Kurzemes Vārds

21:49 Otrdiena, 7. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Traģiskas avārijas svētkos

Andrejs Rjabcevs

Lai arī pirms Līgo svētkiem iedzīvotāji tika aicināti brīvdienās būt uzmanīgiem ar autovadīšanu, Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Ceļu policijas nodaļas darbinieki ziņo, ka Jāņu nedēļā mūspusē bijušas vairākas traģiskas avārijas. Satiksmes negadījumos gājuši bojā divi cilvēki, bet vēl vairāki ir ievietoti slimnīcā.

Policijas preses sekretāre Egita Guseva stāstīja, ka jau 21.jūnija rītā ap pulksten 8.40 saņemts izsaukums uz Tadaiķu pagastu, kur Rīgas – Liepājas šosejas 176.kilometrā notikusi traģiska sadursme. Pašlaik vēl īsti nenoskaidrotu iemeslu dēļ no ceļa nobraucis un apgāzies motocikls "Honda", kuru vadīja 1966.gadā dzimušais Māris K. Kritiens vadītājam izrādījies liktenīgs, un viņš notikuma vietā miris. Policija noskaidrojusi, ka vadītājs, iespējams, izvēlējies pārāk lielu braukšanas ātrumu un zaudējis kontroli pār braucamo.

Tāpat smags negadījums noticis arī Līgo dienas rītā ap pulksten 5.20, kad policijas Operatīvās vadības dienestā tika saņemts izsaukums uz Ventspils – Grobiņas šoseju. Ierodoties norādītajā vietā, Ceļu policijas inspektori noskaidrojuši, ka netālu no Rīvas upes grāvī iebraukusi apvidus automašīna "Mercedes Benz", kura no trieciena ir tik ļoti saspiesta, ka savainotos pasažierus nebija iespējams izvilkt brīvībā. Lai sniegtu cietušajiem palīdzību, uz notikuma vietu tika izsaukta Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde, kā arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta speciālistu komanda, kas ar speciāliem instrumentiem sazāģēja saspiesta džipa konstrukcijas un atsvabināja transportlīdzeklī iesprostotos pasažierus. Diemžēl mediķiem vairs nebija iespējams glābt 1978.gadā dzimušā Alda J. dzīvību, jo viņam triecienā radītās traumas izrādījās nāvējošas. Vīrietim blakus aizmugurējā sēdeklī sēdējusi arī 1984.gadā dzimusī Krista L., kurai triecienā bija saspiestas kājas. Viņa pēc negadījuma nekavējoties aizvesta uz Kuldīgas slimnīcu, kur mediķi konstatējuši abu kāju lūzumus, kā arī traumatisko šoku. Ar vieglākiem savainojumiem cauri tikuši automašīnas priekšējos sēdekļos sēdošie – vadītāja, 1982.gadā dzimusī Jolanta I., kā arī pasažieris, 1978.gadā dzimušais Ilvars E., kuram mediķi konstatējuši tikai skrambas. Zināms, ka visi negadījumā iesaistītie ir rīdzinieki, taču par avārijas apstākļiem sīkāku ziņu kārtības sargiem vismaz vakar vēl nebija. Notiek izmeklēšana.

Priekules slimnīcā 23.jūnijā ap pulksten 14 ievietots arī 1948.gadā dzimušais Andris D. un 1954.gadā dzimusī Svetlana K., kuri bija cietuši avārijā. Policijā stāstīja, ka nelaime notikusi Priekules pagastā, kur automašīnas "Mercedes Benz" vadītājs Andris kādā ceļa līkumā nav spējis novaldīt spēkratu, tāpēc nobraucis no ceļa grāvī, kā arī trāpījis akmeņu krāvumā. Slimnīcā vadītājam konstatēts ceļa un pleca sasitums, savukārt pasažierei Svetlanai sasists kakls.

Dēls sasit tēva automašīnu

23.jūnijā ap pulksten 1 naktī policijā pēc palīdzības vērsās kāds vīrietis no Šķēdes ielas 7. Vīrietis stāstījis, ka pazudusi viņa automašīna "VAZ 2108", kas bija novietota pie mājas. Uzsākot nozagtā spēkrata meklēšanu, kārtības sargi ātri vien braucamo atrada pie nama Krūmu ielā 65, kur tas bija iekļuvis avārijā. Tad arī tapa zināms, ka spēkrata zaglis ir likumīgā īpašnieka dēls, kurš bez tēva ziņas nolēmis pavizināties, taču nav varējis tikt galā ar stūri, tāpēc izraisījis avāriju.

Sabojā akas ūdeni

Pēc palīdzības policijā 22.jūnijā vērsušies iedzīvotāji no Kazdangas pagasta Sauleskalnu mājām. Iesniegumā kārtības sargiem norādīts, ka kāds nelietis ielējis māju akā nezināmas izcelsmes eļļainu šķidrumu, padarot akas ūdeni lietošanai nederīgu. Policija uz notikuma vietu izsūtījusi ekspertus, kas ūdens un noslēpumainā šķidruma paraugus nosūtījuši uz Iekšlietu ministrijas ekspertīžu centru Rīgā.