Kurzemes Vārds

20:55 Svētdiena, 16. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Policists izglābj pārgalvīgu peldētāju

Andrejs Rjabcevs

Kāds Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Ceļu policijas nodaļas darbinieks Jāņu dienas vakarā, riskēdams ar savu veselību un dzīvību, no nāves izglābis vīrieti, kurš piedzēries devies peldēties Tirdzniecības kanālā.

Kā noskaidroja "Kurzemes Vārds", 24.jūnija vakarā ap pulksten 23 Ceļu policijas inspektori ekipāžā patrulēja pa Ganību ielu un pārbaudīja, vai autobraucēji nav lietojuši alkoholiskos dzērienus pirms sēšanās pie spēkratu stūres. Maršruta ietvaros policisti nolēmuši doties no Ganību ielas uz kanālmalu, jo tas ir diezgan tumšs apvidus un tur var notikt likuma pārkāpumi. Jau virzoties pa ielu garām "Līvu" alus darītavai, inspektori automašīnas lukturu gaismā pamanīja Tirdzniecības kanāla vidū peldam kādu cilvēku. Tā kā peldēšanās šajā vietā un jo īpaši tik vēlā stundā, var būt bīstama, policisti nekavējoties pa rāciju sazinājās ar operatīvo dežurantu un uz notikuma vietu izsauca Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādi, kā arī ataicināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta speciālistus, kas nodarbojas ar glābšanas darbiem uz ūdens. Kamēr glābšanas dienesti vēl nebija ieradušies, policisti pamanīja, ka kanāla vidū peldošajam vīrietim sāk trūkt spēka un viņam nepieciešama palīdzība. Tā kā slīkstošā vīrieša glābšanā nozīmīga bija katra sekunde, Ceļu policijas inspektors Gatis Kigitovičs vēl pirms glābēju ierašanās nolēmis mesties kanālā un izvilkt vīrieti krastā. Vēlāk noskaidrojās, ka vīrietis, kurš savas pārgalvības dēļ gandrīz zaudēja dzīvību, ir 1977.gadā dzimušais Valentīns K. Vīrietis bija tik piedzēries, ka atbraukušie mediķi nolēma viņu vest uz slimnīcu, kur viņš tika ievietots Narkoloģiskajā nodaļā. Vēl vakar vīrietis nebija atžirdzis tiktāl, lai sniegtu policistiem paskaidrojumus par savu rīcību un pateiktos savam glābējam.

Jaunieši demolē un apzīmē automašīnas

Andrejs Rjabcevs

Naktī uz piektdienu ap pulksten 1.40 Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Operatīvās vadības dienestā tika saņemta informācija no Celmu ielas iedzīvotājiem, kas sūdzējās par bariņu jauniešu, kas demolējot pagalmā novietotās automašīnas. Vandaļi ar kājām staigājot pa spēkratu jumtiem, kā arī ar marķieriem rakstot dažādus uzrakstus uz braucamo virsbūvēm.

Nekavējoties uz notikuma vietu tika izsūtīti patruļrotas darbinieki, kas netālu no Celmu ielas 1.nama aizturēja vairākus pusaudžus, kas tiek turēti aizdomās par vandalisma aktu. 1986.gadā dzimušie Aleksejs D., Sergejs P. un Grigorijs D., kā arī 1981.gadā dzimušais Aleksejs G. un 1969.gadā dzimušais Sergejs D. kārtībniekiem paskaidrojuši, ka vakarā lietojuši alkoholiskos dzērienus ļoti nelielās devās un izdomājuši savdabīgā veidā izklaidēties. Puiši ar melnas krāsas marķieri apzīmējuši automašīnas "Audi 80" un "Ford Escort" virsbūves, kā arī uzkāpuši uz automašīnu jumtiem un staigājuši pa tiem. Nolauzti arī tuvumā esošie mazie kociņi.

Policijas preses sekretāre Egita Guseva apstiprināja, ka pašlaik tiek lemts jautājums, kā sodīt visus aizturētos par svešas mantas bojāšanu. Lai arī vēlāk veiktajās pārbaudēs apstiprinājies, ka jaunieši alkoholu lietojuši tiešām ļoti nelielās devās, aizturētie nespēj sakarīgi paskaidrot, kāpēc šādi rīkojušies.

Laupītāji izvēlas iereibušu upuri

Lai arī Jāņi ir aizvadīti, vēl joprojām policijā tiek saņemtas iedzīvotāju sūdzības par dažādiem likuma pārkāpumiem, kas atgadījušies svētku svinēšanas laikā vai tūlīt pēc tiem. 24.jūnija vakarā ap pulksten 23.30 nepatīkamus mirkļus nācās piedzīvot Jāņu svinētājam, 1951.gadā dzimušajam Modrim M. Krietnā alkohola reibumā vīrietis gājis pa Jaunliepāju un Kapsētas, un Aldaru ielas krustojumā pie viņa pienākušas divas nepazīstamas personas – vīrietis un sieviete, kas uzbrukuši Modrim, sākuši sist un atņēmuši videokameru. Lai arī cietušais piedzēries, viņš nekavējoties par notikušo ziņoja policistiem un operatīvas rīcības dēļ izdevās aizturēt iespējamos uzbrucējus. Cietušais policistiem bija sniedzis uzbrucēju aprakstu, un kārtībnieki drīz vien 1987.gadā dzimušo Artjomu G. un gadu jaunāko Jeļenu D. aizturēja Sociālā dzīvojamā mājā, Flotes ielā 14. Pie šīm personām tika atrasta arī nolaupītā videokamera, tāpēc policisti jau ierosinājuši krimināllietu pēc Krimināllikuma 176.panta par laupīšanu.

Policijas preses sekretāre Egita Guseva norādīja, ka ļoti bieži laupītāji par saviem upuriem izvēlas vientuļus cilvēkus, kas nakts stundās alkohola reibumā kaut kur dodas pa pilsētas ielām. Lielākoties noziedznieki paļaujas uz to, ka iereibis cilvēks nespēs pretoties un pēc tam viņam var arī rasties grūtības ar uzbrucēja atpazīšanu.