīsies olimpisko spēļu norises vietā Atēnās. Tiesa, korekcijas šajos plānos var ieviest finanšu trūkums – pagaidām vienīgais Liepājas olimpietis un viņa trenere Irina Grodzicka joprojām spiesti meklēt līdzekļus, lai pilnvērtīgi gatavotos sezonas galvenajam startam.