Kurzemes Vārds

22:23 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunajā sodu sistēmā pamana nepilnības

Andrejs Rjabcevs

Kā jau iepriekš tika prognozēts, līdz ar jaunās autovadītāju sodīšanas sistēmas ieviešanu, kas stājās spēkā 1.jūlijā, atklājušās dažādas nepilnības likumdošanā. Jau pirmajā darba dienā pēc jaunās kārtības Ceļu policisti sastapās ar paradoksālām situācijām, kad radās grūtības, lai jaunajā pārkāpumu kodeksā atrastu sodu, ko piemērot satiksmes noteikumu pārkāpējiem.

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Ceļu policijas nodaļas priekšnieka pienākumu izpildītājs Madars Kleinbergs pastāstīja, ka jaunās sodīšanas sistēmas darbības pirmajā dienā Liepājā un rajonā nav bijis sevišķi daudz pieķerto autovadītāju, kuriem paralēli administratīvajam sodam tiks piemēroti arī soda punkti. "Reālā situācija ar soda punktiem kļūs redzama tikai pēc dažām dienām, jo, ja arī inspektori kādam ir sastādījuši administratīvā pārkāpuma protokolu, tad soda punkti tiks piemēroti tikai pēc protokola izskatīšanas un ievadīšanas vienotajā elektroniskajā sistēmā," skaidroja M.Kleinbergs. Toties Ceļu policijas inspektori jau pirmajā dienā sastapušies ar braucēju neparasti lielu interesi par jauno kārtību. Nereti bijušas pat tādas situācijas, ka autovadītāji paši apturējuši spēkratus un devušies pie inspektoriem, lai tie viņiem paskaidrotu, kā turpmāk tiks kontrolēta kārtība uz ceļiem.

Lai arī ir pagājusi tikai viena diena pēc jauno satiksmes noteikumu un vadītāju jaunās kontroles sistēmas stāšanās spēkā, tomēr jau pamanītas dažādas nepilnības, kas apgrūtina, piemēram, avārijas izraisītāju sodīšanu. Arī vakar Liepājas rajonā reģistrēts gadījums, kad braucējs pārāk liela ātruma dēļ zaudēja kontroli pār spēkratu, nobrauca no ceļa un apgāzās grāvī. Pēc iepriekš pastāvošās kārtības šādā gadījumā vadītājam tika piemērots sods par avārijas izraisīšanu nepareizi izvēlēta braukšanas ātruma dēļ. Jaunajā kodeksā šādas norādes nav, līdz ar to tāda veida avārijas ierindojamas klasifikācijā kā "citi pārkāpumi", par ko draud brīdinājums vai sods līdz pieciem latiem.