Kurzemes Vārds

16:23 Otrdiena, 7. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Klaidoni nogalināja ar 20 naža dūrieniem

Inga Liepiņa

To viņi paši vislabāk zina, kā tieši pagājušā gada 28.novembrī vēlu vakarā tika izdarīta slepkavība Augustes ielas 3.nama pagalmā. Tur ar vismaz 20 naža dūrieniem dažādās ķermeņa vietās atrada nogalinātu trīsdesmit trīs gadus vecu klaidoni. Pirmstiesas izmeklēšanas laikā un tiesā viens no tiesājamiem – 1988.gadā dzimušais Kaspars Burkevičs – apgalvoja, ka slepkavojis tikai viņš. Savu vainu Kaspars atzina pilnīgi. 1984.gadā dzimušais Andris Knausis esot tikai stāvējis blakus. Iespējams, ka Kaspars visu vainu ņēma uz sevi tādēļ, ka pats nozieguma izdarīšanas laikā bija nepilngadīgs un viņa draugs Andris bija tiesāts un sodīts jau četras reizes.

Otrdien Kurzemes Apgabaltiesā šiem abiem jauniešiem pasludināja spriedumu. Kā norādīts spriedumā, Kaspars Burkevičs izdarījis citas personas tīšu prettiesisku nonāvēšanu, bet Andris Knausis uzkūdījis un atbalstījis K.Burkeviču izdarīt citas personas tīšu slepkavību. 28.novembra vakarā kādā no Augustes ielas 3.nama dzīvokļiem paziņu kompānija uz nebēdu lietoja alkoholu. Tur bija arī Kaspars un Andris. Kompānija pie ārdurvīm ieraudzījusi sēžam kādu vīrieti, klaidoni G. Tas piedzērušos vīriešus sakaitināja. It sevišķi Knausi, kurš sēdošajam vairākas reizes iespēra ar kāju. Pēc tam Knausis un Burkevičs aizvilka G. uz tualeti un turpināja savu upuri spārdīt. Atstājuši G. guļam, abi devās atpakaļ uz dzīvokli dzert.

Pēc kāda laika pār Knausi nāca apskaidrība, ka tā taču šo lietu atstāt nevar. G. redzējis abu spārdītāju sejas un varētu viņus nodot. Knauša spriedums – klaidonis jānogalina. Abi sitēji atgriezās tualetē, kur uz betona grīdas joprojām gulēja līdz asinīm sasistais G. Kaspars izvilka nazi un, daudz neprātodams, dūra. Tiesu medicīnas ekspertīzē konstatēja, ka vismaz septiņas reizes durts G. krūtīs, sirds rajonā, arī vēderā, galvā, sejā, abās rokās... Beigās Knausis iespēra nogalinātajam ar kāju, lai būtu pavisam drošs, ka vīrietis miris. Pēc G.noslepkavošanas abi atgriezās dzīvoklī un turpināja dzert. Jā, neaizmirstot nomazgāt asiņainās rokas. Taču tanī pašā naktī abus aizturēja policija. Pirmās liecības K.Burkevičs un A.Knausis varēja sniegt tikai no rīta, kad daudzmaz bija izgulējuši dzēruma dullumu.

Tiesa atzina Kasparu Burkeviču par vainīgu slepkavības izdarīšanā un sodīja viņu ar brīvības atņemšanu uz 6 gadiem ar policijas kontroli uz 3 gadiem. Viņam soda izciešana jāsāk audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem. Arī Andri Knausi notiesāja ar brīvības atņemšanu, tikai uz 7 gadiem un 1 mēnesi, kā arī ar policijas kontroli uz 3 gadiem un transporta līdzekļa vadītāja tiesību atņemšanu.