Kurzemes Vārds

03:37 Trešdiena, 22. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sakoptāko pagastu konkursam ar pretendentiem trūcīgi

2.jūlijs bija pēdējā diena, kad saskaņā ar Rajona padomes apstiprinātā nolikuma nosacījumiem vēl varēja pieteikties līdzdalībai sakoptāko pagastu konkursā. Tomēr, kā "Kurzemes Vārdam" sacīja Rajona padomes izpilddirektors Indulis Ozoliņš, vietējo pašvaldību atsaucība bija minimāla.

Līdz vakardienai izrādīt savu sakoptību bija sadūšojušies tikai vērgalnieki, kas jau vairākkārt piedalījušies un pat uzvarējuši Pašvaldību savienības un Zemnieku savienības rīkotajā konkursā. Izpilddirektors zināja teikt, ka par līdzdalību konkursā domājuši arī medzenieki, virdzenieki un kazdandznieki, tomēr iesniegumi no viņiem neesot saņemti. Kad šajā sakarībā piezvanījām Medzes pagasta vadītājam Robertam Bērziņam, viņš pastāstīja, ka jautājums izskatīts padomes sēdē un deputāti galīgo lēmumu pieņemt uzticējuši pagasta vadītājam. Uzzinot, ka Vērgale startē, Roberts Bērziņš apsolīja ar kaimiņiem sacensties. Savukārt Virga esot nolēmusi konkursā nepiedalīties. Diemžēl vakar mums neizdevās noskaidrot Kazdangas pagasta lēmumu.

Vēloties noskaidrot zemās pagastu pašvaldību aktivitātes iemeslus, Indulis Ozoliņš pauda domu, ka ieviestā kārtība, kad pašiem pagastiem atļauts pieteikties konkursam, neesot pietiekami efektīva, jo to darīt traucējot iedzimts kautrīgums. Viņaprāt, pareizāk esot bijis, kad padomes izvirzītā vērtēšanas komisija apmeklējusi visus rajona pagastus. Taču tas bijis darbietilpīgs un daudz laika prasošs process. "Iespējams, ka nākamajā gadā atjaunosim agrāko kārtību," viņš teica.

Turpmākajās divās nedēļās komisija izvērtēs pretendentus un līdz 14. jūlijam savu lēmumu paziņos Pašvaldību savienībai. Pēc tam sakoptāko pagastu nosacīšanu uzsāks valsts mēroga komisijas, kas izvērtēs pagastus Kurzemē, Zemgalē, Vidzemē un Latgalē, kā arī suminās uzvarētājus un apsveiks tos ar vērtīgām balvām.