Kurzemes Vārds

21:06 Svētdiena, 16. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Balto buru kuģi ieskauj kanālmalu

Pēteris Jaunzems

Ar katru vasaru biežāk Liepājas ostā iegriežas cits par citu skaistāki buru kuģi, kas ceļo pa ūdeņiem, vēju enerģijas nesti. Visbiežāk tos rotā Vācijas, Polijas un vēl citu rietumvalstu karogi. Taču gadās, ka zēģelētāji līdz mūsu krastam ir atceļojuši arī no daudz attālākām vietām, piemēram, Japānas, kā tas notika pirms pāris gadiem.

Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja Liepājas Jahtu servisa centra direktors Uldis Vītiņš, ciemiņu uzņemšanai ir radīti visi nepieciešamie apstākļi. Tie neesot ne par mata tiesu sliktāki kā Rietumvalstu ostās. Atbraucēju rīcībā ir labiekārtotas dušu kabīnes, tualetes un pirts, bet viesnīcu pakalpojumus zēģelētāji parasti neizmanto, jo viņu māja ir kuģis.

Saprotot, ka šī vasara burāšanas ciemiņu pieplūduma ziņā mūsu ostai var kļūt par būtisku pagrieziena punktu, Jahtu servisa centra darbinieki projektos nodrošinātos līdzekļus galvenokārt ieguldījuši piestātņu joslas pagarināšanas mērķiem. Šim nolūkam izmantoti arī pērn iegādātie pontoni. Līdz ar to piestātņu josla nule ir pagarināta par apmēram 50 metriem. Uldis Vītiņš teica, ka šo darbu paredzēts turpināt, lai radītu burātājiem maksimālas ērtības.

Kaut gan visi labi zinām, ka šis pavasaris bija krietni vien drēgnāks nekā pērn, servisa centra direktora pareģojums ir piepildījies. Mūsu ostu šogad jau apmeklējušas 58 dažāda izmēra jahtas. Tas ir apmēram tikpat, cik bija pērn ap šo laiku. Pirmajā vietā Liepājas apciemošanā joprojām stabili turoties Vācijas zēģelētāji, bet ar viņiem sacenšoties pārējo valstu burātāji.

Visvairāk buru kuģu Tirdzniecības kanālā bija saradies Jāņos. Tad kopskaitā vienlaikus šeit pietauvojušās 16 jahtas. Lielākā starp tām bija no Zviedrijas atceļojušais divmastinieks "Elida". Kā pastāstīja jahtu aģents Māris Krūmiņš, tas esot kristīgās draudzes kuģis, kas kalpo jau 39 gadus. Komanda ar saimnieku Lenardu Abramsonu priekšgalā ceļojot pa jūrām ar mērķi sniegt palīdzību cilvēkiem, kas vēlas atbrīvoties no kaitīgiem ieradumiem. Kuģa pasažieru pulkā esot ticīgie jaunieši. Pasažieri te pastāvīgi mainoties. Līdz šim "Elida" vairāk apbraukājusi Skandināvijas valstu ostas, bet tagad šķērsojusi jūru, lai ierastos arī pie mums. Vakar liepājniekiem, kuri to vēlējās darīt, bija iespēja apmeklēt burinieku un tikties ar jahtas apkalpi.