Kurzemes Vārds

01:30 Ceturtdiena, 28. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Pašvaldības policijai naudu nepiešķir
Finanšu komiteja ir noraidījusi Pašvaldības policijas lūgumu piešķirt papildu finansējumu, informēja Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone. Atteikums pamatots ar to, ka Pašvaldības policija no Rezerves fonda jau saņēmusi prāvu naudas summu, tāpēc vajadzīgie līdzekļi jāmeklē iekšējās rezervēs, pārskatot prioritātes. Sakarā ar degvielas sadārdzināšanos Pašvaldības policija bija lūgusi 1100 latu, 496 latus par policijas sporta kluba īri, ko sākusi prasīt SIA "Vecliepāja", 400 latu Jelgavas ielas 48 apkārtnes sakārtošanai un 160 latu par gružu izvešanu.

Grib būvēt trešo kinozāli
Konceptuāli akceptēts SIA "Tirgonis" priekšlikums kinoteātrim "Balle" izbūvēt trešo kinozāli, par Liepājas domes Pilsētas saimniecības un attīstības komitejas sēdē lemto informēja sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls. Šo projektu aizkavē nepieciešamība nokārtot dažādas formalitātes, kas saistītas ar zemes gabala izbrīvēšanu kinozāles būvniecībai. Komitejas sēdē nolemts, ka nepieciešamā dokumentācija tiks sagatavota līdz 10.jūlijam, kad notiks Liepājas domes sēde, un tad šim projektam varētu tikt dots akcepts.

Varēs uzspēlēt totalizatorā
Pilsētas saimniecības un attīstības komitejas sēdē ir akceptēts SIA "Tele Toto" iesniegums par sporta spēļu totalizatora organizēšanu Liepājā, informēja Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls. Ja iecere izdosies, tad ledushallē būs atsevišķa telpa, kur liepājnieki un pilsētas viesi varēs iemaksāt savas likmes un izteikt prognozes gan par vietēja mēroga sporta spēļu maču rezultātiem, gan par starptautiskām spēlēm. Precīzas prognozēšanas gadījumā totalizatora dalībnieks laimēs naudas summu, kuras lielums atkarīgs no likmes, ar kādu viņš totalizatorā piedalās. SIA "Tele Toto" iecere vēl jāapstiprina Liepājas domes sēdē.

Sākas reflektantu uzņemšana Pedagoģijas akadēmijā
No sestdienas līdz 24.jūlijam Liepājas Pedagoģijas akadēmijā reģistrēs reflektantus pilna laika jeb klātienes studijām. Lai varētu reģistrēties, līdzi jāņem pase, viena fotokartīte, dokuments par pabeigtu vidējo izglītību ar pielikumu, kurā ir visu mācību priekšmetu vērtējums, un centralizēto eksāmenu sertifikāti. Pieteikšanās nepilna laika jeb neklātienes studijām sāksies tikai 15.jūlijā un turpināsies līdz 24.jūlijam. Lai reflektants varētu reģistrēties šīm studijām, vajadzīga darbavietas izziņa par darba stāžu, kā arī pase, izglītības dokuments un centralizēto eksāmenu sertifikāti. Iestājpārbaudījumu vietā šogad lielākajā daļā studiju programmu ņems vērā tikai centralizēto eksāmenu rezultātus. Dažās nepilna laika studiju programmās, kas saistītas ar mākslu, reflektantiem būs jāraksta kvalifikācijas motivācijas izvēles apraksts vai arī jāpiedalās pārrunās.

Studijas "Dzintars" jubilejas svinības nenotiks
Tautas lietišķās mākslas studijas "Dzintars" 50.jubilejas sarīkojums, kas bija paredzēts šodien brīvā dabā, Rucavas pagasta Papes ciema brīvdabas muzeja zvejnieku sētā "Vītolnieki", nenotiks. Kā "Kurzemes Vārdu" informēja Tautas mākslas un kultūras centra direktore Simona Rolava, studijas vadītāja Anita Kovjazina ceturtdienas vakarā, pēkšņi krītot, lauzusi ribas un guvusi citus savainojumus. Studijas vadītāja ievietota slimnīcā, bet lielās jubilejas svinības, kas balstās uz viņas pleciem un entuziasmu, tiek pārceltas uz vēlāku laiku.

