Kurzemes Vārds

16:00 Otrdiena, 7. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

"Aija" dodas uz konkursu Vācijā

Šovakar sieviešu koris "Aija" dodas uz 5.starptautisko koru konkursu Miltenbergā. Konkurss iedibināts 1996.gadā un notiek ik pārgadus. Organizatori izvēlas korus no visas pasaules pēc to iepriekšējiem sasniegumiem citos konkursos. Pirmais šā konkursa laureāts bija Rīgas koris "Ausma", bet iepriekšējā – koris no Taivanas. Šoreiz no 70 koriem atlasīti seši, arī mūsu "Aija". Pa ceļam mūsējos gaida Darmštatē – Liepājas māsaspilsētā, kur paredzēta tikšanās un ekskursija pa pilsētu. "Aija" piedalīsies abās – gan garīgās mūzikas, gan tautas mūzikas konkursu kategorijās. Noteikumi paredz tikai a capella izpildījumu, un tikai tautas dziesmu izpildījumā iespējams kāda tautiska instrumenta pielietojums, kā arī vēlams priekšnesumu papildināt ar kustībām. Tāpēc arī diriģente Gunta Vite pieaicināja režisoru Juri Ločmeli, kas izveidoja P.Dambja ķekatu dziesmas kustību versiju.

Aktrise Diāna Zande viesojas pie jaunajām māmiņām

L.Atiķes doktorātā otro reizi noritēja tikšanās Māmiņu klubā, uz kuru ieradās jaunās māmiņas ar saviem mazuļiem un arī viens tētis ar savu atvasi. Tikšanās laikā vecāki varēja saņemt visdažādāko informāciju par zīdaiņu kopšanu un veselību, kā arī uzdot jautājumus speciālistiem. Šoreiz jaunajiem vecākiem par ēšanas problēmām un par rotaļlietām stāstīja diētas ārste Inguna Bērziņa un rotaļlietu firmas "Kikko" sabiedrisko attiecību speciāliste aktrise Diāna Zande. Viņa "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka ārsti bieži vien ar jaunajiem vecākiem nerunā par rotaļlietām un rotaļāšanos, kam ir būtiska nozīme bērna attīstībā un pasaules iepazīšanā. Ir svarīgi, pēc kādiem kritērijiem vecāki izvēlas mantiņas saviem mazuļiem un kā ar viņiem spēlējas, tāpēc par to runāts šajā tikšanās reizē. I.Bērziņa atzina, ka Liepājas māmiņas esot ļoti aktīvas, labprāt nāk uz tikšanos arī vasarā un uzdod dažādus jautājumus par bērniņu kopšanu un audzināšanu. Māmiņu klubā var piedalīties ne tikai mammas, bet arī vecmāmiņas, tēti, grūtnieces – ikviens, kuram ir aktuāli zīdaiņu kopšanas jautājumi. Paredzēts, ka vecāki kopā sanāks reizi divos mēnešos.

Mazie dejotāji atgriezušies no Igaunijas

Nupat no starptautiskā folkloras festivāla "Baltica – 2004", kas notika Vilandē (Igaunija), mājās atgriezušies Tautas mākslas un kultūras centra bērnu deju kolektīva "Krustiņi" mazie dejotāji. Festivālā no Liepājas piedalījās 30 bērnu no 6 līdz 16 gadu vecumam. Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja deju kolektīva vadītāja Inta Āboliņa, folkloras festivāls ilga četras dienas, kuru laikā "Krustiņu" dalībnieki ne vien snieguši piecus koncertus Vilandē un tās apkārtnē un ar igauņiem svinējuši Jāņus pie milzīga ugunskura, bet arī piedalījušies gājienā cauri pilsētai uz pilsdrupām. Šis deju kolektīvs, kā arī pārstāvji no Udmurtijas (Sibīrija) bija folkloras festivāla goda viesi. "Krustiņu" priekšnesumi igauņiem tā patikuši, ka kolektīva vadītāja un dejotāji saņēma ielūgumu nākamgad piedalīties Igaunijas folkloras nometnē.

