Kurzemes Vārds

22:54 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jāņa iela pārvērtību gaidās

Daiga Mikuļska

Nupat saņemta Būvvaldes izsniegtā būvatļauja, un, iespējams, jau nākošnedēļ sāks Jāņa ielas rekonstrukciju. Ne visas ielas garumā, bet no Lielās līdz Skolas ielai. Kā atzina Komunālās pārvaldes ceļu nozares vadītājs Ēriks Niedols, šo darbu varēs īstenot lielā mērā tieši Latvijas bankas Liepājas nodaļas finansiālā atbalsta dēļ. Banka šajā projektā ieguldīs 20 tūkstošus latu. Tā ir apmēram puse no visiem nepieciešamajiem līdzekļiem. Pārējo sedz Pilsētas dome.

Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja Latvijas bankas Liepājas filiāles vadītājs Gundars Lazdāns, iecere par bankas atbalstu Jāņa ielas rekonstrukcijai radusies pērn. Banka vēlējās sakārtot arī šo savai teritorijai blakus esošo ielu. Kad Liepājā ieradās Latvijas bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, viņš šo ieceri atbalstījis. Šī gada martā noslēdza sadarbības līgumu ar Pilsētas domi.

Konkursā par tiesībām veikt ielas rekonstrukciju Komunālā pārvalde kā piemērotāko kandidātu atzina SIA "Aizputes ceļinieks". Vispirms Jāņa iela piedzīvos melnos darbus. Pēc tagadējā seguma noņemšanas izbūvēs lietus ūdeņu kanalizācijas kolektoru un zemē guldīs elektrokabeļus. Tie nepieciešami, lai ielu apgaismotu. Vispirms uzstādīs apgaismes ķermeņus abos ielas galos, bet rekonstrukcijas otrajā kārtā ierīkos speciālu apgaismojumu, ko iestrādās ielas segumā. Projektu pēc Latvijas bankas Liepājas filiāles pasūtījuma sagatavoja arhitekts Agris Padēlis-Līns. Interesanti, ka segumu plānots veidot no dažādiem materiāliem. Tas būs gan kaltais bruģakmens, gan betona bruģis un speciālās ielu flīzes.