Labdarības akcijā palīdzēs arī Liepājas slimnīcai
No 1.jūlija līdz 1.augustam notiks labdarības akcija "Latvijas ģimenes ārstu un pediatru kabinetu modernizācijas programma", un tās laikā visos veikalos "Drogas", arī Liepājā – lielveikalā "Sala XL" un Lielā ielā 12, tiks vākti līdzekļi, lai bērnu poliklīnikām, dzemdību namiem un ģimenes veselības centriem iegādātos zīdaiņu mērīšanas ierīces, kā arī pilnveidotu medicīnas iestāžu aprīkojumu, lai tas kļūtu mazuļiem draudzīgs. Zīdaiņu mērierīces tiks uzstādītas ārstniecības iestādēs, kurām ir nepietiekams finansējums mazuļu aprūpei nepieciešama aprīkojuma iegādei. Pediatru kabinetos joprojām zīdaiņu mērīšanai izmanto 50.gados ražotas koka mērierīces, kas nav piemērotas zīdaiņu ādai un rada mazuļiem diskomfortu mērīšanas procesā. Liepājas Centrālajai slimnīcai šā gada jūlijā tiks dāvāti divi mūsdienīgi zīdaiņu auguma mērītāji.

Sakārto ielas
Jau esam rakstījuši, ka šovasar ar Komunālās pārvaldes ziņu pilsētas ielās tiek veikti remontdarbi. Tie notiek kā Liepājas centrā, tā citviet. Jau nākamnedēļ SIA "Ceļu, tiltu būvnieks" sāks O.Kalpaka ielas rekonstrukciju, kas jau ir ievadceļa būves sestā kārta. Pagaidām nav informācijas, vai O.Kalpaka iela posmā no 15.vidusskolas līdz veikalam "Beta" tiks slēgta pilnīgi, vai arī iela satiksmei tiks daļēji saglabāta. Projektēšanas stadijā vēl atrodas Stendera un Zivju ielas posma rekonstrukcija, kā arī plānoto jauno diožu luksoforu uzstādīšana Jaunās ostmalas un Rīgas ielas krustojumā. Arī Brīvības ielā pie "Liepājas metalurga" administrācijas ēkas šovasar jāierīko luksofors. Ietves būvniecība paredzēta Ganību ielā, sākot no Dunikas ielas. Ieplānoti arī citi ceļu remontdarbi.

Mācību centrs uzņem jaunos karavīrus
Vakar Jūras spēku Mācību centrā tika uzņemts pēc kārtas jau sestais obligātā militārā dienesta iesaukums. Šoreiz militārās zināšanas Liepājas instruktoru vadībā apgūs 82 puiši no dažādiem Latvijas reģioniem, informēja seržante Rudīte Kokina. Pēc vairāku gadu pārtraukuma jauniesaucamo obligātā militārā dienesta karavīru uzņemšana Mācību centrā tika atjaunota 2003.gadā.

Deputāti tiekas ar mediķiem
Lai veicinātu turpmāko sadarbību starp pilsētas pašvaldību un Liepājas Centrālo slimnīcu, domes deputāti šodien tiekas ar slimnīcas vadītājiem un mediķiem. Tikšanās laikā izvērtēs pašvaldības piešķirto līdzekļu izlietojumu, kā arī pārrunās turpmākās sadarbības iespējas. Pēdējo trīs gadu laikā pilsētas dome ar finansiālo atbalstu piedalījusies vairākos slimnīcas projektos, kuru īstenošana veicinājusi tās attīstību un pacientu kvalitatīvāku ārstēšanu.

Reģistrē grozījumus
Turpinās process, kura gaitā esošos uzņēmumus izslēdz no Uzņēmumu reģistra un ieraksta Komercreģistrā. Tādu skaitā laikraksts "Latvijas Vēstnesis" pēdējās dienās nosaucis akciju sabiedrību "Kurzemes atslēga 1" (Aizpute), SIA "Volarts", "Novella", "V.Rozgas komercfirma" un "Pērs Gints". Reģistrētas arī jaunizveidotas firmas, piemēram, "De Bona" (Nīcā) un "Baltu zemes". Šur tur izdarīti nelieli grozījumi statūtos un amatpersonu sastāvā. Pirmdien publicēja arī oficiālo paziņojumu, ka reģistrēti grozījumi statūtos vienam no Liepājas lielākajiem uzņēmumiem – "Laumai", norādot tā padomes un valdes jauno sastāvu.