Kurzemes Vārds

16:17 Ceturtdiena, 2. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Apzina salnas postījumus

Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome sākusi apzināt zaudējumus, ko salnas radījušas zemes apsaimniekotājiem. Informācija par to jāiesniedz lauksaimnieku apvienībām vai lauksaimniecības konsultāciju birojiem līdz 9.jūlijam.

Piepildījies Kalētu pagasta lauksaimniecības konsultanta Jāņa Lauvas prognozējums, ka šīs ziņas ir jāapkopo pagastos, jo ar laiku var kļūt nepieciešamas. Viņš informāciju par salnu radītajiem postījumiem savāca jau maijā.

Savukārt Liepājas rajona Lauksaimnieku apvienības valdes priekšsēdētāja Ārija Jerumane paskaidroja "Kurzemes Vārdam", ka ziņas tiekot vāktas, jo Sadarbības padome vēlas izveidot speciālu sējumu un stādījumu apdrošināšanas fondu agroklimatisko apstākļu radīto zaudējumu kompensācijai, jo pastāvošie apdrošināšanas kompāniju piedāvājumi šajā jomā zemniekus nespēj apmierināt. Informācija par salnu pāridarījumiem varētu kalpot par pierādījumu, ka nobriedusi nepieciešamība ieviest efektīvāku apdrošināšanas modeli. Tad lauksaimniekiem nebūs katru gadu jālūdzas, lai zaudējumus viņiem kompensē valsts, jo budžetā šim mērķim līdzekļus grūti atrast.

Anketā par salnu postījumiem ir jānorāda saimniecības īpašnieka vārds un uzvārds, saimniecības nosaukums, tās adrese, kā arī salnu skartie sējumi procentos un zaudējumu aprēķins par vienu sējplatības hektāru. Tāpat Sadarbības padome vēlas saņemt informāciju par zemo nakts temperatūru postījumiem ilggadīgajos stādījumos.