Kurzemes Vārds

12:17 Trešdiena, 8. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Svētki beidzas, futbols turpinās

Portugāles atbalsis arī Liepājā

Andžils Remess

Vēl Portugālē nav beigušās Eiropas meistarsacīkstes futbolā, vēl ne vienu vien nedēļu dzīvosim lielo spēļu iespaidā, taču pienācis laiks nolaisties futbola ikdienā, jo rīt pēc pusotra mēneša pārtraukuma turpināsies Latvijas meistarsacīkstes.

Spēļu kalendāram labpaticies, ka nākamo piecu dienu laikā Liepājā redzēsim visas trīs komandas, kuras cīnās par medaļām: rīt pie mums viesosies "Ventspils", bet ceturtdien "Skonto". Protams, būs interesanti skatīt Eiropas čempionāta finālturnīra dalībniekus, un "Skonto" komandā tādu ir septiņi, "Ventspils" – trīs, "Liepājas metalurgā" – viens. Tiesa, Portugāles laukumos izgāja tikai pieci no viņiem, un liepājnieks Zirnis un ventspilnieks Rimkus arī tikai pēdējā minūtē attiecīgi pret Vāciju un Čehiju. Taču rīdzinieku aizsargi Zemļinskis, Blagonadeždins un Isakovs izbaudīja visu trīs Eiropas futbola lielvalstu izlašu bardzību no pirmās līdz pēdējai minūtei.

Iespējams, šajās spēlēs redzēsim arī dažas jaunas sejas. Ventspilnieku rindās tāds varētu būt Gruzijas izlases un kādreizējais "Skonto" spēlētājs Rehviašvili, bet "Liepājas metalurgā" divus leģionārus nomainījuši divi citi viesspēlētāji. Pussargu Viktora Mariana un Roberta Riņģa iesaistīšana komandā nebija attaisnojusies, bet tagad iekļauti 34 gadus vecais aizsargs Darjus Gvildis no Lietuvas čempionkomandas "Kaunas" un 24 gadus vecais pussargs Andrejs Panfjorovs no Maskavas "Torpedo", kas Krievijas meistarsacīkstēs piedalījies septiņās spēlēs.

Un tomēr pats galvenais rīt un ceturtdien būs nevis iespēja redzēt Eiropas čempionāta finālturnīra dalībniekus un jaunas sejas "Liepājas metalurgā". Šajās spēlēs saņemsim atbildi uz jautājumu, vai liepājnieki saglabās izredzes cīnīties par Latvijas čempiona nosaukumu, vai arī vajadzēs apzināties, ka sapnis par zelta medaļām praktiski izsapņots. Jau pašreiz esam zaudējuši sešus punktus vairāk nekā "Skonto" un, negūstot visus iespējamos punktus šajās divās spēlēs pret galvenajiem konkurentiem, sasniegt mūsu mērķi var kļūt ļoti problemātiski. Taču kur atkāpties nav arī ventspilniekiem, jo viņi zaudējuši astoņus punktus vairāk nekā "Skonto" un no metalurgiem atpaliek par diviem punktiem.