Kurzemes Vārds

14:52 Ceturtdiena, 2. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Vasara – laiks tramvaja sliežu remontam

Daiga Mikuļska

Tieši gada siltajos mēnešos uzņēmumi steidz paveikt lielākos remontdarbus. Tā tas notiek arī SIA "Liepājas tramvajs". Jau rakstījām, ka sliedes un gulšņi nomainīti tramvaja galapieturas cilpā Brīvības ielā. Nupat visi darbi ir pabeigti, un satiksme Brīvības ielā atjaunota. Par paveikto un vēl paredzēto "Kurzemes Vārds" lūdza pastāstīt "Liepājas tramvaja" tehnisko direktoru AIGARU RAUDU.

A.Rauda: "Tramvaja apgriešanās vietā sliedes un gulšņi atjaunoti 300 metru garumā, arī Brīvības ielā, kur sliedēm pāri brauc automašīnas. Tagad šī pārbauktuve ir vienā līmenī ar ielu un, ceru, autovadītājiem problēmas nesagādās."

Šos darbus paveica kā "Liepājas tramvaja" remontbrigāde, tā arī uzņēmuma "Aizputes ceļinieks" bruģētāji un "Ceļu, tiltu būvnieka" asfaltētāji. Jau ceturto gadu pēc kārtas sliežu ceļu remontā tiek iesaistīti arī Nodarbinātības valsts aģentūras Liepājas filiālē reģistrētie bezdarbnieki, kuri uzņēmumā "Liepājas tramvajs" strādā pagaidu algotos darbos.

Lai šogad īstenotu visu paredzēto, pavasarī izsludināja konkursu par jaunu sliežu un gulšņu iegādi. Uzvarēja firma "Sigmen", kas Liepājas tramvajniekiem piegādāja 120 tonnu Krievijā ražoto sliežu. Daļa jau ieguldīta apgriešanās cilpā Brīvības ielā, daļa gaida savu kārtu un darbu sākšanu Lielā ielā. Kā sacīja Aigars Rauda, jūlija otrajā pusē braucējiem un gājējiem būs jārēķinās ar zināmām neērtībām pilsētas centrā, jo vairāku simtu metru garumā tramvaja sliedes mainīs Lielās un Graudu ielas krustojumā, kā arī pretī Pedagoģijas akadēmijai.

Pērn un šogad sliežu ceļu remonts notiek saskaņā ar Liepājas domes apstiprināto sliežu remontdarbu perspektīvo plānu, kura realizācija tiks pabeigta 2005.gadā. Šogad paredzēts izlietot vairāk nekā 100 tūkstošus latu. 93 tūkstoši no tiem ir Pilsētas domes piešķirtie līdzekļi, pārējais – SIA "Liepājas tramvajs" ieguldījumi. Šogad sliežu remontu vēl turpinās K.Valdemāra un Katoļu ielas krustojumā, kā arī Rīgas ielā.