Jaunas studiju programmas un apakšprogrammas

Liepājas Pedagoģijas akadēmija, sākot ar jauno studiju gadu, piedāvā vairākus jaunumus studiju programmās un to apakšnozarēs. Pirmo gadu pilnā laika studijās iespējams apgūt programmas "Vides pārvalde" un "Kultūras darba vadība", ko līdz šim varēja studēt tikai neklātienē. Tās ir četrgadīgas studiju programmas. Pirmā līmeņa augstāko izglītību tagad divos gados var iegūt jaunās pilna laika studiju programmās "Sabiedrisko attiecību speciālists", "Sociālais aprūpētājs", "Sociālais rehabilitētājs", "Sociālās palīdzības organizētājs". Nepilna laika studiju programmās piedāvā līdz šim nebijušus apakšvirzienus – programmā "Pamatizglītības skolotājs" var iegūt pamatizglītības sporta skolotāja un pamatizglītības fizikas skolotāja grādu, kas abi ir divgadīgi kursi cilvēkiem ar augstāko izglītību. Programmā "Skolotājs", kas paredzēta cilvēkiem ar augstāko nepedagoģisko izglītību, arī vairāki jauni apakšvirzieni – vizuālā māksla, mājturība, psiholoģija, kultūras vēsture, matemātika un angļu valoda.

Atbalsta bāzei mainīts nosaukums

Kā "Kurzemes Vārdu" informēja NBS 4.aizsardzības novada Atbalsta bāzes civilmilitārās sadarbības speciāliste Dzintra Vītiņa, saistībā ar bruņoto spēku reformu no 1.jūlija ir mainīts nosaukums arī šai militārajai struktūrai. Pamatojoties uz aizsardzības ministra Ata Slaktera pavēli, Atbalsta bāzes nosaukums turpmāk būs Nacionālo bruņoto spēku Nodrošinājuma pavēlniecības 1.reģionālais nodrošinājuma centrs.

Oficiāli par siltuma skaitītājiem

Pilsētas domes Preses dienests informēja par siltuma skaitītāju obligāto ierīkošanu pašvaldības daudzdzīvokļu mājās. Situācija ir šāda. Finanšu komiteja atbalstījusi ideju ņemt kredītu šim pasākumam. Domes nākamajā sēdē jāpieņem lēmums par kredīta garantijām. Kopumā runa ir par 627 tūkstošiem latu, kurus vajadzēs dzēst īrniekiem septiņu gadu laikā. Turklāt līdzekļus paredz savākt nevis kā papildu maksājumu, bet gan atskaitījuma veidā no īres maksas pēc tarifa, kas ir spēkā no 1.jūlija. Pamatojoties uz aprēķiniem, starpsezonu laikā "Vecliepājas" teritorijā siltuma skaitītāji jāierīko 49 mājās, "Jaunliepājā" – 40 un Karostā – 14. Te domāti ne tikai paši skaitītāji, bet arī viss māju siltummezglu iekārtojums. Jo tikai tādējādi iespējams gūt maksimālu siltumenerģijas ekonomiju, kurai gada laikā jāsasniedz 800 tūkstoši latu.

Svētdien plīvos sēru karogi

Saskaņā ar likumu "Par Latvijas valsts karogu", svētdien, 4.jūlijā, pie visu valsts un pašvaldību iestāžu, uzņēmumu un organizāciju ēkām, kā arī pie dzīvojamiem namiem jāizkar Latvijas karogs sēru noformējumā. 4.jūlijs ir Ebreju tautas genocīda upuru piemiņas diena. Gadījumā, ja karogs netiks izkārts, par šo pārkāpumu paredzēta administratīva atbildība – naudassods līdz 30 latiem, "Kurzemes Vārds" noskaidroja Liepājas Pašvaldības policijā.

Sakārtos Brāļu kapus

Liepājas domes Finanšu komiteja akceptējusi 1800 latu piešķiršanu Ziemeļu kapsētas Brāļu kapu labiekārtošanai, informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone. Naudu paredzēts piešķirt no budžeta ieņēmumu pārpildes, veicot budžeta grozījumus. Galīgais lēmums šajā jautājumā tiks pieņemts Liepājas domes sēdē 8.jūlijā. Brāļu kapu teritorijai nepieciešami plašāki labiekārtošanas darbi. Pašvaldība arī saņēmusi iesniegumu no sabiedriskās organizācijas "Daugavas vanagi Latvijā" Liepājas nodaļas vadītāja Artura Vīdnera par nepieciešamību sakopt kapus un remontēt kapu plāksnes. Brāļu kapos apglabāti 1919.gada Latvijas brīvības cīņu dalībnieki. Šā gada rudenī apritēs 85 gadi kopš Bermonta sakāves pie Rīgas tiltiem un Liepājas fortiem.