Kurzemes Vārds

12:43 Svētdiena, 12. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aizstāv kvalifikācijas darbus un īsteno starptautiskos projektus mākslā

Indra Imbovica

Vasaras saulgriežu laikā intensīvs darbs bija arī Mākslas vidusskolas audzēkņiem un pedagogiem. Sporta un kultūras pils lielajā zālē 29 jaunieši aizstāvēja savus kvalifikācijas darbus, kurus vērtēja kvalifikācijas eksāmenu komisija un tās priekšsēdētājs, Mākslas akadēmijas profesors Uģis Auziņš.

"Apmēram puse no parādītajiem darbiem guva izcilu, augstu vai teicamu novērtējumu. Kopumā profesors Uģis Auziņš labi novērtēja katras nodaļas izstrādātos diplomdarbus un uzslavēja par darbu dažādību, apjomu, kvalitāti, mūsdienīgu materiālu pielietojumu un radošajām idejām, "Kurzemes Vārdam" pastāstīja Mākslas vidusskolas direktora vietniece Sanda Liepa-Vjakse. Šogad šim nolūkam izmantotās telpas Sporta un kultūras pilī nebija īsti piemērotas, bet skolai savas zāles nav un izvēle ir ierobežota.

Īpaši izceļami divu audzēkņu darbi, kuri ieguva vērtējumu izcili. Tas ir Ādas izstrādājumu dizaina nodaļas audzēknes Daigas Liepiņas tērpu un aksesuāru kolekcijas diplomdarbs "Zilā spāre" (vadītāja Dzintra Budovska). Autore pati veidoja filca materiālu no vilnas, kas bija pasūtīta Somijā. Tādu pašu novērtējumu saņēma Sanita Ābelīte no Keramikas nodaļas ar savu diplomdarbu "Lietus" (vadītāja Arta Dzirkale). Šo trauslo trauku kolekciju jaunā māksliniece darinājusi ar rokām, balstoties uz Japānas kultūras tējas dzeršanas rituālu.

Vairāku audzēkņu darbi saņēma atzīmi teicami. Apģērbu dizainā, kur sava būtiska nozīme ir arī prasmei tērpus prezentēt, šādi tika novērtēts Ilzes Muciņas diplomdarbs "Ilzes tērpi", Sintijas Rītiņas tērpu kolekcija "Balts. Melns" un Kristīnes Vismanes "Strīpainā ikdiena" (vadītāja Ineta Dzelmane), kā arī Adrijas Tomovicas melno tērpu kolekcija "Gledisas" (vadītāja Marita Viļumsone), savukārt Ādas izstrādājumu dizaina nodaļā – Intas Svaras diplomdarbs "Grāmatas". Arī trīs Tekstilizstrādājumu dizaina nodaļas audzēkņu – Litas Jonases, Ingas Lieģes un Diānas Molnikas – diplomdarbi par dekoratīvajiem audumiem, krāsainiem lakatiem un žalūzijām saņēma teicamu novērtējumu (vadītājas Sandra Zāle-Zālīte un Ilze Akselrode).

Jāatzīmē, ka Mākslas vidusskolas Vides dizaina nodaļas audzēkņi savus diplomdarbus īsteno, nereti praktiski iesaistoties telpu un vides sakārtošanā un izdaiļošanā dažādās pilsētas iestādēs, organizācijās, skolās, vai arī darina uzskates līdzekļus bērnu mācību programmām. Arī šās nodaļas diplomandi ieguva augstus, teicamus novērtējumus. Kristīnes Pitkevicas diplomdarbs "Atrodi burtus" (vadītājs Jānis Slaidiņš) ar darinātiem telpiskiem burtiem domāts alfabēta mācībām maziem bērniem. Kristīne Dūmiņa veiksmīgi veidojusi skolas reklāmu Toma ielas darbnīcām (vadītāja Ilona Slaidiņa). Teicamu vērtējumu izpelnījās arī divas izstādes: Andra Tirzīte sagatavojusi fotoizstādi (vadītājs Aivars Rozenbahs), bet Ildze Streņģe kopā ar savu diplomdarba "Es esmu Jūs" vadītāju Ilonu Slaidiņu veidojusi izstādi viesu namā "Bura".

"Kopumā Mākslas vidusskola var lepoties ar tikko aizvadītā gada rezultātiem gan mācību, gan projektu darbā," ir pārliecināta Sanda Liepa-Vjakse. "Bet jau no 19.jūlija mēs piedalāmies Pilsētas domes Kultūras nodaļas organizētā starptautiskā projektā, kura gaitā notiks radošas darbnīcas. Audzēknes ar Pilsētas domes finansiālo atbalstu jau ķērušās pie tērpu kolekcijas darināšanas. Prezentācija notiks 24.jūlijā."