Kurzemes Vārds

05:58 Piektdiena, 21. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Bērniem māca, kā gatavoties Jāņiem
Lai parādītu un pamācītu, kā sien sieru, gatavo sviestu un biezpienu, marinē šašliku, kā arī ar dziesmām un dejām ielīgo Jāņus, bērnu interešu klubiņa "Pēcskola" vadītāja Inita Bišofa savus audzēkņus un skolotājus aicināja uz tematisku nodarbību. Klubiņa apmeklētāji pedagogu uzraudzībā pagatavoja dažādus pavārmākslas meistarstiķus. Bez Jāņos ierastajiem ēdieniem bērni izcepa arī plātsmaizes, rabarberu un ābolu maizes, speķa pīrāgus. Kad svētkiem viss bija sagatavots, audzēkņi devās zaļā pļavā, lai kurtu ugunskuru, dziedātu līgo dziesmas un suminātu visus "Pēcskolas" Jāņus.

Aviokompānija "AirBaltic" uzslavē Liepājas lidostu
Aviosabiedrības "AirBaltic" prezidents Bertolds Fliks atzinis, ka Liepājas lidostas iespējas apkalpot iekšzemes avioreisus maršrutā Rīga – Liepāja, "izskatās ļoti labi". Šādu vērtējumu viņš sniedzis pēc "AirBaltic" speciālistu vizītes Liepājas lidostā, kuras laikā tika vērtēta lidostas gatavība apkalpot šīs aviokompānijas "Fokker 50" tipa lidmašīnas. Tomēr aizvien netiek sniegta konkrētāka informācija, kad šie lidojumi varētu sākties. "AirBaltic" tos plānojot uzsākt šī gada laikā. Jaunāka informācija par šo tēmu esot gaidāma jūlija vidū.

"Dzejnieku namiņā" saiets "Bards – tā ir diagnoze"
Šosestdien pulksten 17 Karostā, "Dzejnieku namiņā", kopā pulcēsies dziesminieki jeb bardi. Kā "Kurzemes Vārdu " informēja šā saieta organizatore dzejniece Jana Egle, nosaukums "Bards – tā ir diagnoze" pats par sevi liecina par notikumu ievirzi. Šie neatkarīgie dvēseles mākslinieki parasti izpilda dziesmas ar paša sacerētiem tekstiem un melodiju, kurās izsaka savus uzskatus un dzīves pārliecību. Dziesminieku saieti nav retums, bet šoreiz satiksies gan latviešu dziesminieki, gan krievu bardi, jo sarīkojuma mērķis ir veidot saikni starp šīm divām interesantajām kustībām. Saietā solījušies piedalīties Zane Eglīte, Maruta Pelna, pagājušo Liepājas Dzejas dienu viesis, dzejnieks Pēteris Dragūns no Rīgas un citi, kā arī krievu bardi, kuri savukārt katra mēneša pēdējā sestdienā pulcējas Liepājas Celtnieku klubā.

Izskatīs krimināllietu pret māti varmāku
Liepājas rajona prokuratūra uz Liepājas tiesu nosūtījusi krimināllietu, kurā par savu mazgadīgo bērnu fizisku un psiholoģisku iespaidošanu apsūdzēta viņu māte Gaļina D. un viņas paziņa Ilgvars Z. Apsūdzība abiem uzrādīta pēc diviem Krimināllikuma pantiem. Kā par cietsirdīgu un vardarbīgu apiešanos ar nepilngadīgajiem, tā par sistemātisku sišanu, kurai spīdzināšanas raksturs. Bērni ir sešus, piecus un divus gadus veci. Februārī mazuļus, kas bija smagā fiziskajā un psiholoģiskajā stāvoklī, ievietoja Sieviešu un bērnu krīžu centrā Talsos.

Dziedās Sanfrancisko bērnu koris
Indra Imbovica
Pirmdien, 28.jūnijā, pulksten 18 Liepājas Romas katoļu Svētā Jāzepa katedrālē koncertu sniegs Sanfrancisko priekšpilsētas Piedmontas bērnu koris (ASV). Šogad tas atzīmē savas pastāvēšanas 21. gadu, bet, kā vēsta šī kora vēsture, kora studijā ir apmēram 350 dalībnieku no 18 apkārtējām pilsētām.
Kora mākslinieciskais vadītājs ir Roberts Gerijs, viņš ir studējis mūzikas teoriju, kompozīciju un diriģēšanu.
Sanfrancisko bērnu koris starptautisku atzinību ieguvis tieši kā laikmetīgās mūzikas izpildītājs un daudzu jaunu skaņdarbu pirmatskaņotājs – gan patstāvīgi, gan sadarbībā ar vairākiem ASV simfoniskajiem orķestriem un koriem. Koris ceļo katru vasaru un piedalās dažādos koru konkursos un festivālos visā pasaulē. Kolektīvs saņēmis daudzus apbalvojumus starptautiskos konkursos, bet 2000.gadā tas izcīnīja trīs zelta medaļas, ieņemot pirmo vietu koru konkursā Lincā, Austrijā.