Kurzemes Vārds

01:39 Piektdiena, 3. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pagasttiesas funkcijas paplašinās

Virga. Aizvadītajā Pagasta padomes sēdē pārskatu par sabiedriskās institūcijas darbību trīs pēdējos gados sniedza Pagasttiesas priekšsēdētāja Zenta Frickopa. Pēc tam deputāti apstiprināja jauno tiesas sastāvu.

Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja pašvaldības vadītāja Daiga Egle, Pagasttiesas veikums novērtēts atzinīgi. Apmeklētas visas tās ģimenes, kurās ir kaut kādas problēmas. Labi kontakti izveidojušies ar skolu pedagogiem. Ja bērni sāk bēguļot un izvairās no mācībām, Pagasttiesas aktīvisti cenšas noskaidrot, kur viņi atraduši patvērumu un kāpēc izvairās no mācībām. Uzmanība pievērsta arī ar aizbildniecību saistītām problēmām. "Tā nauda, ko šajos gadījumos aizbildņiem maksā valsts, vienam otram liekas kārdinoša," teica priekšsēdētāja. Tāpēc tiekot meklētas dažnedažādas iespējas, kā pie tās tikt. Kad mērķi sasniegt tomēr neizdodoties, tiesas locekļiem pat draudēts.

Turpmāk Pagasttiesu pienākumu loks un darbinieku slodze vēl vairāk palielināšoties, jo tām uzticētas arī notariālās funkcijas. Regulāri vismaz vienreiz mēnesī notiks reidi un pārbaudes. Ņemot to vērā, pašvaldība palielinājusi finansējumu. Sēdē Pagasttiesas sastāvs apstiprināts uz pieciem gadiem. Par priekšsēdētāju joprojām strādās Zenta Frickopa, par loceklēm – Virgas skolas direktore Aija Vainovska un Purmsātu Speciālās skolas pedagoģe Biruta Freimane, protokolistes pienākumus, kas turpmāk būs obligāti, veiks pagasta sekretāre Andra Valuže. Daiga Egle ļoti pozitīvi vērtēja to, ka tiesas sastāvā darbojas cilvēki no visiem pagasta apdzīvotajiem centriem. Tādējādi viņi ir pieejamāki iedzīvotājiem un vairāk informēti par to, kas notiek pagastā.