Kurzemes Vārds

04:34 Svētdiena, 26. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Avārijās cietušie nonāk slimnīcā

Andrejs Rjabcevs

Liepājas Centrālajā slimnīcā pagājušajās brīvdienās ievietoti vairāki cilvēki, kas cietuši satiksmes negadījumos. Kā pastāstīja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes priekšnieka palīdze preses un sabiedrisko attiecību jautājumos Egita Guseva, kopumā nedēļas nogalē Ceļu policijas inspektori fiksējuši 10 satiksmes negadījumus, kuros cietuši trīs cilvēki.

E.Guseva stāstīja, ka 20.jūnijā ap pulksten 15 negadījums noticis O.Kalpaka ielā, kur 1965.gadā dzimušais Tamazi L. ar savu automašīnu uzbraucis velosipēdistei, 1972.gadā dzimušajai Inai M. Autovadītājs policistiem vēlāk paskaidrojis, ka sieviete ar velosipēdu negaidīti izbraukusi uz ielas, tāpēc viņš no sadursmes nav varējis izvairīties. Sievietei Centrālajā slimnīcā mediķi konstatējuši smadzeņu satricinājumu.

Līdzīgs negadījums aizvadītajās brīvdienās reģistrēts arī Nīcas pusē, kur gājējs notriekts uz autoceļa Liepāja – Lietuvas robeža. Šī ceļa 20.kilometrā automašīnas "Iveco" vadītājs, 1984.gadā dzimušais Pāvels C., braucis atpakaļgaitā, taču nav pārliecinājies par manevra drošību un uzbraucis gājējam, 1943.gadā dzimušajam Konstantīnam P. Vīrietim pēc negadījuma bija nepieciešama hospitalizācija, tāpēc viņš nogādāts Liepājas Centrālajā slimnīcā.

Naktī uz svētdienu Ceļu policijas inspektori saņēmuši arī izsaukumu uz Lielo ielu, kur notikusi avārija. Ierodoties norādītajā vietā, policisti noskaidroja, ka negadījuma izraisītājs ir 1979.gadā dzimušais Aleksandrs Ž., kurš ar savu automašīnu "Mercedes Benz 300" no krustojuma izbraucis uz Lielo ielu, neņemot vērā ceļa zīmes "Dodiet ceļu!" prasības. Notikusi sadursme ar automašīnu "Audi 80", kas brauca pa galveno ceļu. Šī spēkrata vadītājs, 1935.gadā dzimušais Mihails D. pēc sadursmes tika nogādāts Centrālās slimnīcas Traumpunktā, kur viņam sniegta pirmā palīdzība, un viņš palaists mājās.

Laupītāji līksmo kafejnīcā

Andrejs Rjabcevs

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes darbinieki naktī uz svētdienu Autoostas ēkā esošajā kafejnīcā "Ceļavējš" aizturējuši četrus vīriešus, kas tiek turēti aizdomās par laupīšanu.

Policijas preses sekretāre Egita Guseva stāstīja, ka naktī uz svētdienu ap pulksten 0.40 policijas Operatīvās vadības dienestā saņemts izsaukums uz Meža un Skuju ielu krustojumu, kur notikusi laupīšana. Apkārtējo māju iedzīvotāji ziņoja, ka vēlajā nakts stundā uz ielas četri vīrieši uzbrukuši kādam citam kungam alkohola reibuma stāvoklī. Notikuma vietā policijas darbinieki noskaidroja, ka cietušais ir 1967.gadā dzimušais Petro T., pie kura pienākuši četri nepazīstami vīrieši un atņēmuši mobilo telefonu, kā arī naudas maku.

Saņēmuši uzbrucēju aptuveno aprakstu no cietušās personas, policijas patruļrotas darbinieki nekavējoties uzsāka patrulēšanu pa tuvējo mikrorajonu, lai aizturētu iespējamos vainīgos. Apsekojumos tika iekļauta arī kafejnīca "Ceļavējš" Stacijas laukumā, kas kārtības sargiem labi pazīstama kā dažādu likumpārkāpēju iecienīta pulcēšanās vieta. Tur arī tika aizturēti visi četri iespējamie uzbrucēji: 1978.gadā dzimušais Vadims S., četrus gadus vecākais vārdabrālis Vadims Š., kā arī 1975.gadā dzimušais Aleksandrs Š. un 1977.gadā dzimušais Anatolijs S. Policijā stāstīja, ka vīrieši pēc laupīšanas izdarīšanas devušies uz kafejnīcu, lai nosvinētu paveikto un iztērētu iegūto naudu.

Policija par notikušo ir ierosinājusi krimināllietu pēc Krimināllikuma 116.panta 2.daļas par laupīšanu grupā.

Kuģis paliek bez kapteiņa

Pēc palīdzības policijā vērsušies pārstāvji no kuģa "Vita", kas pastāstījuši, ka 17.jūnijā ap pulksten 23 pazudis viņu kapteinis. 1958.gadā dzimušais Lietuvas pilsonis Vladimirs Š. kopā ar darba biedriem lietojuši alkoholiskos dzērienus uz kuģa, kas bija notauvots Liepājas ostas teritorijā. Komandas biedri vakara gaitā aizveduši iereibušo kapteini uz kajīti, lai viņš izguļas, taču vēlāk vīrietis pazudis. Policija uzsākusi meklēšanu.

Pusaudzis grib urbt

Zādzības mēģinājums naktī uz pirmdienu reģistrēts no Karostas kultūras un informācijas centra "[email protected]" telpām. Sabiedriskās organizācijas vadītājs konstatējis, ka centra telpās pamanījies iekļūt 1990.gadā dzimušais Arturs G., kurš nozadzis urbjmašīnu. Pusaudzis aizturēts un policija pašlaik lemj, kā viņu sodīt.

No kuģa nes prom gaļu

Uz aizdomu pamata par pārtikas produktu zādzību Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes darbinieki šajās dienās aizturējuši divus vīriešus. Naktī uz pirmdienu ap pulksten 1.30 Liepājas ostas 71.piestātnē tika notverts 1957.gadā dzimušais Māris R. un 1965.gadā dzimušais Vilis G., kuri kopīgiem spēkiem centās no kuģa "Gints" aiznest 4 kilogramus gaļas.