Kurzemes Vārds

11:47 Svētdiena, 12. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Kamēr priedēs dzenis kals

Rucavā. Pagājušās nedēļas nogalē 70 gadu jubileju kopš skolas ēkas pamatakmens ielikšanas svinēja tagadējie un bijušie skolotāji, absolventi un citi aicinātie viesi.

Rucavas vidusskolas tradīcija ir katru gadu pulcēt un sveikt gan tos, kuri skolu beiguši pirms pieciem gadiem, gan citus, kuriem apritējusi apaļa absolvēšanas jubileja. Šoreiz kopā sanākšana bija svinīgāka un nozīmīgāka, jo absolventu vakars notika reizē ar skolas apaļās jubilejas svinībām. Ikvienam bija iespēja aplūkot jauno skolas karogu, kura autore ir māksliniece Lia Ģibiete, kā arī noklausīties skolas himnas pirmatskaņojumu. Himnas vārdus sarakstījusi skolas absolvente Astra Rancāne, bet mūziku – Renārs Juzups. Svētku diena sākās ar gājienu uz baznīcu, kur, klātesot bijušajiem pedagogiem – ilggadējam skolas direktoram Ģediminam Salmiņam un viņa kundzei, vēstures skolotājai Leldei Salmiņai –, notika karoga iesvētīšana. Pa ceļam tika nolikti ziedi un aizdedzināta svecīte pie Rucavas pirmā profesionālā skolotāja Kristapa Šēnberga piemiņas akmens.

Jubileju apmeklēja aptuveni 300 viesu. 1947. gada absolvente Anna Rulle atklāja, ka no skolas laikiem atmiņā vislabāk palikušas nerātnības, ko varēja darīt, un svētku dienā, protams, visvairāk gaida tikšanos ar veciem paziņām.

Pēc svētku gājiena absolventiem un viesiem bija iespēja doties nelielā ekskursijā uzstāties ar kādu priekšnesumu. Atmiņu līkločos par skolas dzīvi klātesošos izvadāja L. Salmiņa, bet vakara noslēgumā bija balle.