Kurzemes Vārds

18:29 Ceturtdiena, 24. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Lai nesabojātu svētkus sev un citiem

Uldis Novickis, Pašvaldības policijas priekšnieka pienākumu izpildītājs

Mazliet neparasti, bet visu šo nedēļu var dēvēt par svētku nedēļu, jo šis ir laiks, kad ne tikai svinam Jāņus un līgojam, bet arī laiks, kad skolu beidzēji tiekas izlaidumos. Arī, ielūkojoties policijas reģistrēto notikumu žurnālā, redzams, ka daudzi svētkus sākuši svinēt jau no pirmdienas, jo tieši tad iedzīvotāji ziņojuši gan par dažādiem alkohola nogurdinātajiem, kas aizmiguši sabiedriskās vietās, gan arī par ģimenes konfliktiem.

Izvērtējot svētku laikā fiksētos negadījumus, var teikt, ka policijai ir nācies strādāt arī krietni saspringtākos apstākļos. Taču, tāpat kā citus gadus, arī šoreiz vērojams, ka daudzi cilvēki pārāk aizraujas ar alkohola lietošanu. Protams, Jāņi ir svētki, kas jau no sendienām saistās ar alus dzeršanu, taču diemžēl ne visi cilvēki zina robežu, kas katram ir saprātīgs alkohola daudzums. Interesants bija gadījums, ka policisti tika aicināti uz vienu uzņēmumu, lai darbiniekam veiktu alkohola pārbaudi organismā. Darba devējam bija pamatotas aizdomas, ka darbinieks pirms svētkiem ieradies darbā reibuma stāvoklī, tāpēc tika aicināti policisti, kas šo faktu varētu fiksēt ar alkometra izdruku. Un aizdomas apstiprinājās, jo alkometrs uzrādīja, ka vīrieša organismā ir vairāk nekā divas promiles. Tāpat arī alkohols šajos svētkos bijis par iemeslu ne vienam vien ģimenes konfliktam, izsistam logam, sabojātam reklāmas stendam vai citam likuma pārkāpumam. Skumji apzināties, ka daži sabiedrības indivīdi nespēj atpūsties, baudot brīvdienas un svētkus, bez savas bravūras vai gluži otrādi – kompleksu izrādīšanas. Šie cilvēki laikam neapzinās, ka pašiem vien pēc tam būs jāiet garām sasistajam reklāmas stendam vai noplēstajam plakātam un jāskatās uz šiem postījumiem.

Katrā gadījumā tik daudzas brīvdienas un svētku svinēšanas liepājniekiem, domājams, ir kā mēģinājums pirms galvenās izrādes – vasaras festivālu sezonas. Tuvojas gan pludmales festivāls, gan arī "Liepājas dzintars" un citi svētki, tāpēc jācer, ka tajos spēsim atpūsties tā, lai nesabojātu noskaņojumu ne sev, ne kādam citam. Viss vēl ir tikai priekšā!