Kurzemes Vārds

04:27 Piektdiena, 3. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Mākslinieki iemēģina cepli

AIZPUTE. Jūnija beigās pilsētā izveidotajā mākslinieku darbnīcu un rezidenču centrā sāka darboties keramikas meistardarbnīcas, kuru laikā mākslinieki strādā pie jauniem darbiem, apmeklē lekcijas un vēro pērn uzceltā Kurzemes keramikas cepļa darbību.

Kā informē meistardarbnīcu rīkotājs, starpnozaru mākslas grupas "Serde" vadītājs Uģis Pucens, keramikas meistardarbnīcas Aizputē darbosies līdz 11.jūlijam, kad interesenti varēs iesaistīties radošajā procesā, apmeklēt lekcijas un vērot cepļa kurināšanas procesu. Dalībnieku lekcijas un prezentācijas iecerētas jau svētdien, 4.jūlijā, bet pirmā cepļa iekraušana un kurināšana notiks nākamnedēļ, bet nedēļas beigās jau pirmie trauki tiks ņemti no cepļa ārā. "Nedēļas nogalē plānots cepli iekurināt vēlreiz," stāsta U.Pucens. Viņš piebilst, ka meistardarbnīcu noslēgums iecerēts 11.jūlijā pulksten 12. Kā dalībnieki Kultūrkapitāla fonda un Aizputes domes atbalstītajā simpozijā ir mākslinieki Sarmīte Munde, Aleksejs Baranovs, Imants Ancāns, Eduards Geners,

Māra Genere, Arnis Pelšs un citi.

"Serde" ar sponsoru atbalstu, ņemot par pamatu vēsturisko Kurzemes keramikas cepļa būves tradīciju, pagājušā gadā Aizputē, uz salas Tebras upē, izstrādāja funkcionējošu cepļa projektu un uzbūvēja, saudzīgi attīstot vēsturiskās tehnoloģijas.