Kurzemes Vārds

11:23 Sestdiena, 25. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Jāņu nav

Daiga Mikuļska
Jāņu tiešām šogad nav, jo no gada sākuma līdz pat šai nedēļai Liepājas Dzimtsarakstu nodaļā nav reģistrēts neviens gadījums, kad vecāki savam jaundzimušajam dēlam būtu devuši vārdu Jānis. Turpretim pārliecinoši līderos izvirzījies vārds Markus, kas reģistrēts jau desmit reizes, otrajā vietā Arturs (6 reizes), Kristaps un Roberts katrs 5 reizes. Šogad tikai vienu reizi meitenei dots vārds Līga, bet Alises bijušas septiņas, Elizabetes piecas, Viktorijas un Karīnas četras.

Maijā divus vārdus vecāki devuši pieciem puikām. Tie ir Viljams Ādolfs, Krists Kristers, Krišs Ādolfs, Emīls Daniels, Ģirts Džastins. Meitenes ar diviem vārdiem: Melānija Anete un Estere Amanda. Vēl par Līgām un Jāņiem runājot, statistika tāda, ka šogad reģistrēti jaundzimušie, kuriem trīs tētiem bijis vārds Jānis un divām mammām Līga. Ir viena ģimene, kurā mammai Līgai un tētim Jānim piedzima dēls Rihards. Nu jau vairāk nekā divus mēnešus visi vecāki, kas Liepājas Dzimtsarakstu nodaļā reģistrē jaundzimušos mazuļus, saņem dāvinājumu – grāmatu "Mazuļa albums". Līdz šim izsniegtas jau 173 grāmatas. Tās sarūpējusi firma "DG Termināls". Kā zināja teikt Dz.M.Reisa, šo dāvanu varētu pietikt visiem šogad dzimušajiem, bet būtu labi, ja arī citas firmas būtu atsaucīgas un labā tradīcija neapsīktu.
Apkopotas ziņas, kā liepājnieki dzimuši, miruši un laulājušies maijā. Pagājušais mēnesis iezīmējis tādu pozitīvu niansi, ka, salīdzinot pagājušā gada un šī gada maiju, mirušo ir par 19 mazāk, bet jaundzimušo par 8 vairāk. Ar laulāšanos gan liepājnieki nav bijuši tik čakli. Divu laulību mazāk. "Taču jūlijā un augustā ies karsti!" smaidot atzīst Dz.M.Reisa, "saņemti tiešām daudzi laulību pieteikumi."

2003.gada un 2004.gada maijs

Jaundzimušie 61 69
zēni 30 32
latvieši 15 16
latviešu jauktās ģimenēs 5 4
meitenes 31 37
latvietes 13 17
latv.jauktās ģimenēs 2 7

Miruši 110 91
Līdz 60 gadu vecumam 25 22
Vīrieši 53 50
Latvieši 30 22
Sievietes 57 41
Latvietes 31 21

Laulības 27 25
baznīcā 9 8
latviešu pāri 18 16
latviešu jauktās ģimenes 4 1