Kurzemes Vārds

16:01 Ceturtdiena, 2. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sāk projektu "Tautieši ārzemēs"

Vēstures un kultūras vietu kopēji "Optimistu pulks" jau šās nedēļas nogalē uzsāks īstenot projektu "Tautieši ārzemēs", kura gaitā paredzēts stiprināt saiknes ar latviešiem, kas dzīvo Lietuvā, bet vēlāk, ja viss izdosies, arī ar tiem, kam mājvieta ir Igaunija.

Projektā piedalīties aicināti arī interesenti no Sakas un Dunalkas pagastiem. Jāteic, ka tā dalībnieki dodas ne tikai draudzēties un atpūsties, bet arī pastrādāt, tādēļ līdzi tikšot ņemti grābekļi, lāpstas, izkaptis un citi darba rīki. Par to, kā plānots pirmais optimistu ārzemju brauciens, "Kurzemes Vārdam" pastāstīja viņu vadītāja Skaidrīte Solovjova, kā arī Klaipēdas latviešu asociācijas "Atpūta" direktors Gotfrīds Tapiņš.

Paredzēts, ka sestdienas rītā optimisti šķērsos valsts robežu, kur viņus sagaidīs Būtiņģes Latviešu biedrības pārstāvji. Pirmais apmeklējuma objekts būs Būtiņģes kapi, kuros paredzēts sarīkot kopīgu sakopšanas talku. Gotfrīds Tapiņš solīja, ka saistošs varētu izrādīties Miķeļa Balčus muzeja apmeklējums, kā arī ciemošanās pie latviešu ģimenes, kas dzīvo Kārklē pie jūras un nodarbojas ar piekrastes zvejniecību. Saulrietu optimisti kopā ar saviem tautiešiem vērošot no 21 metru augstā Olandcepures kalna. Pēc tam, kad nakts būs aizvadīta teltīs un guļammaisos, notiks brauciens uz Klaipēdu, kur paredzēta tikšanās ar mēru, kā arī izstāžu apmeklējumi Vecklaipēdā.

Gan Skaidrīte Solovjova, gan Gotfrīds Tapiņš uzsvēra, ka ar pirmo braucienu projekts tikai tiek ievadīts. Jau rudens pusē plānotas turpmākās tikšanās, ekskursijas, kopīgi darbi un pārrunas. Esot doma sadarboties arī bioloģiskās lauksaimniecības jomā, rīkojot zaļos tirdziņus un citus pasākumus.