Kurzemes Vārds

17:44 Pirmdiena, 21. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Par masveida kautiņu iespējama krimināllieta

Viktors Ulberts

Pašlaik policija vāc materiālus un liecības par masveida kautiņu, kas 19.jūnija vakarā notika atpūtas bāzē "Beberliņi". Ja tiks konstatētas noziedzīga nodarījuma pazīmes, policija ierosinās krimināllietu, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Egita Guseva. Tikmēr atklāts, ka viena no konfliktā iesaistītajām pusēm bijusi Jūras spēku karakuģu flagmaņa "Virsaitis" apkalpe.

"Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka pagājušās sestdienas vakarā bija nepieciešami lieli policijas spēki, lai pārtrauktu kautiņu, kurā bija iesaistīti aptuveni 30 cilvēku. Kara jūrnieki pēc tam stāstījuši, ka tovakar ar ģimenēm atpūtušies pirms "Virsaiša" piecu nedēļu mācību brauciena pa Eiropas valstīm. Tad uzradušies vairāki krievvalodīgie jaunieši, kuri sākuši meklēt kašķi. Kad satumsa, viņi saaicinājuši papildspēkus un pēkšņi uzbrukuši kara jūrniekiem. Uzbrucēju vidū bijušas arī daiļā dzimuma pārstāves, kas klupušas virsū jūrnieku sievām. "Virsaiša" kapteinis Aivars Ušackis atzinis, ka jūrnieki nav nopietni cietuši un visi laikus ieradušies darbā. Jūras spēku vadītāji par šo notikumu dienesta izmeklēšanu neveikšot, jo konflikts noticis ārpus darba, brīvajā laikā.

Pēc publikācijas "Kurzemes Vārdā" ar redakciju sazinājās kāds vīrietis un apgalvoja, ka konfliktu izraisījuši tieši Jūras spēku kareivji. Kāda kompānija svinējusi bērnam dzimšanas dienu, bet kara jūrnieki centušies izraisīt strīdu, līdz tas pāraudzis kautiņā. Vīrietis apgalvoja, ka tieši kara jūrnieki neesot žēlojuši pat sievietes un situši arī viņām, tāpēc par šo incidentu noteikti tikšot rakstīts iesniegums policijai, lai vainīgie saņemtu sodu. Tomēr norunātajā laikā, lai konkrētāk izklāstītu savu versiju par kautiņa iemesliem, vīrietis redakcijā neieradās.

E. Guseva "Kurzemes Vārdam" apliecināja, ka kautiņa dalībnieki, ar kuriem policijā runāts līdz šim, iesniegumu par notikušo rakstīt atteikušies.