Kurzemes Vārds

23:39 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pilsētas centrā plosās ugunsgrēks

Andrejs Rjabcevs

Vakar pēcpusdienā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādē tika saņemts izsaukums uz Peldu ielu 9, kur liesmas plosot kādu daļēji pamestu koka namu. Tā kā degošā māja atrodas pilsētas vēsturiskajā centrā un tai apkārt ir daudz svarīgas nozīmes objektu, nekavējoties izsludināja paaugstinātas bīstamības situāciju un dzēsēju spēkus mobilizēja liesmu likvidēšanai koka namā.

Kā stāstīja ugunsdrošības inspektore Rita Seļezņeva, uzreiz pēc izsaukuma saņemšanas uz notikuma vietu izsūtītas vairākas ekipāžas, jo ugunsgrēks pašā pilsētas centrā tika kvalificēts kā sevišķi bīstams. Tā kā degošajam koka namam tuvumā atrodas arī vairākas koka apbūves ēkas, kā arī tādi svarīgi objekti kā Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes ēka un bijušais Sadzīves pakalpojumu nams, kur ikdienā uzturas daudz cilvēku, ugunsdzēsēju pirmais un galvenais uzdevums bija panākt liesmu lokalizāciju, lai no degošā koka nama otrā stāva liesmas nespētu pārsviesties nekur citur un lai zaudējumi nekļūtu vēl lielāki. Operatīvi strādājot, dzēsējiem drīz vien izdevās ierobežot liesmu izplatību un pēc gandrīz divu stundu ilga darba tās beidzot pilnībā likvidēja. Kopumā aprēķināts, ka uguns sapostījusi aptuveni 90 kvadrātmetru nama otrā stāva. Cilvēki nav cietuši, un no liesmām pasargātas arī apkārtējās mājas.

Ugunsdrošības inspektore Rita Seļezņeva stāstīja, ka pašlaik vēl ir darbs izmeklētājiem, lai noskaidrotu, kādu iemeslu dēļ izcēlies ugunsgrēks, taču tuvumā esošā saimniecības preču veikala darbinieks norādījis, ka neilgi pirms ugunsgrēka izcelšanās notikuma vietā esot manīti vairāki pusaudži. Tāpēc arī viena no versijām ir tāda, ka notikusi ļaunprātīga dedzināšana vai neuzmanīga apiešanās ar uguni. Tāpat iespējams, ka uguni vecajam koka namam pielaiduši bezpajumtnieki, kas arī nereti pulcējušies šajā vietā.