Kurzemes Vārds

22:01 Svētdiena, 16. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sports

Desmitā valsts – Farēru salas
"Liepājas metalurgs" – Torshavnas B36: 15. jūlijā Torshavnā un 29. jūlijā Liepājā
Andžils Remess
Vakar Ženēvā notika UEFA kausa izcīņas spēļu izloze. Jau pirms tās bija skaidrs, ka "Liepājas metalurga" pirmais pretinieks var būt komanda no Velsas, Lihtenšteinas, Igaunijas, Ziemeļīrijas, Luksemburgas vai Farēru salām.
Līdz šim liepājnieki bija spēlējuši ar deviņu valstu pārstāvjiem, un tagad šis skaitlis noapaļojas līdz desmit, jo izloze par pretinieku noteica Farēru salu galvaspilsētas Torshavnas komandu B36, kas ir savas valsts septiņkārtējs čempions un trīskārtējs kausa ieguvējs. Tiesa, stabilākie panākumi bija četrdesmito gadu nogalē, un tomēr vēl pirms trīs gadiem B36 ieguva gan savas valsts čempiona nosaukumu, gan kausu. Pagājušajā gadā komanda izcīnīja 2. vietu, bet šī gada meistarsacīkstēs pēc astoņām kārtām desmit komandu konkurencē ir 5. vietā, no 3. vietas atpaliekot tikai par trīs punktiem.
Eirokausos B36 sāka spēlēt nedaudz agrāk nekā liepājnieki – 1993. gadā, taču aizvadījusi divas reizes mazāk spēļu nekā mūsējie – desmit, un tajās vienu reizi spēlēts neizšķirti, deviņas reizes zaudēts, vārti 4–24. Neizšķirts gūts pašā pirmajā spēlē pret Luksemburgas pārstāvjiem.
Farēru salas ir arhipelāgs Atlantijas okeāna ziemeļaustrumos pusceļā starp Norvēģiju un Islandi, un futbols salās uz īpaši augsta līmeņa nav.
"Liepājas metalurga" un B36 pirmā spēle notiks 15. jūlijā Torshavnā, bet otrā paredzēta 29. jūlijā Liepājā. Mūsējo pretinieki gan lūguši spēli Liepājā pārcelt nedēļu agrāk, taču Latvijas meistarsacīkšu kalendāra dēļ tas nav izdevīgi liepājniekiem.
Arī "Ventspils" pirmais pretinieks eirokausos būs Farēru salu komanda – B68, bet "Skonto" Čempionu līgā tiksies ar Velsas pārstāvjiem un uzvaras gadījumā ar Turcijas futbolistiem.

Liepājnieki eirokausos
\ Eiropas dažāda mēroga kausa izcīņās mūsu pilsētas komandas spēlējušas septiņus gadus un tikušās ar desmit komandām no deviņām valstīm – Igaunijas, Nīderlandes, Islandes, Portugāles, Polijas, Norvēģijas, Īrijas, Austrijas un Rumānijas.
\ Liepājnieki aizvadījuši 20 spēles un tajās guvuši 6 uzvaras, 4 reizes cīnījušies neizšķirti, 10 reizes zaudējuši, vārti 24–48. Abās spēlēs uzvarēta Īrijas komanda, pa reizei Igaunijas, Islandes, Polijas un Nīderlandes ("Heerenveen"). Abas spēles zaudētas pret Nīderlandes ("Feyenoord") un Austrijas klubiem.
\ Liepājā mūsējie zaudējuši tikai vienu reizi – aizpagājušajā gadā pret austriešiem, bet viesos uzvarēti tikai Īrijas futbolisti.
\ Pirmā barjera pārvarēta 1995., 1998. un 2001. gadā, kad divu spēļu summā uzvarētas Igaunijas, Īrijas un Islandes komandas.
\ Visās 20 spēlēs piedalījies tikai Viktors Dobrecovs.

Izcīna "Dzintarjūras kausu"
Pauls Kaufmanis
Liepājas pludmalē aizvadīts minifutbola turnīrs "Dzintarjūras kauss", kurā piedalījās septiņas komandas. Par turnīra uzvarētāju kļuva Liepājas čempioni zāles futbolā "Tosmares kuģu būvētava", kas uzvarēja visās piecās spēlēs.
Septiņas komandas turnīru uzsāka divās apakšgrupās no kurām divas labākās vienības ieguva tiesības cīnīties par kausu. "A" apakšgrupā ar uzvaru un neizšķirtu veiksmīgākie bija "Paradokss", aiz sevis atstājot "Liepājas papīru" un "Kristīgo centru". Savukārt "B" apakšgrupā labākie bija tosmarieši, otrie – "Vējš", trešie – "Jaunatnes atbalsta centrs", ceturtie – "Komanda".
Izšķirošajās cīņās "Paradokss" ar 3:1 uzvarēja "Vēju", bet "Tosmares kuģu būvētava" ar 8:1 sagrāva "Liepājas papīru". Finālā tosmarieši apspēlēja "Paradoksu" – 2:0. Savukārt cīņā par trešo vietu "Vējš" bija pārāks par "Liepājas papīru" – 6:3.
Par turnīra labāko vārtsargu atzina Romānu Ignatjevu ("Paradokss"), par labāko aizsargu – Ivo Aguli ("Vējš"), bet par labāko uzbrucēju – Konstantīnu Kļimenko ("Tosmares kuģu būvētava").
Liepājas Futbola federācijas prezidents Rūdolfs Jurjāns atzina, ka šis turnīrs aizvadīts ļoti veiksmīgi, un jau tuvākajā laikā gaidāms jauns pludmales futbola turnīrs.