Kurzemes Vārds

22:06 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Pludmales sezonu atklāj arī zagļi
Pēc daudzajām drūmajām dienām saule pludmalē izvilinājusi ne vien sauļoties gribētājus un citus atpūtniekus, bet arī zagļus. Kā informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Egita Guseva, 30.jūnijā ap pulksten 16 reģistrēts pirmais zādzības gadījums pludmalē. Trīs meitenes netālu no Klaipēdas ielas 110.nama bija izlēmušas doties peldēties, noģērbušās un drēbes atstājušas krastā, pie ūdens malas. Kad meitenes atgriezušās no peldes jūrā, viņas sagaidījis nepatīkams pārsteigums – pašlaik vēl nenoskaidrota persona bija nozagusi mantas.
"Ņemot vērā, ka bez uzraudzības atstātas mantas ir iekārojamas zināmai sabiedrības daļai, policija lūdz būt uzmanīgiem un bez pieskatīšanas neatstāt ne drēbes, ne telefonus, ne naudu, ne somiņas vai citas mantas," aicināja E.Guseva. Viņa arī norādīja, ka šādos gadījumos ir ļoti grūti notvert vainīgo, jo zaglis visbiežāk rīkojas tik zibenīgi un neuzkrītoši, ka citi pludmales apmeklētāji neko nepamana.
Policija aicina uz pludmali neņemt līdzi ne ķēdītes un gredzenus, ne naudas makus ar bankas norēķinu kartēm, ne arī fotoaparātus vai citas vērtīgas lietas, jo tās var piesaistīt kāda zagļa uzmanību. Tāpat der parūpēties par savu drēbju drošību, uzticot tās kādam pazīstamam cilvēkam pieskatīšanai.

Veikli nozog telefonus
Pēc palīdzības Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes dežūrdaļā trešdien pulksten 13.45 vērsušies pārstāvji no veikala "Birojiņš", kas atrodas Peldu ielā. Veikalā ienākuši divi lietuviski runājoši vīrieši, no kuriem viens izteicis vēlmi iegādāties mobilo telefonu. Kamēr veikala darbinieks kārtojis ar pircēju formalitātes, otrs vīrietis, izmantojot pārdevēja aizņemtību, atvēris vitrīnu un paņēmis telefonus "Siemens MC 60", "Alcatel One Touch". Iesniegumā policijai teikts, ka nozagto telefonu vērtība ir 196 lati.

Aiztur automašīnas ar lūžņiem
Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Kriminālpolicijas Ekonomikas policijas darbinieki 29.jūnijā gan Liepājā, gan arī rajonā veikuši virkni pārbaužu, kuru laikā aizturēja divas automašīnas. Kravas automašīnu "KamAZ", kas pieder uzņēmumam "Luiza A", policijas darbinieki apturēja Priekulē un konstatēja, ka spēkrata kravas nodalījumā ir metāllūžņi, kas nepieder firmai. Tā kā vadītājs nespēja uzrādīt licenci, kas atļauj nodarboties ar komercpārvadājumiem, Ekonomikas policijas darbinieki pašlaik lemj par administratīvās lietvedības uzsākšanu.
Tajā pašā dienā policisti Zemnieku ielā aizturēja spēkratu "Mercedes Benz", kas reģistrēts kā firmas "Liepaja Scarp recycling" transportlīdzeklis. Arī tajā policisti atrada metāllūžņu kravu, kas pieder citam uzņēmumam. Tā kā arī šajā gadījumā kravas pārvadātājam nebija licences, kas atļauj nodarboties ar komercpārvadājumiem, tiek lemts jautājums par soda piemērošanu.